• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje lanca

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Sve ove plasticne brusilice ispocetka imaju kakvu takvu sansu da nabrise lanac. Kad se malo potrose dosjedi i plasticne pikse, onda pila vuce u stranu i cvika kad udje cijela sirina lista.
Kupite si nesto sa metalnom konstrukcijom tipa ovog na slici jer lidl i kaufland su plasticne igracke
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Po mojem iskustvu jace nabrusi jednu stranu lanca a drugu slabije jer na okretistu lezista za lanac dobije lufta
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Tko dela puno drva, red veličine >50 metara godišnje piljenih na kratko, vjerojatno je bolje da kupi kvalitetan strojček. Za potrebe prosječnog domačinstva se ne isplati.
Radim godišnje između 15 i 20 metara (rušenje i rezanje na 30 cm) i Lidlov mi za sad dobro funkcionira. Kupljen je u rujnu 2016. Ako bi me svaki barem toliko služil, mogu za cijenu predloženog kupiti 6 Lidlovih, a to je skoro za puni radni staž.
Netko kupuje kaj mu treba, a netko kaj hoće (ako more). I ja sam kupil neke stvari koje nisam trebal, ali sam ih ktel imeti (svaki bedak ima svoje zadovoljstvo). Stoga poštujem oboje.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,487
Ovaj iz lidela mi slabije oštri 3/8 lance, treba šira šajba a za taj stroj nema šire i ako ima, nemamotor snage za nju.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,790
Kak misliš motor nema snage? Pa koliko pritišćeš? Treba samo malo "liznuti"!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
A kak bi stavil 145 mm? Osim toga okretaji su prilagođeni ploči od 105 mm.
Drugo pitanje, zakaj 3/8 treba ploču većeg promjera? Smatram da je ploča 145 vjerojatno bolja, ali zadovoljan sam kak nabrusi 3/8 i s ovom pločom. Jedino sam nabavil deblju ploču za prvu polovicu zuba. Doduše, možda ja ne znam kaj je to dobro nabrušeni lanac. :unsure:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,487
U tom i je problem što ne može fi 145 stati a 104 nisam našao deblju od 3.2. I plus problem je u prebrzoj vrtnji motora. Trebalo bi sporije vrrtit da se može više skinut zuba a da ga ne spali. Meni treba deblja ploča 4.5 za 3/8 ali ne picco 3/8. To ti je kao da ručnom turpijom 3.2 oštriš 3/8 lanac. Ne može ona svojom debljinom obuhvatit taj veći zub. Naoštri ali ne cijelu površinu.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Brusne ploče


 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Ja sam imal sreću kaj sam naletel na ploču Ozaki fi 105 x 4,5 s rupom fi 20. Einhellova s rupom 23 bi bila dobra, ak se stavi piksa. Prije izrade pikse bilo bi dobro provjeriti točan promjer rupe na ploči. Neki put nije jednaka nazivnoj (trgovačka posla).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,289
Ja došel zi šume doma pa reko da malo potegnem lanc sa onim setom kaj sam jučer kupil. I odma po drugu turu.
I kaj da velim to je super stvar, stvarno odlično izmišljeno.
Sad moram to isto kupit za malu pilu.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,638
Jel zna tko koja turpije ide na moju vrhunsku tip top pilu? Lanac je 1/4 picco 1.1 m. Jel to 2 ili 2.2 mm

Ja došel zi šume doma pa reko da malo potegnem lanc sa onim setom kaj sam jučer kupil. I odma po drugu turu.
I kaj da velim to je super stvar, stvarno odlično izmišljeno.
Sad moram to isto kupit za malu pilu.
Toj za husqvarnu beskorisno. Dobio jednom i zavrslo u potoku ladno
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Nabavil sam i ja “profi” stroj za brušenje. Brusil sam jedno 10-ak puta do sada i zadovoljan sam. Ako uzmem u obzir da sad u Stihlu naplaćuju brušenje lanca 25 kn (vidia 70 kn). A i kad mi ga oni bruse nakon 3 brušenja je za baciti. Ovde brusim Husqvana SP33G lanac na 35 stupnjeva. Tak je postavljena crta na kraju lanca. U Stihlu i bivšem Husqvarna dućanu su mi brusili na 30 i ne reže ko kad je original nabrušen tak da mi se čini da stvarno treba na 35 brusiti. 522F32C6-62FB-47A5-BD01-D72EE80F7D2F.jpeg
A497EC91-534E-4A69-916D-BD4D5F975D29.jpeg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,487
Nabavi si rozu šajbu u cometu sa istom centralnom rupom, meni se pokazala puno bolje od ove originalne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh