• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostali motokultivatori

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Da li taj Griffo ima mogućnost isključivanja donjeg vratila na koje bi došao pogon za prikolicu ( nezavisno od prednjeg pogona) čini mi se da nema.:icon_question:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ni niš blokano.....
To san ga ja stavija na cok da vidin omjer između kardana i pogona.
:icon_scratch:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Nisan pensa da je ništo blokalo, nego projekt kardanske prikolice.:(mm):
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Problem je u temu ča je omjer 1:10,25 po mojoj procjeni.......
Ja iman jedan diferencijal od zastave 1300 ali to je tek 1:4,1 koliko san pročita po postovima na forumu, a di da naberen jos baren 6 da bi se približija 1:10,25
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Za Labina odgovara 1: 4,1, a za ovega tvog ja ne znam. Najbolje bi bilo da najdeš takovu verziju i vidiš, onda ćeš biti pametniji. Ja san vidi jenega takovega ali mi se pera da je bi sa original prikolicom sa volanom, i ima jedan reduktor prije diferencijala. :(mm):
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj prenos diferencijala jako tesko ces naci .jedino neki reduktor ispred diferencijala i ostalo na obimu gume resiti. prilicno proracuna
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Gleda san ja malo po oglasima i na youtube i sve kopačice imaju neki reduktor jos prije diferencijala.... naravno nasao sam polovni reduktor za 170eurica sto je puno i daleko je(Sicilija).
Ima ovo na njuškalu i zvao sam ga to je isto kopačica sa pogonskom prikolicom i ima reduktor prije diferencijala. dogovorio sam se da mi posalje slike na mail da vidim stanje pa ako pristane da kupim samo prikolicu idem po nju a eventualne razlike u omjeru prijenosa cu pripasati kotačima.:icon_smile:

http://www.njuskalo.hr/traktori/rugerinni-10ks-oglas-9800918
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ovo izgleda da je samo gradnja, dobro bi bilo da tražiš da ti malo poslika diferencijal i reduktor jer ovako se glavni dijelovi ne vide. Ja san sinoć malo gledao na njuškalu i vidio još jednu koja bi mogla odgovarati, malo si pogledaj, nemoj se zaletit na prvu koju naletiš.:eek::
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Letos sam video isti ovaki mtk sa kardanskom prikolicom kod majstora.Bila je zakacena nova labinova prikolica samo preradjeno kacenje,bez ikakog reduktora,mozda taj koristi samo zadnji pogon,jer sam se cudio znajuci da ovom mtk-u treba neki reduktor za kardanku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je otprilike oko 15% u obimu i trebalo bi da moze da se uskladi gumama samo naci po obimima i premeravati koja pasuje
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
evo da se malo pohvalim za mene novom mašinom.honda je prodata i na njeno mesto je došao ovaj
 

Prilozi

  • dizel1.jpg
    dizel1.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 279
  • dizel2.jpg
    dizel2.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 243

Najnoviji postovi

Na vrh