• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osvježavanje Solo Rex motorne pile

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Evo da predstavim kaj sam radio sad ovih dana u garaži,malo sam osviježio svoju Solo Rex motornu pilu.Prvo je krenulo rastavljanje pile u sastavne dijelove! Tu se i vidi u kakvom su stanju bile karike!

dsc03787m.jpg

dsc03788x.jpg

dsc03789x.jpg

dsc03790p.jpg

dsc03793bx.jpg


Nakon toga sam rastavio blok (kučište) i izvadio radilicu sa glavnim ležajevima i semerinzima!

dsc03801s.jpg

dsc03802m.jpg

dsc03803b.jpg

dsc03804p.jpg

dsc03811j.jpg
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Sljedila je nabava novih dijelova kupljeno je: nove karike,ležajevi radilice i semerinzi. A usput se i malo sve to fino očistilo od godinama nataložene nečistoče!

dsc03814x.jpg

dsc03815h.jpg

dsc03817b.jpg

dsc03818pz.jpg

dsc03819g.jpg

dsc03820k.jpg
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Ubrzo sljedilo je i sastavljanje,prvo sam sastavio radilicu i blok (kučište)za koje sam morao napravit novu brtvu jer se više nemože nabavit originalna!

dsc03821q.jpg

dsc03822r.jpg

dsc03823cl.jpg

dsc03824a.jpg

dsc03825s.jpg
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
I konačno danas točnije prije tri sata sam završio sa radovima na Solo Rex ostalo je samo još ugradit klip,cilindar,kuplung sa lančanikom i paljenje.Usput je podešen kut paljenja.Još mi samo preostaje probno startanje i podešavanje rasplinjača.Inače još ranije sam promjenio kompletna crijeva za dovod goriva,set membrana za rasplinjač i kondeztaor za paljenje koje nisam nažalost popratio sa slikama.Eto toliko za danas! :)

dsc03826s.jpg

dsc03827m.jpg

dsc03828e.jpg

dsc03829t.jpg

dsc03830m.jpg

dsc03831s.jpg
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
predivno to bih volio ja imat:prayer::prayer::prayer:
probajte se samo zamislit kako je bilo zarađivati kruh sa tim slonovima...ma koji AV...završi smjena, a tebi ruke do poda...navečer kad legneš samo staviš ruku na ženu i u trenutku doživi "blaženo":lol: stanje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko često pritiskaš pumpicu za ulje .onako na recimo komadu od 30 cm (ako za nju to nije sramota rezati)?
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Koliko često pritiskaš pumpicu za ulje .onako na recimo komadu od 30 cm (ako za nju to nije sramota rezati)?

Skoro pa i netreba pritisnut pumpicu jer ima i uz ručno i automatsko podmazivanje,a sistem za automatsko podmazivanje koristi kompresiju tojest ima malu cijevčicu koja ide sa cilindra na spremnik ulja i tako radi tlak u spremniku,a usput se može podešavati jačina podmazivanja na jednom ventilu naprijed kod vodilice!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto ideš u stihl , idi u normalnu trgovinu gdje prodaju ležajeve .
Ne misliš valjda da stihl ima spcijalnu tvornicu za proizvodnju ležajeva za svoje strojeve .
 
A

AGRIPLUS65

Guest
zašto ideš u stihl , idi u normalnu trgovinu gdje prodaju ležajeve .
Ne misliš valjda da stihl ima spcijalnu tvornicu za proizvodnju ležajeva za svoje strojeve .
ma nemislim jedan lezaj i semering nisu takoskupi neg brtve i drugi lezaj je 200 kn a ak idem u trgovinu za lezaje i jos ga nosi tokaru onda sam na istom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma nemislim jedan lezaj i semering nisu takoskupi neg brtve i drugi lezaj je 200 kn a ak idem u trgovinu za lezaje i jos ga nosi tokaru onda sam na istom
brtve si napravi sam , problem je jedino brtva auspuha jer mora biti od azbesta odnosno zamjenskog matrijala , možda i njega ima u trgovini ..nisam nikad tražio :rolleyess:
Kakve to stihl ima ležajeve da nema u trgovini bez intervencjie tokara?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
brtve si napravi sam , problem je jedino brtva auspuha jer mora biti od azbesta odnosno zamjenskog matrijala , možda i njega ima u trgovini ..nisam nikad tražio :rolleyess:
Kakve to stihl ima ležajeve da nema u trgovini bez intervencjie tokara?
sa jedne strane je neki k....ko osigurac u njemu ,to je jedna vrsta a drugi je 2/3 lezaje je normalno a 1/3 je2 mm od vanjskog promjera tanja
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ovog s osiguračima bi trebalo biti , ovog drugog ipak nisam još sretao
ma ima i jednog i drugog al treba tokarit nema orginal pital sam, a sad da lutam po svi trgovina kolko bi tek onda kostal.a za brtve nemam zivce da sam delam jel znas da uvjek pri kraju se nesto sjebe
 

Najnoviji postovi

Na vrh