• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Puno hvala kolege,,,za sada ga drzim sa ovcama a kasnije kada poraste ice u box preko dana,a navece pusten...Dvoriste je ogradjeno
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Bavim se ovcarstvom i za cuvanje koristim Kuvasz - e. I mogu reci da sam prezadovoljam sa njima.. Imam musko i zensko, i sada ocekujem drugi okot. Psi su vrlo inteligentni i vrlo zahvalni.. Ne boje se nicega, a ovce paze ko da su njihove :D
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
ljudi hitno je potrebna pomoc imam vucjaka, njemackog ovcara starog skoro 3 godine, uzeo sam ga ljetos kod jednog covjeka koji prodjae pse i do sada mi ni jednom nije yavijao... medjutim, jutros je u toku lajanja nastavio da zavija iz dva puta. Nije to bilo dugo, ali dovoljno ya moju brigu.
Takodje, i nocas je par puta zavijao, zna li neko o cemu se radi... Stvarno nmg da vjerujem da mi se to desava jer to ne podnosim. :(
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
A kak bi ti njemu to zabranio? Evo par "pametnih" savjeta : zaveži mu gubicu, uspavaj ga, ubij ga ili si stavi slušalice protiv buke.
Kažu kad pas zavija netko u blizini če umrijeti.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Koja korist od psa koji ćuti, zar nije normalno da isti laje kad mu je volja ili primjeti da nešto nije uredu?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
U njemačkoj kažu da kad ovčarski pas (oni misle naravno na svog-njemačkog) zavija, a gleda u nebo da bi se pario/traži curu (negdje u blizini se tjera kuja, a on ne može do nje pa koristi prirodno ponasanje da javi svoj teren da ona dođe k njemu!), a ako gleda u pod da će netko u blizini umrijeti...
P.S. možda i bivši gazda nije volio zavijanje...
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Ipak on vodi porijeklo od vuka,, i to je "zov divljine",, a usput nađi mu kakvu kuju, nek se malo druži,, ipak je on momak i treba mu sexa:icon_anal:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ne radi se o tome koja korist od psa koji cuti, ja obozavam kad zalaje, ali mi zavijanje smeta ... O tome se radi... ;)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Bavim se ovcarstvom i za cuvanje koristim Kuvasz - e. I mogu reci da sam prezadovoljam sa njima.. Imam musko i zensko, i sada ocekujem drugi okot. Psi su vrlo inteligentni i vrlo zahvalni.. Ne boje se nicega, a ovce paze ko da su njihove :D
Moze slika vaših Kuvasa?
 

Grmeč

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
4
Neki će reči da nije tema za stočarstvo ali mislim da upravo je. Kučni ljubimci definitivno nisu.
Na mnogim mjestima u našoj zemlji fala Bogu još ima pašnjaka i ljudi koji se bave ekstenzivnim stočarstvom te pri tome koriste svoje vjerne pomagače - BUJTARE, BUJTERE, PUJTERE, PULINE, PULENE i jednostavno ĆUKE. Nazovimo ih kako hoćemo.
Molio bi da se jave ljudi koji imaju pse koji rade sa stokom radi razmjene iskustava.
Vani je to dosta razvijeno i ima široku primjenu. Od stvarnih, iskonskih radnih pasa koji se i dan danas uzgajaju ovisno o krajevima u kojem obitavaju do prestižnih sportskih natjecanja i takvih krvnih linija.
Kod nas je to nažalost slabo razvijeno te se time ozbiljnije bavi nekolicina entuzijasta.
Pozdrav, ja
 

Grmeč

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
4
Neki će reči da nije tema za stočarstvo ali mislim da upravo je. Kučni ljubimci definitivno nisu.
Na mnogim mjestima u našoj zemlji fala Bogu još ima pašnjaka i ljudi koji se bave ekstenzivnim stočarstvom te pri tome koriste svoje vjerne pomagače - BUJTARE, BUJTERE, PUJTERE, PULINE, PULENE i jednostavno ĆUKE. Nazovimo ih kako hoćemo.
Molio bi da se jave ljudi koji imaju pse koji rade sa stokom radi razmjene iskustava.
Vani je to dosta razvijeno i ima široku primjenu. Od stvarnih, iskonskih radnih pasa koji se i dan danas uzgajaju ovisno o krajevima u kojem obitavaju do prestižnih sportskih natjecanja i takvih krvnih linija.
Kod nas je to nažalost slabo razvijeno te se time ozbiljnije bavi nekolicina entuzijasta.
 

Grmeč

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav, ja
Pozdrav ja imam šarplaninca, star oko 3 godine, uz ovce je znači emotivno vezan, neda prići nekom stranom, uvijek je uz njih, a i tjera ih kad paša završi, kao malog sam ga stavio među ovce i tako je uz njih uvijek
 

Johnny11965

Novi član
Tu od
17 Lip 2020
Poruka
1
Pozdrav ljudi, treba mi savet. Da li je preporucljivo pustiti srednjeazijskog ovcara, starog 5g medju stado? Pas nije agresivan prema drugim psima niti prema ljudima (njemu poznatim), ali nikad nije bio sa ovcama/kozama. Pomalo se pribojavam da ga sad pustim na pasnjak sa stadom, prosto zbog jagnjadi i jarica, jer ako sa njima bude resio da se "igra'' ishod bi mogao da bude tuzan. Cuo sam da je ovcarskim pasminama u genetici da "ne diraju" stado, ali idalje nisam siguran.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Probaj ga priviknuti na stado u svom prisustvu al nemoj zaboraviti da cim se ti maknes uloge se mijenjaju,veliki oprez sa tom igrom.
Neostavljaj ga samog pogotovo navece u stadu.
Druga stvar je kako ce one reagirati na njega,probaj povodac i pomalo pa ce ti se samo reci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh