• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osvježavanje Solo Rex motorne pile

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Brtva auspuha je par kuna u trgovini, a kako je rekal agriplus ne isplati se izmišljat toplu vodu i lutat okolo po trgovinama nama koji smo relativno daleko od tih dučana, gorivo je preskupo.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pozdrav moajstori!! danas sam uzel širom jednu malu kanadsku husqvarnu i trebal bi promeniti semeringe...ali caka je kaj je stroj po "colovom" standardu. moje pitanje je dal se more kod nas gde kupiti semering 19.1/12.7/3.2 mm, to bi moglo biti 3/4"-1/2"-1/8". i još jedno pitanje: dok sam uzel van nisam gledal položaj karike, a na klipu nema onaj pin koji pozicionira kariku:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav moajstori!! danas sam uzel širom jednu malu kanadsku husqvarnu i trebal bi promeniti semeringe...ali caka je kaj je stroj po "colovom" standardu. moje pitanje je dal se more kod nas gde kupiti semering 19.1/12.7/3.2 mm, to bi moglo biti 3/4"-1/2"-1/8". i još jedno pitanje: dok sam uzel van nisam gledal položaj karike, a na klipu nema onaj pin koji pozicionira kariku:scratch
Lager Commerce čuda ima a na googlu još i više
U PM , kakav je to semering , čemu služi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
pozdrav moajstori!! danas sam uzel širom jednu malu kanadsku husqvarnu i trebal bi promeniti semeringe...ali caka je kaj je stroj po "colovom" standardu. moje pitanje je dal se more kod nas gde kupiti semering 19.1/12.7/3.2 mm, to bi moglo biti 3/4"-1/2"-1/8". i još jedno pitanje: dok sam uzel van nisam gledal položaj karike, a na klipu nema onaj pin koji pozicionira kariku:scratch
Jesi sigurno dobro pogledal?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
-puknuti: ma to je običan semering radilice, s obje strane je jednaki, vuče falš zrak
-muhaničar: kariku sam skroz vrtel u krug i nigde nisam videl nikakav štiftić, karika je jako mala pa ju nisam van vadil, da nebi moral i nju kupovati
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
danas sam ju skinul pažljivo dole i ponovo se uvjeril da ničega nema, čak nema nikakvih ureza na karikama, ko da je od 4taktaša. kaj je najgore cilindar je sa 4 preljevna kanala ko na novijim strojevima a ima blizu 40 godina. uglavnom tak nekaj nisam nikad videl i uopće se bojim skupa sve vračati jer su i klip i cilindar u savršenom stanju i bilo bi velika šteta da sve upropastim:madmana:

pila je inače FRONTIER MARK 1, kanadske proizvodnje, ali se prodavala pod raznim imenima i sa sitnim odstupanjima kao jonsered 361 i husky 34, naravno i pod čitavim nizom drugih imena
evo link:
http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/72fdfc8c9c1f8a6388256b79004f654c?OpenDocument

eh da i još jedna stvar pila gubi zrak i sumnjam na semeringe, ali sam primjetio da pila koristi i tlak kartera i za automatsko podmazivanje lanca. ima neki mali plastični ventil sa oprugom pa sam razmišljal da blokiram to skroz pošto pila ima i manualno podmazivanje te na taj način popravim kvar. kaj vi mislite?
 
Posljednje uređivanje:

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Takvu sam popravljal svom šogoru bil je problem u rasplinjaču (membarne) i bila je Jonsered M361,koliko sam videl to bi trebale biti karike 36,5mm,i imaju osigurač sa unutarnje strane!Kaj se tiče tog ventila obično kad on rikne(zašteka) onda zna vuči ulje u cilindar i dimi dosta.Evo ti link da vidiš kak karike i klip izgledaju.

