• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osvježavanje Solo Rex motorne pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo dođe susjed i kupi sve u komplet na kilu :rolfer:

http://img830.imageshack.us/img830/241/img1026t.jpg[/IM G][/QUOTE]
Ma znaš kad oću , pa se pobijaju radi nje kao i ovi u karlovcu :?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ah, puknuti, moje saučešće....
gledaj to sa pozitivne strane, svima si dokazao da kompresor od frižidera ima još jednu primjenu...što se tiće pile, spremi je negdje u kut, možda nabaviš neku sa upravo tim ispravnim djelovima ili možda pomogneš nekom od forumaša( napravi joj donorsku karticu)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
što se tiće pile, spremi je negdje u kut, možda nabaviš neku sa upravo tim ispravnim djelovima ili možda pomogneš nekom od forumaša( napravi joj donorsku karticu)
Stoga ništ. Začas ti kuča nebu imala dosta kutova.
Zemi čekić i uništi ju u milion komada (tak da ju ni u tvornici nebudu prepoznali). Ko u JNA, što nemožeš ponijeti sa sobom uništi :rolfer::rolfer::rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stoga ništ. Začas ti kuča nebu imala dosta kutova.
Zemi čekić i uništi ju u milion komada (tak da ju ni u tvornici nebudu prepoznali). Ko u JNA, što nemožeš ponijeti sa sobom uništi :rolfer::rolfer::rolfer:
Nije ni to loše jer mi vrag jednog dana opet ne bu dal mira .
A kad se sjetim da sam ja s njom pilio , e deca , jesam se ja s njom napilio .
Hitil bi ja nu odma s balkna , ali me skoro ubila , a s ubojicama se treba odnositi s dozom poštovanja , Naime , nije imala nazovimo poklopac vodilice , pilim ja buka i prašina da ne spominjem ..napravim ja ploćicu , dvije rupe i gas .
To i nije bil problem , problem je to kaj mi se nije dalo napraviti ključ za kuplung pa nisam to dobro zategnuo .
Pilim ja još uvjek ne ..ali najednom ona u iber turažu a vodilica do grla u panju.niš ugasim ja to nekako i vidim fale pakne od kuplunga , fijuknulo je to blizu glave .. a glava tvrda majku mu.

A niš , sad ovaj moj PTSP opet moram ljećiti na vama ili za šankom , a recesija je ne?:rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

AGRIPLUS65

Guest
kaj na valja ima djelova samo reci ,steta da takva zvjer stoji neiskoristena.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To i nije bil problem , problem je to kaj mi se nije dalo napraviti ključ za kuplung pa nisam to dobro zategnuo .

--nije te pila skoro ubila, nego sam:finga:

A niš , sad ovaj moj PTSP opet moram ljećiti na vama ili za šankom , a recesija je ne?:rolfer:[/QUOTE]

--znači ipak na nama:mad:

pogledaj istini u oči, koliko puta se u dosadašnjem životu isplatila?

nego jedno pitanje za sve: kako blokirate radilicu kod mjenjanja lančanika!
po meni nema jednostvnije neg kroz svječicu nagurat pol metra deblje špage(vojka) i to je to. paše bilo gdje:D

još nešt, pital sam jednog kanađanina prek youtubea za onaj klip bez štifta, rekel mi je da dok montiram sam okrenem kariku da ide po nekom puno djelu i to je to....koji ..rac onda stavljaju te štiftove
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
nego jedno pitanje za sve: kako blokirate radilicu kod mjenjanja lančanika!
po meni nema jednostvnije neg kroz svječicu nagurat pol metra deblje špage(vojka) i to je to. paše bilo gdje:D

još nešt, pital sam jednog kanađanina prek youtubea za onaj klip bez štifta, rekel mi je da dok montiram sam okrenem kariku da ide po nekom puno djelu i to je to....koji ..rac onda stavljaju te štiftove
Za to posltoji alat ali treba biti oprezan da nebi trebal i klip.

35798581.jpg


Možda bi kod tog kanađanina karika i išla po zamišljenom dijelu ali ..... :scratch
Ti zamisli taj dio pa mu na tom zamišljenom dijelu ugradi štift.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni se sviđa ideja sa špagom (i nju koristim)jer klip ipad legne na mekše i možda se bolje rasporedi teret nego na štift .
No štift nismo mi izmislili nego oni ali tko ih jebe .
Meni je jednom uletila špaga u spojni kanal , pa skidaj cilindar .
Od tada debela špaga i klip skoro u GMT .
AGRIPLUS65 , treba
1. klip
2.karike
3. cilindar
4. rezerver benzina (obje polovice)
5.ležajeve radilice
6 simering
...-btw na strani zvijezde je ležaj skup s simeringom ili je to samo zatvoreni ležaj:scratch , molim pojašnjenje?
7.mabrane
8 auspuh , nije hića ali bolje da je
9 poklopac vodilice
10 desnu polovicu kučišta
11 kuplung
..
..
jebate kaj je ostalo :scratch- skoro ništa :rolfer:
jednostavno ...ne isplati se ,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
nema do špage, stari je nabavil novu za paliti frezu, ali je za blokadu klipa ko stvorena...:)
pital sam bas jednog lika prek youtubea koji ih je na desetke tak sastavil i rade...
btw. danas sam i svoju sastavil i radi...
ova ideja za ugradnju štifta na željeno mesto nije loša, sam čul sam da su i kod originala uspele van ispasti i napraviti rusvaj
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Meni se sviđa ideja sa špagom (i nju koristim)jer klip ipad legne na mekše i možda se bolje rasporedi teret nego na štift .
No štift nismo mi izmislili nego oni ali tko ih jebe .
Meni je jednom uletila špaga u spojni kanal , pa skidaj cilindar .
Od tada debela špaga i klip skoro u GMT .
AGRIPLUS65 , treba
1. klip
2.karike
3. cilindar
4. rezerver benzina (obje polovice)
5.ležajeve radilice
6 simering
...-btw na strani zvijezde je ležaj skup s simeringom ili je to samo zatvoreni ležaj:scratch , molim pojašnjenje?
7.mabrane
8 auspuh , nije hića ali bolje da je
9 poklopac vodilice
10 desnu polovicu kučišta
11 kuplung
..
..
jebate kaj je ostalo :scratch- skoro ništa :rolfer:
jednostavno ...ne isplati se ,

dal bi ti mozda pasala polu ispravna za kakvi 800 kn,
lazaj je sa semeringum i osiguracum to je taj kaj kosta 200 kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dal bi ti mozda pasala polu ispravna za kakvi 800 kn,
ništa od toga , nikad više 045 pod moj krov:rolfer:..
Vele stari ljudi dosta je jedna 045 za jedan život :rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
eto konačno i ja nabavio nešto za svoju radionicu. posjedujem manometar koji mjeri od -1 do 1 bar. međutim sad to treba preraditi. pumpu imam od bicikla na kojoj mogu mjenjati smjer tlačenja. moje je pitanje dal ima ko kakvu ideju kako da napravim nepovratni ventil. tu na forumu ima dobrih hidrauličara pa možda neko zna od čega bi se moglo pripasati
img0679l.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nepovratni bi bio iza pumpe?
Ako isti nepovratni mora raditi za vakum i tlačenje oda mora imati mogučnost da ga okreneš .
Dok ovo pisah sinulo mi , nepovratni ventil od goriva , ja ga nedogo kupil za cjevnu ugradnju za rakovicu .
Znaći tjelo i na obje strane nazubljeni prihvat za crijevo
Naime , tebi treba nešto kaj propušta na plus i minus 0.5 bara .Kroz njega bez brige puhneš na obična pluča :lol:
Nešto od hid. ti ne odgovara jer oni imaju propusnost tek na 2-2.5 bara .A i konstrukciju su takva da ne drže zrak ,tebi treba gumeni dosjed .
Edit: možda osigurač protiv povrata plamena od (u žargonu zvano) šnajbrenera
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
je sve si dobro skužil...ovaj prvi predlog mi se čini jednostavniji...znači odem neku auto trgovinu i tražim nepovratni ventil za gorivo za naknadnu ugradnju na crijevo?
ovo za acetilen nisam nikad videl, kaj nije to sastavni dio brenera?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne , to se motira prije brenera , znaći brener , rukohvat , osiguraći , crijeva
Nepovratni sam uzeo kod "bošiste " .Finog aluminijskog tjela promjera cca 20 mm dužine isto oko 20 + nazubljeni dio za navuć crijevo .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav moajstori!! danas sam uzel širom jednu malu kanadsku husqvarnu i trebal bi promeniti semeringe...ali caka je kaj je stroj po "colovom" standardu. moje pitanje je dal se more kod nas gde kupiti semering 19.1/12.7/3.2 mm, to bi moglo biti 3/4"-1/2"-1/8". i još jedno pitanje: dok sam uzel van nisam gledal položaj karike, a na klipu nema onaj pin koji pozicionira kariku:scratch
Ja baš raskopal malu remingtonku , takodje nema osigurač karike na klipu , niti je karika obrađena da sjeda na osigurač .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ja baš raskopal malu remingtonku , takodje nema osigurač karike na klipu , niti je karika obrađena da sjeda na osigurač .
I kaj sad? To mi je prosto nevjerovatno :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nemam poima ,bum zahevtal 8)
Moreš i podcvikati sa drvenom treskom :rolfer:
Ali meni to još uvjek nije jasno, kak se ta karika ne okrene i ne zapne u jedan od kanala :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh