• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje lanca

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
Samo malo zemlje ako ulovi lanac zatupi se. Druga stvar, ako se malo počisti kora prije nego se zapili isto produžuje vijek lanca, jer u kori zna biti kamenja i pijeska i blata od šlajsanja itd. Male stvari kad se zbroje daju veliki rezultat
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
I meni tako bude, sa novim lancem napravim desetak metara furaka. Kasnije kako ga naoštrim tako i reže. Ako ga često oštriš, mora se i potrošiti. Meni je ok da s jednim lancem napravim 20 plus metara, tada više na njega ne računam previše ozbiljno...
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam još na ovaj ozbiljno računao ali desilo se željezo u drvu i zubi su popadali.
 

Prilozi

  • DSC_1886.JPG
    DSC_1886.JPG
    32.1 KB · Pregleda: 52
  • DSC_1887.JPG
    DSC_1887.JPG
    36.6 KB · Pregleda: 52

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
ali desilo se željezo u drvu i zubi su popadali.
Ja sam pred par godina naletio na geler u hrastu,isto napravio rusvaj na lancu
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
U svakom slučaju ozbilniji stroj od onog iz Lidla. 😉 Krut je i nema savijanja ko kod plastičnog tak da je precizniji. Motor je puno jači, ima štelanje bočnog nagiba brušenja lanca kaj je bitno kod nekih lanaca,podupirač zuba se da pomaknuti lijevo ili desno kad se brusi lanac kod kojeg je ostalo malo zuba pa ne brusiš i njega ko kod Lidlove brusilice. Recimo poluprofesionalni stroj. Da bi bil full profesionalni bi još trebal imati automatsko stezanje lanca kad se pritisne brusilica prema lancu al to bi već bil luksuz… 🙂
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Jel brz kao i llidlov, može li lako spalit vrh zuba ako se ne pripazi?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Motor ima 2700 o/min i ploča je 145mm tak da je jako brz. Al spaliti zub možeš sa svakim ako ne paziš. Pogotovo ako puno zuba odjedamput uzimaš jako se grije… Ja gledam da ga samo “liznem”.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas me doma čekal poklon kad došel sposla🫣🙂👍
Poklon set za brusit lanc na maloj pili, pravi orginalni Švedski proizvod, orginal🙂
Nije čajna, nije zimska ni tirolska. Nego Sweden orginal🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Samo najbolji brend 🇸🇪🙂✌️
Abba,
👇

Volvo, Scania,i naravno Husqvarna 🇸🇪🤝🍻
Sad imam sve za profesionalno brušenje lanca, ovo 2x potegneš i lanac je ko britva, ko žilet, dok sam sa običnom turpijom moral 3x,ovo je sad preporod✌️🙂🍺
Sad imam i za vekiku i malu sve profesionalno, imam zato jer uskoro dolaze ljudi kod mene na tečaj kak najbolje nabrusiti lanc, održavam seminar, rušenje, brušenje, mjerenje, održavanje opreme, nema mašine koja može ovak nabrusit ko ovi setovi iz Švedske🙂🇸🇪🤝









































 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
Da nisam videl ne bi povjeroval da se šveđani hoćeju zajeb.....ti sa takvim prčkarirajima. Do ve sam bil uvjeren da su oni ozbiljni narod koji proizvodi mašine, a ne i ovakve igračke. o_O
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
A kak točno odrediš kut pod kojim brusiš? Tu bi turpija trebala stalno voziti po sredini vodilice?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
A kak točno odrediš kut pod kojim brusiš? Tu bi turpija trebala stalno voziti po sredini vodilice?
Pitam zato kaj sam i ja to kupil prije par godina, ali još nisam sa njom brusil. Koristim onaj limeni držač na kojem su označeni kutevi i meni je to ok.
 
Na vrh