• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostali motokultivatori

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Eto nova tema od mene,primjetio sam da se na forumu od motokultivatora spominju samo honde,TPS,i neš malo talijancini.Nitko ne govori o nekim kineskim,ruskim i tako pa me zanima kakva iskustva imate s njima,ima li netko na formu tko ima kineza,ili rusa,nekog njemca,ili austrijanca.ako nebude zainteresiran neka moderator makne!

Dogovoreno

Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
je moguće da nitko nije zainteresiran za ovu temu nitko nema ruske motokultivatore
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
je moguće da nitko nije zainteresiran za ovu temu nitko nema ruske motokultivatore
Evo jednog marke JRUS, a sad jel je rus ili nije :scratch
Ima 6 brzina kardana, a ovaj priključak koji je trenutno na njemu je za kosu. Ja sam na ovog slučajno naletel, a možda se još neko susreo sa njim ili ga posjeduje pa nek napiše više.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
o lijepo....i to je napredak nemora bit rus,ima i kineza,i oni oldtimer njemački deutz,holder,agria...ima i svaka čast,malo si oživio temu
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo jednog marke JRUS, a sad jel je rus ili nije :scratch
Ima 6 brzina kardana, a ovaj priključak koji je trenutno na njemu je za kosu. Ja sam na ovog slučajno naletel, a možda se još neko susreo sa njim ili ga posjeduje pa nek napiše više.
Kakav rus, to je švabo sa ružnim imenom:finga:
evo:http://www.irus.de/produkte.xhtml
Inače vrhunski strojevi...tvoj?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
holderi su zakon.vidim da ih njemci još uvijek koriste u ratarstvu.a kako i nebi kad su jaki ko mazge.ima ih i kod nas,ali se nisam usudio kupiti jer neznam kako stoje sa dijelovima.imam jedno exotično vozilo i znam kako su dijelovi skupi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
holderi su zakon.vidim da ih njemci još uvijek koriste u ratarstvu.a kako i nebi kad su jaki ko mazge.ima ih i kod nas,ali se nisam usudio kupiti jer neznam kako stoje sa dijelovima.imam jedno exotično vozilo i znam kako su dijelovi skupi.

Slažem se sa tobom, izuzetno izdržlivi strojevi, kod nas ih je dosta došlo kao donacija i mnogi još vjerno služe, a što se tiće dijelova, to je veliki problem. Znam na koje "ekzotično" vozilo misliš", a dijelovi još ekzotičniji...a Graz niti 150km od nas:madmana:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Evo malo rusi:mrgreen:
Nikad ih nisam sreo, ali ih ima po oglasima, izgleda da im motor ne valja:scratch, jedan se prodaje bez motor, motor je u djelova, a drugi ima staveno novi motor:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Zanimlivo je sto imaju bocne reduktore....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
kamo je on neka nabicu koju slika malo neka kaže neš o svojim iskustvima s njim
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Zna netko nešto o strižnoj kosilici Agria 400, može li se koristiti kao motokultivator? Ili što još ima od mogućnosti, osim kose i prkolice?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To je prvenstveno komunalni stroj, a od priključaka: rotacijska, strižna kosilica, freza, daska, kariole, plugovi, četke, freza za snjeg....zanimljivo je da sve priključuje u jednom smjeru, dakle, neokreću se ručke. Najčešće je briggsov motor, a neki puta čak i honda GX. Po meni problem je to da kod nas nema dijelova ni priključaka....bar ja mislim da nema:scratch..i nisam siguran kolikoje dobar kao vučni stroj?
imaš za skinuti uputstva na: http://www.agria.de/download/?dbereich=1
 
Posljednje uređivanje:

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Hvala, jeffy. Pokušat ću naći bar frezu, jer imam tu kosilicu pa da ne kupujem još jedan mtk. Nije baš da će mi puno trebati, bar za sad.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja sam se davno, poprilično interesirao za taj stroj jer mi djeluje kompaktno i stabilno, al sam odustao upravo zbog tih navedenih problema. Meni se prvenstveno svidio priključak za kariole/tačke. Daj ako možeš, nabaci koju sliku....ne znam dal si primjetio, imaš na onom linku za skinuti i katalog rezervnih dijelova..
 
Posljednje uređivanje:

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Prelistao knjižice, ali ne nalazim moj model. Ovi su noviji (vjerojatno) sa 2 ili 3 brzine, moj ima samo 1 naprijed i 1 nazad, ali ne nalazim ni riječi o mom modelu "Agria 400" bez dodatne oznake (E, K, ...). Nije mi sad pri ruci da pogledam ima li još kakva oznaka, ali gotovo sam siguran da nema ništa osim "Agria 400". Na ovim novijima se ručke mogu okrenuti, na mom ne mogu koliko znam, pa je upitno bi li odgovarali tamo navedeni priključci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh