• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Organska peletirana gnojiva.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,i za tu cijenu nemožeš dobiti niti dvije vreće peletirca.U kojem neznaš čega ima i prisiljen si vjerovati im na riječ.Njihovu.Koja pametnom ne znači ništa.Pa ti lijepo napravi pokus - uzmi žlicu toga i žlicu peletirca,dvije biljke jednu do druge i prati kako će se koja i do kada ponašati.I bude ti sve jasno.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas išao uzeti jednu vreću talijanskog koji sam bio kupio prije dvadesetak dana i nema više sada je neki drugi nikad čuo za njega tako da sam odustao od kupnje.
Ova peletirana niču ko gljive neznaš više šta kupiti.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
U kojem neznaš čega ima i prisiljen si vjerovati im na riječ.Njihovu.Koja pametnom ne znači ništa.Pa ti lijepo napravi pokus - uzmi žlicu toga i žlicu peletirca,dvije biljke jednu do druge i prati kako će se koja i do kada ponašati.I bude ti sve jasno.

Radiš analizu zemlje pa vidiš na čemu si, ne znam kako je u povrćarstvu ( da li radite analize) ali to se u voćarstvu lako vidi.
Normalno i ova teorija sa žlicom igra. Meni je dovoljan dokaz što se nakon paletiranog koji bacam ne mogu tjednima (ovisno o kiši) rješit muha. :(rofl):
Pileći gnoj pogotovo a i ostali stajnjaci iz intenzivnog uzgoja su problem za eko proizvodnju tj. zabranjeni, zato se koriste paletirana gnojiva koja su večinom eko i normalno da ih onaj tko ne mora ne kupuje zbog visoke cijene.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
20 kg Plantele Organik 5-3-2 košta 75 kuna,znači 1 kg 3,75 kuna. Za 200m2 plastenika pod rajčicom mi je dovoljno jedna vreča jer gnojim samo grede koje su široke 60 cm, ne gnojim staze koj isto tako za rajčicu ne obrađujem.Znači da sam potrošio za 480 grana rajčice 75 kuna peletiranog,vreča kalciferta 35 kuna,50 kuna za NPK,20 tački stajnjaka i oko 200 kuna za mikroelemente. A 20 kg kvalitetnog vodotopivog gnojiva 400 kuna tako da je cijena peletirca ok.Smatram da sve ono biljnog ili životinjskog porijekla šta stavim u zemlju pomaže strukturiranju tla.Sad, da moramo vjerojati na riječ proizvođača da je to kvaliteta koja piše gore istinita, bože moj, koliko puta nama netko vjeruje na riječ.Tko je bezgrešan,neka prvi baci kamen.
Peletirano gnojivo možeš staviti direktno na korijen dok stajnjak ne a plus toga, rajčica i ne voli previše dušika kao i salata.
Evo kako sam ovog proljeća riješio gnojidbu salate.Posađena 1.2., u negrijani plastenik na bijelu foliju.Napravio grede i na površinu zemlje bacio 6 kg peletirca,u vrijednosti 22.5 kuna plus malo calciferta.Salata je bila dva puta tretirana Cropaidom i jedanput humiskim kiselinama.Danas je to u prosjeku na slikama ,što je i teško prodati pa skidamo liste.
 

Prilozi

  • CAM00417.jpg
    CAM00417.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 185
  • CAM00418.jpg
    CAM00418.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 202
Na vrh