• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otkup ljekovitog bilja

denso

Novi član
Tu od
13 Tra 2011
Poruka
2
Pozdrav svima
Kako sam ozbiljno počeo razmišljati o uzgoju ljekovitog bilja u području dalmacije zanima me ima li koji otkupljivač na tom području pošto vidim da su svi koji se spominju uglavnom na sjevernijim krajevima.
Hvala
 

snhelix

Novi član
Tu od
3 Lip 2011
Poruka
9
kontaktiraj suban ili janspider(možda netko zna još kojeg otkupljivača),uzgoji kvalitetno bilje ,i šalji poštom ili sl.... nije frka ako ti nisu blizu
 
G

Goran81

Guest
Čitao sam dosta o otkupu ljekovitog bilja, sve te otkupne cijene su jako niske, na granici bilo kakve isplativosti. Isplativije je samostalno prodavati biljne pripravke, već prerađeno ljekovito bilje, nego ga davati u bescjenje.
 

snhelix

Novi član
Tu od
3 Lip 2011
Poruka
9
cijene su stvarno vrlo loše,kada uzmeš koja je razlika od suhog cvijeta i cijene za kilu (za koju se treba pomučiti bogovski), i gotovih ili polugotovih proizvoda dođe ti da zaplaćeš.

Prodati finalni proizvod,pa ideja je to kojom se večina i bavi :)) ali ako ćeš raditi na zemlji ,sakupljati bilje itd.... malo ćeš imati vremena za marketing,prodaju namalo,trku za papirima (ako pretpostavimo da ćeš po regulama...kontrole itd.) ulupati brdo love za uvjete i papire , a imaš recimo 500-100m2 nevena jer mislim da dva čovjeka teško mogu behandlat više.....

lakše je onda ipak kupit od drugoga--- uvest gotovo od bogtepitaj odkud šareno obljepit i prodavat,jer se na to kod nas svodi često proizvodnja ljek.bilja.

za prave uzgajivače,poljoprivrednike nema sluha,poznato ?ma tako je u svakom segmentu gdje pošteni crnče a "lezilebovići" ugodno broje kunice.

međutim,nemoj me krivo shvatiti,treba probati,možda ti i krene,super bi bila i nekakva zadruga ,da se može jedinstveno nastupiti na tržištu pa malo i ravnopravno pregovarati isl..
 

snhelix

Novi član
Tu od
3 Lip 2011
Poruka
9
idem iskopati pa ti na PM poašljem lanjske cijene od subana,ovogodišnje nisam još vidio
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
šta je sa samoniklim ljekovitim biljem.Iva?Menta?Kamilica? čuo sam da samoniklo postiže bolju cijenu.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
dok sam uzgajao crni sljez tada je kg suhog cvijeta bila 50kn,sada sam nešto čuo da je veča
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Ako ikad budete sadili ljekovito bilje, vodite racuna da je gospodin Franjo iz Koprivnice koji surađuje s Subanom iz Zagreba - obican prevarant i lopov. Pazite kakvo cete sjeme kupiti od njega.
Pazite koliku cete količinu kupiti od njega jel uvaljuje enorme kolicine na odredenu kvadraturu zemlje.

Dobro se raspitajte oko svega.
 
G

GrofDracula

Guest
Ako ikad budete sadili ljekovito bilje, vodite racuna da je gospodin Franjo iz Koprivnice koji surađuje s Subanom iz Zagreba - obican prevarant i lopov. Pazite kakvo cete sjeme kupiti od njega.
Pazite koliku cete količinu kupiti od njega jel uvaljuje enorme kolicine na odredenu kvadraturu zemlje.

Dobro se raspitajte oko svega.

ja sam uzeo sa ove stranice http://www.ljekovito-bilje.com.hr/
dobio sam 1 kg za svoju površinu nešto manju od 500 m2.

daj mi reci kako ide sa isplatom? dali se isplaćuje svaki put kad se doveze ili?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Grofe kada sam radio uzgoj crnog sljeza preko Jan Spider-a ,na moj tel pozim dolazili su po osušenu robu,nikada nije bilo problema.Dolazili su i po 1kg osušenog cvijeta i naravno isplata prilikom predaje
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jel bi se moglo prodat kome lišće crnog duda? Čitao sam da je ljekovito i da se primjenjuje u raznim pripravcima itd. :?
 
A

Aubergine

Guest
ja sam uzeo sa ove stranice http://www.ljekovito-bilje.com.hr/
dobio sam 1 kg za svoju površinu nešto manju od 500 m2.

daj mi reci kako ide sa isplatom? dali se isplaćuje svaki put kad se doveze ili?

Dobio si puno previše tj. kupio, po mojem mišljenju. Ta stranica i pripada tom Franji iz Koprivnice.

Molim da se ovdje javi netko tko se s time bavio - pa da kaže koliko po njegovom iskustvu treba sjemena za 500 m2 sljeza? Naravno, ako se sije kak spada, na propisani razmak, ne ako se sije ko trava / djetelina.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Dobio si puno previše tj. kupio, po mojem mišljenju. Ta stranica i pripada tom Franji iz Koprivnice.

Molim da se ovdje javi netko tko se s time bavio - pa da kaže koliko po njegovom iskustvu treba sjemena za 500 m2 sljeza? Naravno, ako se sije kak spada, na propisani razmak, ne ako se sije ko trava / djetelina.[/QUOTE

pozdrav
koliko vas ima sigurnih za berbu tih 500m2
 
A

Aubergine

Guest
Ima nas troje...valjda ćemo moći :?:

MOžeš li mi ti odgovoriti na pitanje iznad, vidim da imaš nekog iskustva - koliko sjemena na neku površinu, da se znam orijentirati? Ne koliko je netko rekao samo da bi prodao, nego koliko si ti utrošio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh