• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje lanca

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
To baš nije jednostavno odgovoriti. Ovisno koliko sjebeš zube - koliko puta zakvaćiš zemlju, kamen.....
E da, nis "Drvosječa da sam ja"!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
735
Imaš na YouTubeu kako se brusi lanac i nemaš problema sve objašnjeno barem za STIHL.
Misliš da nisam već pogledao... Turpija mi ne sjeda dobro na lanac, kao da je prevelika.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
735
Tako je, ali izgleda da mi treba 4,5 mm turpija za njega. Pitat ću prvo komšiju pa ako je to to, onda mijenjam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
daj poslikaj, teško je ovako na pamet ali ako je .325 lanac, ide 4,8 turpija
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
To i mene čeka. Imam neka 4 kvrgava ofurka koji ne mogu preko cirkulara.
Jedino ne znam koju štilovku da upotrijebim :hahah:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam gdje je nestala rasprava oko sprava za oštrenje lanca..ovo je orginal štil..desno je orginalni do na kojem se nije moglo namještati ništa osim ljevi/desni zub.
Ja sam napravio novo postolje tako da mogu mjenjati nagib brusne ploče..U raspravi koje nema ili ne znam gdje je spominje neki treči kut..Baš se pitam koji k...c .Orginal sthil .
 

Prilozi

  • 20230319_150529.jpg
    20230319_150529.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 61
  • 20230319_151025.jpg
    20230319_151025.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 61

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
ako dobro razumijemo, taj treći nagib bi ti bio nagib škripca za lanac. Ili ovako da objasnim, kod brušenja nekih lanaca bi kao trebalo turpiju držati pod nagibom, a ne ravno u odnosu na okomicu lanca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moram se ovoga nekak riješiti i nabaviti s 3 osi..xd
Jos me više muci kaj imam još jednu kaj sam ja napravio prije nego je legla ova štilova.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
U nekoj drugoj temi netko mi je, ako se ne varam @vlč.puknuti , predložio Hect 9230 za oštrenje ovdje STROJ ZA BRUŠENJE LANCA PROF. HECHT 9230 | Fatur – Online trgovina poljoprivredne opreme – Web Shop vele dostupno na upit, poslao upit prije mjesec dana nitko ne odgovara, zvao na telefon nitko se ne javlja. Pokušao ovdje STROJ ZA BRUŠENJE LANCA PROF. HECHT 9230 | Fatur – Online trgovina poljoprivredne opreme – Web Shop prije 3 tjedna, narudžba zaprimljena, nitko niš ne odgovara 3 tjedna, juče pitao vele niije dostupno...ima li negdje još da se može naručiti taj ili nešto u tom rangu, oregon mi je daleko preskup za osobnu upotreba, vidio sam ovaj STROJ ZA OŠTRENJE LANACA NA PILAMA” GÜDE-P2300A – MultiAlati – Internetska trgovina alata a ne znam vrijedi li, da ne prođem kao sa parkside...ima li netko neki prijedlog? Osim turpije :cautious:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Sve je to skupo!
Kupio sličan za oko 30tak €, jedino nije motor takav, manji je i skinem ga nekad sa stalka i brusim na maču
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad idem da kupim veli mi 87 dolara
E sad ako si spreman riskirati..piše sa je aluminij..nisam detaljno proučio..nije preporuka..samo sugestija

Besplatna dostava..
I to u france..po mom iskustvu max za 2 tjedna je kod tebe.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! HRK639.48 40%OFF | VEVOR 230W Saw Chain Grinder 3000RPM Electric Aluminum Bench Chainsaw Grinder Sharpener Portable Adjustable Angle Tool Polisher
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
da ne prođem kao sa parkside...ima li netko neki prijedlog? Osim turpije :cautious:
Kaj se dogodilo s Parkside? Ja ne pilim puno (godišnje cca 10 kubika na 30 centimetarske furčece, uklj. rušenje) i Parkside mi je čisto ok već se je isplatil. Sad, ako i rikne, nisam nič zgubil.
Po mojem skromnom mišljenju svi kaj imaju brusnu ploču fi 145 i manje okretaja i još k tome jači motor, su kvalitetniji od Parkside. Doduše i cijena to prati pa je ROI dulji.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ja koristim ovakav Eihellov i jako sam zadovoljan. Imaju ga u Mall.hr trgovini i Bauhausu.
Screenshot_20231101_141734_com.huawei.browser.jpg
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Ghost čisto informacije radi, Fatur postoji kao web jer ga očito vlasnici nisu skinuli no sama trgovina ne radi, prije godinu dvije se vlasnik razbolio (ili vlasnica, ne sjećam se) i to je bio kraj. Ne znam zašto nitko nije skinuo web u međuvremenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh