• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje lanca

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
Pa nemora biti takov dijamant za ravnanje može i sa nekom starom istrošenom brusnom šajbom
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
@Tommy Kaj je s onim tvojim lancom, kak se to pokazalo?
Solidno. Sporije pili od običnog lanca ali pilim stalno drva koje se vuku po kamenju i funkcionira… Brušen je do sad 2x a ispilil je sigurno 50 m. More se brusit bar još 5x. Obični lanac nema šanse kod mene da izdrži 50m. A dok pilim drva koja se ne vuku po kamenju, tu ga praktički nemožeš zatupiti. Prepiljavam i na podu do kraja i ako je obična zemlja bez pijeska, ništ mu ne smeta…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Da. Inače nosim dve pile kad idem u tu “problematičnu” šumu i kad nisam imal ovog lanca brusil sam po 10x dnevno. Onda dok brusiš na panju ne nabrusiš dobro pa krene vući u koso… Da ne govorim kolko brzo su lanci odlazili.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Znam da se šališ. Kad ti lanac lupi po kamenu koji se uvukel u koru hrasta, i to potegne cijela jedna strana lanca, u šumi ga moreš doslovno j… Jer u takvom slučaju nikad ne razbije lanac jednako lijeve i desne zube…
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nabrusiš šajbu terolitkom... 🤭
jedino klepanje bi bilo upitno... :unsure:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@iwanho Sente ima Stihl lance, a zar nema i Miki isto Stihl lance u metrima?
Nisam pital. Velim da trebam lanc za J2159 i on mi složi Oregon.
Si ti probal Oregon i još neke, osim Sthla pa si ostal na Stihlu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Ja sam kupil deblju ploču marke OZKA (čini mi se u TA), a da nisam ni provjeraval ove 2 destinke koje spominješ i nisam primijetil neke probleme oko centriranja na osovini. Jedino kaj je 5 mm veći vanjski promjer pa z vremenom počne strugati po nakupljenoj brusnoj prašini u štitniku (dok se ne očisti).​

Ispravak i dopuna vlastitog krivog navoda. Sve je na sliki.

IMG_20220112_145232.jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Nisam pital. Velim da trebam lanc za J2159 i on mi složi Oregon.
Si ti probal Oregon i još neke, osim Sthla pa si ostal na Stihlu?
Husqvarna, a pretpostavljam i Jonsered imaju klizače 1,5 a stihl 1,6 mm, na husqy vodilicu ne može ići stihl lanac jer ne može ući u vodilicu, nisam siguran ali mislim da je tak i na jonsered i zato ti je dao oregon
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Šajbu možeš poravnati i oblikovati i nečim vidijumskim.
Stara testera ili tokarski nož .....
a ovako nešto? Nemam ništa vidijumsko pri ruci

Izrezak.JPG
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nisam pital. Velim da trebam lanc za J2159 i on mi složi Oregon.
Si ti probal Oregon i još neke, osim Sthla pa si ostal na Stihlu?
Koristim oboje, zbog toga jer brat kad kupuje kod Mikija kupi Oregon a ja kod Sente usput kupim Stihl. Ali većinom Stihl lance koristim, baš sam išao malo provjeriti kakve imam. Zadovoljan sam s oboje ali ove godine sam kupio Oregon za veću vodilicu, srušil jedno drvo i zubi se tako potupili ko da sam po željezu potegnul, i nisam baš bio s njim zadovoljan ni poslije brušenja. Brusio sam ga ja i nisam bio zadovoljan, pa sam ga odnio na brušenje da bude možda bolje al nije to nekako to. Možda sam se baš namjerio na loš lanac ili je splet nekih drugih okolnosti. A i ta vodilica Ozaki mi isto nije baš neka sreća što sam kupio, bolje da sam malo dodao i kupio pravu. Sad malo kad gledam bolje da čovjek kad ima više pila ne bi možda bilo loše odmah zamjeniti vodilicu i imati iste vodilice na više pila, sad imam više motorki i za svaku barem dva lanca a i za neke i više lanaca i na kraju ja ko mali korisnik imam lanaca ko da se ozbiljno bavim time.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Husqvarna, a pretpostavljam i Jonsered imaju klizače 1,5 a stihl 1,6 mm, na husqy vodilicu ne može ići stihl lanac jer ne može ući u vodilicu, nisam siguran ali mislim da je tak i na jonsered i zato ti je dao oregon
Da bilo je tako donedavno , valjda je u stihlu slaba prodaja pa su se predomislili i počeli proizvoditi lance sa 1.5 člankom . Na poslu često vadim neke hrge od drva iz vode pa to treba raspilit da se može prebacit na obalu , i tako lanac na motornoj pri kraju više nemam kaj brusit i naručim novi lanac 3/8 68 članaka 1.5 debljina članka .Donosi mi lanac u Stihlovoj kutiji , ja odmah samouvjereno ma to ne valja to je 1.6 širina članka , a kontra strana pa to su mi dali da je baš za Husqvarnu . Al opet sit gladnom ne vjeruje , gledam kutiju kad stvarno tamo štampano 1.5 i opet ne vjerujem uzimam šubler i mjerim ,zaista Stihlov lanac 1.5 mm širine članka .
 

Najnoviji postovi

Na vrh