• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Zakaj prednost?
Pa to u rikverc nemreš ni pomaknuti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mozda da se ne piga stranica.
Jel ima lance ili sajle na stranicama (mi to zovemo rajteri)?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ne znam, nisam gledao uživo, a nema boljih slika od ovih po internetu. No vjerojatno ima.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ivan je tocno napisao. Spaner da se ne uvija stranica. Slicno imaju i zamjevke 8t. Gornja i donja stranica su povezane okruglom sipkom koja se zategne.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pozdrav svima
Bacio sam se u kupovinu nove prikolice,opcija je prikolica hummel Turske proizvodnje,pa me zanima jel ju ima tko,i kakva je kvaliteta iskustva itd...
Posto nisam nasao puno info o njoj na ovom forumu,a na nasem trzistu su ako se ne varam cca 3 godine...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Da li se smije kamionka registrirana za kamion vući traktorom?
Znam da ako je regana kao poljoprivredna onda je kamion nesmije vući,a kako je u obrnutoj situaciji?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Gledajuci po zapadnoj europi kako rade rekao bih naravno da moze.
Poznavajuci nase zakone rekao bih naravno da ne moze.
Za ovo posljednje mi je razumljivo jer je reg. traktorske dosta jeftinija.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Situacija je takva da tast kupuje prikolicu dvoosovinku za kamion,meni bi dobro došla za rolo bale i žito,pošto kategoriji za kamion nemam,a s traktorom bi si sam mogao natovariti bale i voziti na farmu.
A mogu posuditi neregistrirane prikolice ali ne želim se dovesti u situaciju da me zaustave(imam 8km po cesti) sa nereganom prikolicom...a ni sa reganom za kamion ako je nesmijem vući..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Najbolje nazovi neku stanicu za tehnički i pitaj,al po logici smije,tehnički je ispravna i imaš policu od nje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Eh po logici smiješ, ali ko zna kak je to regulirano kod nas. Al onu od 20 tona sigurno nemreš sa imt-om 533 😂problem je nevilacija te prikolice.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za svaki traktor je definirano koliku prikolicu (najveća bruto masa) smije vući, ovisno o načinu koćenja prikolice. Ako je koćenje izvedeno u skladu sa zakonom i ispravna signalizacija, ne vidim razloga da se ne smije vući bilo kakva registrirana prikolica u skladu s dopuštenom bruto masom za taj traktor. Ako treba, može se na nju staviti trokut za spora vozila, ali obično ne treba za traktore koji ih mogu vući (brži su od 30 km/h).
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Pozdrav svima
Bacio sam se u kupovinu nove prikolice,opcija je prikolica hummel Turske proizvodnje,pa me zanima jel ju ima tko,i kakva je kvaliteta iskustva itd...
Posto nisam nasao puno info o njoj na ovom forumu,a na nasem trzistu su ako se ne varam cca 3 godine...
Ja imam Hummel tandemku 10t. Nabavio je ove godine (bila je najjeftinija :) ), a sad prilikom žetve prvi puta isprobao. Za sada sam zadovoljan, ali naravno još je prerano za konačnu ocjenu. Jedno malo upozorenje, u standardnoj opremi nema temeljne boje (farbana je samo jednim slojem) i to se doplaćuje sa cca. 800€. Kako sam saznao od drugih koji je imaju, to joj je možda najveći nedostatak, pogotovo ako ju cijelo vrijeme mislite držati vani.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Koje su dimenzije sanduka i koliko psenice stane u nju?
Gledam malo i njih, svako malo poskupe, jos doplata za bolju boju i ne ispadaju bas tako jeftine.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Dimenzija sanduka je 4500 x 2200 x 600. Stane u nju 10 tona pšenice (sama prikolica je teška 3150 kg). Vidim sad da Elta iz Čakovca ima akciju na Palazoglu prikolice (isto turske) - ispadaju dosta jeftinije od Hummel (početkom godine nije bilo tako). Pitanje je samo koliko vrijede.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Mislis 600+600?
Dvoosovinka je sad 81500+6000 ako bi dao za bolju boju i prijevoz do kuce ispadne 90000kn.
Za tehnostrojku koja nosi 50% vise sam dao ni 30% vise. No treba mi manja prikolica pa nebi jos jednu toliku.
Od turskih mi se jedino ove sviđaju.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Išao sam ja pogledati i te palazoglu i hummell i nakraju sam se odlučio na hummell..cijene ako gledamo one na njuškalu je ista za palazoglu u elti od lani i sada..palazoglu mi se nije svidjela prvo zbog toga što kvaliteta završne obrade nije bog zna što..drugo na 12 tonskoj prikolici oni stave gume balonke..to nema smisla nikakvoga jer ti dok nju napuniš punu te gume su na kranjoj granici nosivosti a svi znamo današnju kvalitetu gume, bilo koje da se razumijemo..dok bi ti stavio gore kamionske gume i felge cjena poskupljuje za ohoho
Tako da onda ispada od humella negdje 3, 4 tisuće jeftinija..kad bi kupio odmah i ceradu i arnjeve, to sad nisam siguran jel je bilo u ponudi ili nije dođeš na skoro istu cijenu od hummela, tako da sam ja kupio hummell 12 tona..u koju ide otprilike 10500 kg žita..stalo bi još 300 kila da ju završavaš u kup..
Tako da sad imam navedenu s kamionskim gumama arnjevima, ceradom, vuča za drugu prikolicu i izvodi za kočnice i kipanje za 89375 kn s pdv-om
A vi budete najbolje znali što odgovara vama najbolje dok vidite i jednu i drugu..slika je jedno..uživo je drugo..
Sretno u kupovini
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Mislis 600+600?
Dvoosovinka je sad 81500+6000 ako bi dao za bolju boju i prijevoz do kuce ispadne 90000kn.
Za tehnostrojku koja nosi 50% vise sam dao ni 30% vise. No treba mi manja prikolica pa nebi jos jednu toliku.
Od turskih mi se jedino ove sviđaju.
Jesi ju gledao u agro cerealu u popovači ili? Ja sam svoju tamo kupio
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Može jedan dobro namjeran komentar ovak sa strane,ak ne idete na fondove za novu prikolicu zakaj kupujete novu?? Trebaš ju manje od mjesec dana u godini ostalo stoji negdje. Za 10 000 eura čak i manje vani se nađe rabljena prikolica do 10 t stani pani.
Osobno ak nejdem na fondove ili leasing nikad nebi uzeo novu. Bar ti @NEWHOLLAND znaš tražit po vani strojeve,nađi 2,3 potrošiš 300,400 eura troška puta da ih pogledaš al si ušparao 3000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh