• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
A pogotovo DTS . Nema tamo deteline previse,ja jos dodatno ubacim kad sijem. Imam polja i sa cistom sedmogodisnjom i stim hranim zeleno ali oprezno,jer koliko bacis toliko pojedu.
 

mdrenski

Novi član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
8
Poštovanje reci te mi molim Vas da li janjcima 15 dana stari smijem davati zamjenicu za telad i svinje Anilat 26 jer trenutno nema kod mene kupiti druge zamjenice.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Iz neba pa u rebra, nismo mi plaćeni da dežuramo kako kome treba savjet...
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
a zašto nebi umisto ljudske hrane jeo travu ???il da ipak pričekaš dok neko ne napiše da to nije za ljude ?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Germu i mlake vode razmuti i flasicom 0.5 neki 2 deci slozi i zali je,ak nepomogne onda prasak kupis da je protera.
To je tak kada trava krece zato ujutro sjena bacite pa onda van.
 

mdrenski

Novi član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
8
Germu i mlake vode razmuti i flasicom 0.5 neki 2 deci slozi i zali je,ak nepomogne onda prasak kupis da je protera.
To je tak kada trava krece zato ujutro sjena bacite pa onda van.

hvala,napravio sam to i počela je preživati!
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
Poštovanje reci te mi molim Vas da li janjcima 15 dana stari smijem davati zamjenicu za telad i svinje Anilat 26 jer trenutno nema kod mene kupiti druge zamjenice.

naravno,mojima dajem zamjenicu od sedam dana ,ali je uvodim postepeno,omjer mljeka i zamjenice dva dana 75:25,pa dva dana 50:50,pa dva dana 25:75,nakon toga cista zamjenica i to 125 grama na litru vode ,mlake do 35 stupnjeva ,naravno svaki dan pratiš stolicu i ponašanje
 
N

novoime

Guest
Molim sve korisnike ovoga foruma da podjele informacije, saznanja, iskustva.. o cjepljenju ovaca protiv suge.. Sve informacije su dobrodošle. Koje cjepivo, gdje ga nabaviti, po kojoj cijeni... unaprijed svima zahvaljujem.
 
N

novoime

Guest
Moji roditelji imaju krasno stado od 60 komada ovaca. :(sweat):(Podravska Slatina) U potrazi smo za cjepivom protiv suge. Ako tko ima kakve informacije,,,, puno hvala.:)
 

mdrenski

Novi član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
8
jučer sam primjetio da su mi janjci i ovce puni klopova ili ti ga kljoševa da li se šta treba poduzeti s time,pošto su stalno vani.

I dali treba ovce i janjce opčenito tretirati nekim cjepivima ili nešto slično osim monilom svakih 6 mjeseci,pošto nisam od kad imam ovce godinu dana cjepio ih,a zdrave su.

Hvala!
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Preptostavljam da se radi o krpeljima... Nema učinkovitog registriranog lijeka za ovce. Probaj ih naprašiti sa Neopitroidom.

A pošto nisi ničime tretirao godinu dana, zovi veterinara i nek ih tretira nekim od antiparazitika protiv šuge.
 

ante87

Novi član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
5
da Vas ja ne dusim sa bezbroj pitanja zna li itko ima li knjiga o ovcarstvu a da je u njoj sve lijepo objasnjeno
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Imate Džakulin priručnik za ovčarstvo.

Bližnjenje je kad ovca ojaji blizance...
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Pozdrav svima što se tiće cjepiva protiv šuge,parazita klopova i metilja najbolje ti je cijepiti sa CLOSAMECTIN cjepi se sa nutarnje strane lopatice pod kožu ide jedan kubik na 25kg težine. Cjepljenje se vrši u dva navrata u razmaku od sedam dana bočica je 100ml i košta u veterinarskoj ambulanti 230kn, poslje cjepljenja nije potrebno davati imunil za metilje. Ja ga koristim več dvije godine i super sam zadovoljan upravo sam danas cijepijo prvi put pa ču ponovit iduči ponedjeljak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh