• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostali motokultivatori

B

BAGERISTA

Guest
B

BAGERISTA

Guest
M

maka321

Guest
postojala je nekada balirka za jedonosvinske Pasqvali kultivatore,
taj bi na Tv serije 400/500 i 700 odgovarala na šraf,
samo ih nisam baš vidio na netu, osim jedne slike....



zanima me postojili nešto ovako u prodaji ???? :weedman::toimonster:
 
S

staffmen

Guest
za 6000 eura kupim polovnu balirku i traktor i delam ko covek, a ne zajeb**at se s roglama i premetanjem sjena.

preskupo. neznam kaj ima unutra. Zlatne lance? :rolleyess::rolleyess:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A jbg pa znas da sta je stavr manja i sta je potražnja za njom manja da je skuplja...a da bi dobro došla došla bi taman bi vila za vinkovića
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
evo drug ja našao zainteresinanih za prave strojeve,imam agriu 3800 g u jako očuvanom stanju i sada sam pribavio priključke koje još prilagođavam za kopčanje na nju,stroj ima 19 ks(625 ccm)3 brze,3 spore,isto tako u rikverc,šperu,blokade na kotačima,uglavnom savršenstvo njemačke izrade,sada se još učim na hrpu polugica ali imam namjeru sa njim uslužno orati i frezati vrtove,evo i nekoliko slika stroja sa priključcima a prikolica je pogonska DSC00061.jpg DSC00062.jpg DSC00066.jpg DSC00067.jpg [/ATTACH]
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
222
Danas sam sasvim neplanirano kupio poveliki motokultivator, Simar 130. Mašina je proizvedena u Ženevi (Švajcarska), ima Sachs motor od 275 kubika i 10KS (dvotaktni benzinac). Ima mjenjač sa 4 brzine naprijed i jednom nazad, dvije brzine kardana, diferencijal, blokadu, kočnice, kuku za prikolicu i dobre Firestone gume na 12" felgama. Težak je nekih 150-200kg a od priključaka ima samo nekakav specijalni plug kojim može da se šparta kukururz, zagrće krompir i kukrurz, prave redovi za krompir te vadi krompir. Planiram da mu napravim grtalicu za snijeg pošto zimi stvarno imam veliki problem sa tim a on em je veliki, em je težak em ima snage pa će mnogo da mi pomogne. Takodje ću mu napraviti i plug za oranje pošto mi je baštu nezgodno orati čak i sa IMT 539 (mali prostor, nizbrdica). Posle ću možda da napravim i frezu od nekog diferencijala (na primjer bočnu kao što koriste voćari).

Treba mu malo sredjivanja, kompletan je što je najvažnije, motor ima odličnu kompresiju. Odlična zanimacija do zime. Imam gomilu slika na mobitelu ali ne mogu da prebacim, izgubio kabl.

Kod prodavca stoji već dvije godine, neće niko da ga kupi jer nema priključke. Platio sam ga 75 evra.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cini mi se da je to agrija 1300. imt 407 je nastao od te agrije. mislim da je to ta
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
222
cini mi se da je to agrija 1300. imt 407 je nastao od te agrije. mislim da je to ta

Dal negdje može da se nabavi ventilator i struja za ovakvu Agriu? DIjelovi ovako izgledaju

Ventilator (ovo na njemu je neki radafciger)

http://www.motortools.de/images/con...le/AbziehscheibeHirth45Mz.B.Agria23002600.jpg

i struja

http://s.bazar.at/agria-ersatzteile-11-i1z38000-idfy_m.jpg

Našao sam jednu agriju 2300 u pravo dobrom stanju ali joj se odvrnuo jedan mali zavrtanj na ventilatoru iznutra i poderao namotaje na ovom čudu sa strujom unutra i pukao joj je ventilator, On bi se nekako i zavario ali nema šanse da se to balansira kako treba, na njemu je potežak magnet a motor se mnogo brzo vrti tako da od toga nema ništa. Dal bi se mogle ove žice namotati kod nekoga ko radi vinklovanje elektromotora?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
cini mi se da je to agrija 1300. imt 407 je nastao od te agrije. mislim da je to ta

Sa sigurnoscu mogu tvrditi da to nije agria 1300,a imt407 se pravio po licenci agrie3300.Iako se dobro razumem u modele agria motokultivatora i kosacica,nijednom nisam video ovaj model,ali sam malopre trazio po internetu i naso sam samo jednu taku u nemackim oglasima,ali nije napiso koji je to model.Meni lici da je najstariji model agrie5500,ali nemogu to sa sigurnoscu da tvrdim.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dal negdje može da se nabavi ventilator i struja za ovakvu Agriu? DIjelovi ovako izgledaju

Ventilator (ovo na njemu je neki radafciger)

http://www.motortools.de/images/con...le/AbziehscheibeHirth45Mz.B.Agria23002600.jpg

i struja

http://s.bazar.at/agria-ersatzteile-11-i1z38000-idfy_m.jpg

Našao sam jednu agriju 2300 u pravo dobrom stanju ali joj se odvrnuo jedan mali zavrtanj na ventilatoru iznutra i poderao namotaje na ovom čudu sa strujom unutra i pukao joj je ventilator, On bi se nekako i zavario ali nema šanse da se to balansira kako treba, na njemu je potežak magnet a motor se mnogo brzo vrti tako da od toga nema ništa. Dal bi se mogle ove žice namotati kod nekoga ko radi vinklovanje elektromotora?
nije problem namotati. problem je sto je to visokonaponski namotaj i tesko je takvu izolaciju uraditi da neprobije. bila bi skuplja pita od tepsije. samo druga koja bi odgovarala ili da se preradi paljenje a i to je trosak prilican.na tomosima postoji sistem da se umesto te bobine ubaci namotaj od 12 V a spolja postavi bobina od auta ili original koja radi na platine [ kontaktno paljenje ]. taj sistem ima dosta bolju varnicu i bolje sagorevanje. ali treba neko da proracuna namotaje pa da premota tu visokonaponsku bobinu na obicnu od 12V.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
222
Evo moje ponove od prije neki dan, Simar 130 sa 10KS. Dok njega ne sredim i ne napravim mu rotacionu kosačicu, kupiću neku manju kosačicu da preguram ovu sezonu pa ću je posle prodati. Malo ej nezgodno što mu se ručke ne okreću ali može i to da se riješi.


aph1yb.jpg


35bgq5z.jpg


wlaagx.jpg


24e3lz9.jpg


34yz7zt.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh