• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostali motokultivatori

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
mozzi_6_big.jpg




Ovo košta 1800 kn u Entradi.... tako da cu ja biti bez, jer uz malo muke može se voziti probao sam sa susjedovim kotačima koji su fiksni i nije neki veči problem.
A prikolicu cu napraviti bez pogona jer je komplicirano za izvesti isti omjer prikolice i kopačice.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo pravi sto laksu prikolicu. lakse ce je vuci .kod mene je auto prikolica samo sam prikljucak umesto sape napravio i nema problema u ravnici. kocnice mi netrebaju jer motor dosta dobro kocenje odradjuje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ovo košta 1800 kn u Entradi.... tako da cu ja biti bez, jer uz malo muke može se voziti probao sam sa susjedovim kotačima koji su fiksni i nije neki veči problem.
A prikolicu cu napraviti bez pogona jer je komplicirano za izvesti isti omjer prikolice i kopačice.

Je, skup je to biznis, nema standardizacije pa se u pravilu kupuje po naruđbi.
Ako ideš na pogon samo preko kopačice, onda definitivno nemaju smisla te spojke. Da sačuvaš stroj i ruke, stavi kotače na što manji razmak.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Da na razmak kotača sam i mislio da bude što manji zbog lakšeg okretanja kopačice.
Evo jučer sam skočio đir do Trsta i kupio nove kotače 5.00x10 za 120 eura. A šta se tiče prikolice namjeravam uzet susjedovu i malo je sredit jer on ju ne koristi već duže vrijeme... naravno ima i kočnice jer ja se ne upuštam da sa strojem od 8ks teglim prikolicu bez kočnica...
Nadam se da cu si kroz par dana uzet malo vremana i počet sa radovima, pa budem nabacio i pokoju slikicu.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Bio sam u ind.zoni i pogledao po svim agrarijama i najpovoljnije je bilo u poljoprivrednoj zadrugi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
alo, kao prvo sretna nova godina i sve najbolje!
kao drugo, vezano uz moj upit na str 15, minarelli BL 75 i neki prekidač....
poslikao sam pa vas molim da mi kazete sto bi to moglo biti i gdje se to tocno spaja?
nisam nikad to vidio spojeno.... (ova gornja fotka bi trebala biti okrenuta za 180)
fala


 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Čestitke tebi....
Vidim još te muči taj šalter. Ne vidim kakvu bi ulogu morao imati, al ne vjerujem da je to tvornički tako. Vjerojatno je nekome odgovarao baš taj navoj i metnuo gore.
http://www.benassi.eu/tavole_ricambi/BL_85/tav.29-6.pdf
Uostalom uzmi multimetar ili probirku i probaj jel ima kakve promjene u rikverc. Čak i da je to, kaj čisto sumnjam, preko čega bi to napajao?
 
Posljednje uređivanje:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
nije da me muči :icon_thumright: radi on super i bez toga za ono sto mi treba... al kad vec postoji, zasto ne sredit da bude i to? :icon_e_biggrin:
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
Imam motokopačicu SEP, sa motorom Lombardini 6LD360. nabavio sam neke kotače, ali nisu originalni. I sad bih na njin navario one 6-kutne cijevi, da ih mogu navući na kopačicu umjesto noževa, radi transporta. Jeli itko zna, gdje se može naći te 6-kutne cijevi/profila. Nigdje nemogu naći, prekopao sam cijeli web i svugdje se samo nude pune šipke, ali ne i cijevi. A u trgovinama dijelovima za traktore/kopačice traže mi 280 kuna za svaki komad te cijevi, prilagođen za spoj na kotač s jedne strane i s druge strane za pogonske osovine
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sip su bile kosilice a ne kultivatori barem što vidim po oglasima i tak sve su kosilice.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Našao sam, sip bucher m200 ne valja mi za ono što sam naumio, ima samo jednu brzinu naprijed i jednu rikverc
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za kosit je dosta a za nešt drugo kao kultivator ili za vuču prikolice nije.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

Postovani moze li mi netko objasniti kakav je to kultivator Gutbrod i dali ima rezervnih dijelova u hrvatskoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh