• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
25
imaju onaj krug soli i jedu ali ne bas uvjek


Zaboravi rec zito dajem tako sto ga meljem u klasu i poslije mijesam sa jecmom i psenicom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Pokušaj im maknuti tu sol neko vrijeme, pa onda ispočetka nakon 5-6tjedana,isto tako ovna makni od njih neko vrijeme.
 

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
25
Uzeo ovcu drugi put se janji kod mene i svaki put grize odkida rep janjetu. Prvi put sam mislio da je neka druga zivotinja ali sad sam upratio da ovca grize rep kad je janje sasne. Mozel mi ko rec zbog cega to radi?
 

jakabasej8

Novi član
Tu od
19 Pro 2023
Poruka
10
Poštovanje ,držimo ovce i krenuli smo prije par dana na strojnu mužnju.Zanima me može li muzilica ozlijediti vime ovci?Te ako netko muze strojno kako perete vime?
Hvala
Što se tiče pranja vima nakon mužnje, to možete učiniti mlakom vodom i nježnim sapunom ili posebnim sredstvima za čišćenje vimena
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Da ne otvaram novu temu, pišem ovdje... imam potrebu ograditi vanjski rub parcele po kojoj je farmer pletivo, pa sam mislio posaditi neku biljku penjačicu koja bi ispunila svu ogradu... međutim, tražim neku koju ovce ne jedu... ima li već iskustva netko, koju biljku penjačicu ovce ne jedu? Znam pouzdano da isusovu krunu, pajasmin i bršljan jedu... da li možda bugenviliju ovce ne jedu? ili neku drugu?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Prvi put, i odmah trojke, JSR ovca, ovan slovenac

Druga ovca 6 god stara, i trojke i ujutro svi otisli
 

Prilozi

  • IMG-20240124-WA0003.jpg
    IMG-20240124-WA0003.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 14

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Pozdrav svima

Ove godine imam dosta blizanaca, musko ženskih..da li se mogu takve ženke ostavljat za rasplod ili su neplodne kao kod goveda na primjer?
 

jakabasej8

Novi član
Tu od
19 Pro 2023
Poruka
10
Da ne otvaram novu temu, pišem ovdje... imam potrebu ograditi vanjski rub parcele po kojoj je farmer pletivo, pa sam mislio posaditi neku biljku penjačicu koja bi ispunila svu ogradu... međutim, tražim neku koju ovce ne jedu... ima li već iskustva netko, koju biljku penjačicu ovce ne jedu? Znam pouzdano da isusovu krunu, pajasmin i bršljan jedu... da li možda bugenviliju ovce ne jedu? ili neku drugu? Atelier Rebul
Razumijem vašu potrebu da ogradite vanjski rub parcele s biljkom koju ovce neće jesti.
 

Abra

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
23
Da ne otvaram novu temu, pišem ovdje... imam potrebu ograditi vanjski rub parcele po kojoj je farmer pletivo, pa sam mislio posaditi neku biljku penjačicu koja bi ispunila svu ogradu... međutim, tražim neku koju ovce ne jedu... ima li već iskustva netko, koju biljku penjačicu ovce ne jedu? Znam pouzdano da isusovu krunu, pajasmin i bršljan jedu... da li možda bugenviliju ovce ne jedu? ili neku drugu?
Ne jedu jedino struju. Meni se do sad najbolje, najjeftinije i nalakše za montažu pokazao električni pastir. Naprosto sam oduševljen. Uzeo sam jači i nešto skuplji ali isplati se. Kad trava brzo raste protrčim 2 puta mjesečno ispod sa trimerom a kad slabije raste jednom mjesečno. Kad su jače očupavile jesenas je jedna počela gurat glavu ispod i dokučivat travu. Razmišljao sam kako to riješit jer je malo falilo da skroz prođe. Došlo mi na pamet da joj ošišam samo glavu i vrat da ju može pecnut što se pokazalo kao pun pogodak i od tad nikakvih problema. A za biljke sam skužio dok sam ih čuvao prije nego sam pastir postavio da ovisi od jedinke do jedinke. Neku travu jedna obilazi a druga se davi u njoj ili ju barem črpka. Imam 3 koje jedu žir od hrasta kad naiđu na njega kao nezdrave dok ostale ni da ga probaju, samo ga pomirišu i nastave dalje.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Pozdrav svima

Ove godine imam dosta blizanaca, musko ženskih..da li se mogu takve ženke ostavljat za rasplod ili su neplodne kao kod goveda na primjer?
Mogu se ostavljati, dapače, i obavezno ovan blizanac iz drugog stada, e onda od njih koji bude blizanac je pravi genetski materijal za takve stvari.
 

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
25
Poštovanje
Ako moze mi ko rec sta bi moglo bit danas uzeo masinu za sisanje ovaca Villagwr VLP SC 500 upalio i kreno da sisam prije toga nauljio uljem e sad veoma lose sisa kao da nema snage a masina kad sisa pravi "retke" trag ostavlja. Da li je moguce da su nozevi tupi dosli i ima li kakav postupak sta treba uraditi da bolje sisa mozda je do mene mozda je masina dobra ne znam?
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Moras na kotacicu priserafiti da pritisne, noz na cesalj.
Ali najvise ti ovi o vuni i snazi masinice. Ak je zajebana vuna, ima malo problema, a moguce da nije dobro nabrusen noz.
 

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
25
Ma novo uzeto sve ne moguce da niie dobro nabrusen
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Nabrusi noz i cesalj, pa ces najbolje vidjeti. Ja sam isto tako kupio oester i bila je preslaba, svakih 10 ovci, drugi noz i cesalj.... kad sam kupio jacu na svakih 25 do 30,drugi noz i cesalj
 

Najnoviji postovi

Na vrh