• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A ukupno je oko 5,5t ali mislim da to nije problem prava brzina i ides...ima hid kocnice i kazem male brzine su to,ali to je samo za grozde, drva ne vjerujem da cu krcat vise od 5-6m tako da...mislim da ce bit ok

Ruda je po narudzbi kraca i osovina je pomaknuta vise centru zbog duzine vage jer nebi stao
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,
imaš na traktoru priključak za koćenje prikolice ili kemijaš prek kiper ventila?
5-6 m drv isto nije zanemariva težina, pogotovo ako nisu suha.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Na toj kvrgi su šarafi za štelanje visine ruda
Ma imam više spojki ali kočnica je na ruče na blatobranu, preskupi sport je to sve slagat za na nogu a ne treba mi ja sam do sada sve odradio bez kočnica one su tu samo ako bas zatreba
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znam da je skupo. Imal sam i ja ideju da napravim praf, ali sam odustal, upravo zbog cijene. Sad sam pronašel rješenje da idem više put s malom prikolicom i ne trebam kočnice. Sve kaj vozim je blizu i ne potrošim previše vremena. 😂
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma ja sam naucio i ovako na ruku kada zatreba prikocit, tako je i zaccaria imala tako da sam vec 4 godine na takvim kočnicama.
Ja kako sam odlucio kupit veliku prikolicu ne mogu u šumu sa njom, zato i nisam kupio pogonsku jer i najmanja pogonska mi ne odgovara, ali sam zato preradio prikolicu od Goldonija 14ks i sada cekam reduktor iz italije tako da cu imat 6x6 na AC sa prikolicom koja prolazi svuda, treba mi za šumu i do kuce drva...
D1E651AD-4ECA-41B2-8674-C25A7A053CCF.jpeg
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Sa prikolicom sam super zadovoljan

Pitanje za tebe..Takvu i ja imam istu..samo me zanima kak ti kočnice rade..ja imam proximu i zaštekam crijevo ali ništa se ne događa kad stisnem kočnicu..cilindar ne mrda nikud!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Kaj Proxima ima ventil za hidraulično kočenje ili si ga naknadno ugrađival?
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Pa spojnica odozada je tvornički..i crijevo ide nekud dalje..ali nisam gledal kud..tak da mislim da ima..možda je to gdje zatvoreno...nemam pojma
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
A kak izgleda ta spojnica?
Jesi li siguran da je za kočnice? Da nije povrat ulja za hidromotore?
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Evo slika..ta donja utičnica je zasebno od onih 3 para priključnica a i utičnica je manja i paše mi original s prikolice utikać u nju
 

Prilozi

  • 20190926_171457.jpg
    20190926_171457.jpg
    118.5 KB · Pregleda: 41

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Imam problem sa kipericom jednosoovinkom...naime skužili smo da lijevi točak ide u osmicu. Skinem i pogledam ležaj čitav. Šta još može izazvat da ide u osmicu?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Nisam ništa, samo sam skinuo onaj čep te odokativno pogledao...kasnije ću probat stegnuti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sumnjam da radi ležaja pravi osmice.

Podigni na dizalicu i klimaj točak. Ako se klima malo dotegni ležaj, ako se ne klima ne diraj ništa.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Na mojoj Kikindi valjda sve četiri plešu...

Ne voziš ju 100 km/h da će biti ne znam što.
 

Najnoviji postovi

Na vrh