• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostala pitanja

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nisam ja takav ne volim se ja tuči ,jedan sa kojim je on radio zajedno zemlju on ga zavaljo za neke veče novce,ovaj je bosanac došao kod njega i udri polomio mu rebra. imam ja bolje planove koji če ga skuplje koštati od mojih 3000kn
 
P

paor

Guest
svehrvatska tema

prijatelj ima pužarnik i povremeno treba radnike, žali se da je teško pronači dobrog radnika, novci mu uopče nisu u pitanju, najvažnije mu je da ne mora stražariti kraj njih, iskustva su mu takva da čim se okrene traže piče, gaze po puževima, izvale se u hladu...sad ima jednog frenda, branitelja u mirovini s kojim je prezadovoljan i po poslu i po pouzdanosti

@zvona
nikako mu nemoj oprostiti svoj rad i vrijeme, samo dobro razmisli kako češ to riješiti

@bobo
moje mišljenje je da bi idealno bilo da obje strane budu zadovoljne, a to bi bilo recimo 4000kn radniku i da gazda normalno ostvaruje profit
ja u svojoj ulici imam jednog agrotajkunčiča, taj rijetko sjeda u strojeve, a radnike plača 20 kn/ha kad ima posla
 
B

Bobo

Guest
20 kn/h valjda?? 20 kn/ha je nikakva lova...

A ako placa bude na kraju mijeseca 4 000Kn to je cisto solidno. Ali ako nema posla, onda se bajo snalazi kako god znas, a to nije dobro.

Mene primarno zanimaju kombinati, jer se tu radi o drzavnoj firmi i placa se mora davati bilo/ne bilo posla...
 
B

Bobo

Guest
Naravno da je bolje kad ti placaju mjesecno, ali kao sto sam rekao da me zanima samo za kombinate koji i ovako i onako isplacuju mjesecnu lacu, neovisno o poslu.

Ovoh 20kn/h je jako dobra para, ako zivis na selu i nisi nigdje zaposlen, pa tu i tamo kapne koja para sa strane, a i mozes se sa "sefom" dogovoriti da i svoju zemlju uradis na vrijeme sto sa sefom na kombinatu nije uvijek tako...
 
R

Ratarko

Guest
Ne znam ljudi , meni se ovo po satu ne sviđa , nema tu neke sigurnosti .
Recimo 7 dana radiš i onda te više ne treba do jeseni , a je mi to fora , za takvi posao bih tražio min. 30 kn po satu . Ja bi osobno isto dao toliku lovu za radnika kada mi gori pod nogama . Par dana dok se posao ne smanji i gotovo , pošaljem ga kuči... :(
 
K

krx pozega

Guest
Ja sam osobno davao čovjeku koji mi može biti tata 150kn po danu(naravno jelo i piče i dobra zajebancija :wink: )da mi radi na traktoru i uvijek sam bio zadovoljan pošto je čovjek razuman i hoče poslušat..što nije uvijek slučaj kod kojekakvih specijalaca koji misle da znaju a nemaju pojma tj. nedaju da im se kaže ništa misle balavac jedan šta ti znaš,jednog sam čak potero bio kuči 8)
 
B

Bobo

Guest
Kad vec pricamo o najamnim radnicima, evo vam par prica iz mog kraja.

Covjek ovdje ima 5-6 traktora od 30 do 160 Ks i ima dva kombajna s kojima ide i vrsiti usluge. Kod njega su radila dva vozaca i ni jedan nije imao preko 30 g. Jednom prilikom mi vrsio pivarski jecam i sef izadje iz kombajna i da jednom od "silibajzera" da kosi. I jos meni kaze, bolje da izadjes iz kombajna, jer ces se prosrat ko grlica s ovim ludjakom. Nisam mu vjerovao, ali ovaj je kombajn ganjao preko medja, brda i dolina kao da ga je na putu nasao. Sef ni najmanje ne trza, jer je vec umoran od cjelodnevne kosnje.

kad se izvrsio jecam, decki na sred sela otkopcaju prikolice i otjeraju traktore kod sefa kuci. Ne moram ni napominjati da su se cijeli dan trkali tko ce prije do koje njive, i tko ce prije kuci. Ujutro je bio dogovor da idem ja s jednom od njih u traktoru...