http://store.chainsawr.com/collections/jonsered?page=14
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
je to je jedna od verzija te pile i kolko vidim ta karika ima na sebi upuštenje na rubovima za štift, al moja nema:confused:. budem slikal. znači ne bi smelo biti problema ak začepim taj ventil. jer sve si mislim da je to uzrok mojih problema. čak su možda semeringi i ispravni:D. simptomi su bili: pila dobro upali radi nekih 2-3 min i odjednom se počne zaletavati i ne lovi gas( smjesa osiromašuje), još ja pokušaval otvarati čep za gorivo kad ono ništa. ko bi si mislil da sam moral pregledati čep za ulje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je to je jedna od verzija te pile i kolko vidim ta karika ima na sebi upuštenje na rubovima za štift, al moja nema:confused:. budem slikal. znači ne bi smelo biti problema ak začepim taj ventil. jer sve si mislim da je to uzrok mojih problema. čak su možda semeringi i ispravni:D. simptomi su bili: pila dobro upali radi nekih 2-3 min i odjednom se počne zaletavati i ne lovi gas( smjesa osiromašuje), još ja pokušaval otvarati čep za gorivo kad ono ništa. ko bi si mislil da sam moral pregledati čep za ulje
Zar nisi ti davao savjet o vakumu i tlačenju?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
je jesam i kaj je najbolje puštala zrak al ja mislil da pušta na semeringima, a ne na jednoj maloj rupici koju nemereš skužiti dok sve ne rastaviš. a dok sam tražil po netu informacije, svugde je pisalo da ima ručno podmazivanje:madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Spremam se nafilati jednu 45-ticu , ak eksplodira najebo si ,hihi.
Kako zabrtviti priključak za karburator ? -ideje .
Da li bude kompresor od frižidera navukao -1 bar podtlaka ?
Ako ti taj ventil pušta može povlačiti ulje ali ako ima ulja u rezervaru onda ne može tu vući falš zurak -jel tak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
1) možda implodira i nestane pa završiš kod Mišaka na Rubu znanosti:rolfer:
2)hm...kompresor...to je u trenutku gotovo s obzirom da je to mali volumen...moguće, sam moraš postaviti ventil negde između komp i vure
3)u pitanju je jednosmerni ventil koji pošta tlak van a ne i unutra. daklem tlak iz kartera gura ulje. vjerojatno si moreš zamisliti na kolko dodatnih mjesta more puštati( čep ulja, nagneš pilu i otvor za izlaz ulja, dodatni dihtungi, spoj kartera i rezervoara....)...niti glumičić nema tolko silikona:rolfer:...pila je jako mala(2,5kg) i koristil budem ju samo za trimanje, tak da mi manualna pumpica bude dovoljna.
gle kaj sam našel:(pročitaj 2 post)
http://www.smokstak.com/forum/showthread.php?t=66501
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
"Kako zabrtviti priključak za karburator ? -ideje ."


naravno najbolje je napraviti neku flanđu od jačeg lima, tak da ti odgovaraju rupe od postoječih vijaka. e sad neznam kak je na 045, ali ja sam za svoju 041 iskoristil šrafcvengu jer su mi i izlaz i ulaz sa iste strane i u istoj ravnini tak da sam ih istovremeno zatvoril...naravno i neki dihtung stavi ispod od zračnice bicikla npr...
...just imagine...:gitarist:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
"Kako zabrtviti priključak za karburator ? -ideje ."


naravno najbolje je napraviti neku flanđu od jačeg lima, tak da ti odgovaraju rupe od postoječih vijaka. e sad neznam kak je na 045, ali ja sam za svoju 041 iskoristil šrafcvengu jer su mi i izlaz i ulaz sa iste strane i u istoj ravnini tak da sam ih istovremeno zatvoril...naravno i neki dihtung stavi ispod od zračnice bicikla npr...
...just imagine...:gitarist:
Ma, ja ..uvjek ..ma ..hm.. mislio sam zagrtviti kod cilnidra a 045 ima već okugli dosjed na cilindru i gumeno crijevo između frga i cil. .
Bolje da stavim sve komplet bar vidim da li sve to skupa brtvi .
Ajmo radit ! , gas!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajmo radit ! , gas!
***** joj materina da joj ***** materina .
Napumpal sam ja nju , pušta kod lanca , samo nije dovoljan simering , ležaj je razbio kučište .
Ubil sam u nju xy sati života a ne vrijedi pizdina dima .
Sve bi joj oprostio da nije zagreban cilindar , probušen rezervar , nemam kuplunga , membrane , karike , ležajeve , ***** joj materina ,i poklopca koji pritiska vodilicu , da ne prićam o auspuhu i nekoliko prepravljenih navoja i potrganih uha .
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
***** joj materina da joj ***** materina .
Napumpal sam ja nju , pušta kod lanca , samo nije dovoljan simering , ležaj je razbio kučište .
Ubil sam u nju xy sati života a ne vrijedi pizdina dima .
Sve bi joj oprostio da nije zagreban cilindar , probušen rezervar , nemam kuplunga , membrane , karike , ležajeve , ***** joj materina ,i poklopca koji pritiska vodilicu , da ne prićam o auspuhu i nekoliko prepravljenih navoja i potrganih uha .

Znači veselje...:roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znači veselje...:roll:
Ma je , nemaveze .. uglavnom kompresor frižidera navuće podtlak do 08 bara ,:gitarist:.
Sad imam djelova za prodati . ću se obogatim :rolfer:
To je kriv gsn. kux s foruma koji ju je htio radi paljenja a nikad nije došao po nju
Kux ...:finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ma je , nemaveze .. uglavnom kompresor frižidera navuće podtlak do 08 bara ,:gitarist:.
Sad imam djelova za prodati . ću se obogatim :rolfer:
To je kriv gsn. kux s foruma koji ju je htio radi paljenja a nikad nije došao po nju
Kux ...:finga:
Evo dođe susjed i kupi sve u komplet na kilu :rolfer:

img1026t.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh