• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Uzeo sam tri mala janjca oko 7-8 kg, a jedan je i manji. Ne znam koliko su stari. Romanovske su pasmine. Jedu sve i kenjaju o.k. Dajem im ujutro i navečer po 2 deci kravljeg mlijeka. Da li im trebam davat mlijeko i do kad.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ovo janje što imam.sve je ok al me zanima da li mu trebam dati neke vitamine ili što se već daje ??
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Uzeo sam tri mala janjca oko 7-8 kg, a jedan je i manji. Ne znam koliko su stari. Romanovske su pasmine. Jedu sve i kenjaju o.k. Dajem im ujutro i navečer po 2 deci kravljeg mlijeka. Da li im trebam davat mlijeko i do kad.

Kravlje je mlijeko malo teško za većinu drugih malih životinja...pa bih ti preporučio kad im daješ da ga blago razrijediš sa vodom...onako na litru mlijeka kravljeg uliješ možda decilitar i pol do dva vode.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ni slučajno razrjedit kravlje mlijeko... Ono je preslabo za janjad, jer ovce imaju puno masnije mlijeko sa 6-8% mliječne masti i 6-7% proteina. A kravlje ima upola manje vriednosti. Još ako kupiš u tetrapaku, to je još slabije jer je razvodnjeno. Slobodno sirovo kravlje mlijeko i nemaš brige. Kad janje napuni 10 dana možeš mu i jaje staviti u mlijeko i razmutiti da sve popije, napredovat će kao kvasac...
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
kako nemogu ???kod mene ih veterinari stavljaju,evo neki dan ih je sigurno 30-40 stavljeno kod ovaca koje daju malo mlika...i to za ono što znam sigurno jer su mi to prijatelji radili....za desetak dana možda se i ja odlučim izdvojit desetak komada
 

beduin

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
14
farmeri jel imao neko problem kod ovaca da im oko usta izrastaju krastice i jel poznat nacin lijecenja i kolko dugo traje unaprijed zahvaljujem
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Zarazni ektim ovaca, pojavi ti se i na vimenu kao okrugle gnojne ranice... Pad imuniteta, pa se ono aktivira, nešto slično kao herpes kod ljudi... Ako je baš jako, možeš lagano oprati hipermanganom ili 1-2% peroksidom... Najbolje pusti i ništa ne diraj, proći će to samo od sebe.
 

beduin

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
14
dolazio mi je veterinar kaze da je zarazno ovnica sam izdvojio jos na jednoj starijoj ovci mi se pojavilo ali puno manja na veterinarov savjet istrljo sam slamom krastice do krvi i natopio jodom ocekujem rezultate
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Naravno da smiju. Ljulj ako je sijeno, onda je uglavnom prestar i nema neku hranidbenu vrijednost. Najbolja je livada ili dts koji su na vrijeme pokošeni i kvalitetno osušeni.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
U dva dana ispraznio sam i napunio janjiliste,sta je ovo ljudi moji ?
Ako se nastave janjit intezivno bit ce guzve.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Znam da ih se nesmije hraniti sa zelenom djetelino, a pošto u dts-u ima djeteline pa zato pitam!
 

Najnoviji postovi

Na vrh