Jedan je vozio IMT 5136 s 5t jecma u prikolici koja nema ni "i" od instalacija, tako da kocnice ne rade na njoj, a IMT ko IMT koci kako mu se da. Drugi je vozio ursusa 160 KS i 7t jecma u prikolici na kojoj je kocio samo prednji desni tocak. I tako su se putem naganjali dok ovom u ursusu nije puko film sto ge je ovaj u IMT-u provocirao i ide ga obici! Ja sam premro, lik ga na prijevoju obilazi ursusom a ovaj u IMT-u ide na njega. Kao kad se naganjaju u filmovima, jedan od najgorih osjecaja u mom zivotu...

Kad smo dosli do Gradiske, IMT je naravno prokuhao koliko je ovaj nas htio sustici, ali nije mogao...


Druga zgoda je kad su isli orati i ovaj sto inace vozi ursusa ide s njive kuci i stane pred birtiju na pivo 2,3,5... Kocnice nije koristio, vec je samo spustio plug (4x16") na asfalt i tako se zaustavljao dok prednji lemes nije lupio u ivicnjak, a traktor se ugasio...


Treca "zgoda" je bila kad je jos jednog zaposlio i ovaj sa 5136 radio sa sjetvospremacem. Kad ga je rasirio zapne s njim u vrbu. Lik je na silu isao krilom sjetvospremaca slomiti vrbu, jer mu je bilo lijeno ubacivati u rikverc i rukao je sve dok poluosovina nije pukla. Da stetu na sjetvospremacu ni ne spominjem...


Ima tu jos mali milijun zgoda i nezgoda, ali on sam svu zemlju ne stigne obraditi, jer radi puno usluga, pa mora zaposljavati kojekakve propalitete i pijanice.
Ima i sina kojem je posebno kupio MF 4255 i samo ga on vozi. Stari njegov ga samo premjesti kad smeta negdje. Jednom prilikom su pametnjakovici uzeli traktor i isli s njim orati i kad su ga vratili jedno staklo je falilo... Kako su ga razbili i gdje do dana danasnjeg je meni ostala misterija...
 
B

Bobo

Guest
Naravno da nebi...

I sto je najgore, dvojica od te trojice jos uvijek rade, a 3. je umro od pica...

Ne znam sto bih covijeku rekao, ali on kaze da nema izbora.
 
B

Bobo

Guest
Samo te moram upozoriti da neces kod njega ista zaraditi, a naradit ces se i te kako! Cim dodjes kod njega, imas popravljati za silibajzerima pol dana. pa onda IMT mu stoji jer nesto lupa u mijenjacu, a to ti moras popraviti, jer su ovi sjebali i osli kuci.

Dalje, on pod racun sto radis besplatno pokosi i odvaze tvoje usjeve na silos, te ti da da sve uradis sa njegovim strojevima...


Od para ces jako malo dobiti, ako te uopce primi da tamo ides raditi.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma samo sam se šalio,ali sad si me još više udaljio od te ideje... :wink:
ma imam i ja posla ljeti..tako da mi skoro treba radne snage za nadnice,a ne da još i ja idem radit...išao sam jesenas kad nisam imao svog posla i to 2-3 sata dnevno samo vozo kukuruz...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
E ljudi kako sam ja danas odnosno sada prije nekih 20min još uvjek nisam došao sebi. Odma ču da mu skinem sve redom :evil: :evil: :evil: Išao ja po novce što sam radio donesem ja svoj spisak radnih sati na uvid on samo okrene list i kaže nemam punih mjesec, a ja po radnim danima ne ali po satnici i previše za mjesec .Pa dogovor je bio 20kn/sat. Sada on meni kakvi 20 kn/sat ja to nisam rekao i svašta na mene.Opet ču da mu skinem sve redom Lopov! :evil: :evil: :evil: po njegovom ja da sam odradio tih cjeli mjesec dobio bi 1500kn I još mi se smije u lice i kaže pa gdje bi ja radio za više od tih 1500kn.damu sve po spisku.Lopov. Ovako tip se zove Danny Varga tako da se zna
 
B

Bobo

Guest
Pa ako ti je do principa, mozes ga tuziti, jer je usmeni dogovor valjan na sudu kao i ugovor... No ne isplati se zivaca zbog budale trositi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh