• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

mdrenski

Novi član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
8
POZZ!
Danas mi čovjek šišao ovce i sređivao papke i kaže da su ovce pune buha,šta raditi da li je dosta samo sa prahom ih pošpricati ili ima još neka kemija.
Sram me reči ali veterinar mi je preko telefona rekao da ih okupam sa nekom kupkom,ali mislim da me malo j.....
Hvala!
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
nekoga iz okolice osijeka da sisa ovce i obrezuje papke ,imam ovna i ovcu za srediti
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sta niste culi jos da se ovce kupaju,nego sta,budu kao snjeg bjele posle.
Kacu napuni vodom,glavu joj samo drzi da je nazagnjuri,malo je protrljas i vadis van,mozes i u koritu za surenje svinja lakse je ubacit unutra.
Koristiti rukavice kupis isto u ljekarni.
Evo pa studiraj

http://www.genera.hr/pro/hr/1613/#.U2oBuldXgjw
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mdrenski To sa slike je nesto od Romanovske sorte, ovako sa slike vjerovatno neki melez sa ko zana cim.
A ovce je normalno da se kupaju, narocito ako nepelcujes redovno
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam problem sa ovnom (desnim izgleda zaljubljeno u ovu malu pred njim) prvo ide pod rep, pa uhvati ovcu za sisu i tako progoni sve odrasle ovce u stadu, zaboravi na prvu radnju.:icon_rolleyes::icon_scratch::icon_razz:
21698584.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
E, u tome je problem, trave ko u priči, pol kg prekrupe miješane na dan, ukrade do 2 litre mlijeka od drugih jagnjadi i raste u širinu.:icon_biggrin::icon_winkle:
21698582.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sto se tice konstitucije nema brige, nije sto je od mene ali je kao mali bilder, sad mu je oko 3.5 mjeseca, a ima sigurno 35-40kg, 75% Romanovsko blizne jagnje mislim da tu nema diskusije oko kilaze.
Savo odvojite vi njega od ovaca, pravi priplodni ovan se ne odgaja medju ovcama.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma malo se šalim, znaš da nisam tamo, ovnić ko lutka reko sam ti zašto sam ga uzeo.:(y):
Imam oko kuće ograđeno 3,5ha, za sada ispunjavaju obaveze koje imaju.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
pa nemožeš ni očekivat da tako mlad ovnić prči ovce...to je još mladi janjac a ne ovan....pusti ga nek naraste ,e a ako onda ne bude ispunjavao svetu dužnost...acap !! i na ražanj
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam ja velikog ovna.:icon_e_wink:
Zato sam se malo našalio, to je kad se pomiješa muški nagon i jagnjeća navika.:icon_eyes:
 

marko1106

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
7
pa nemožeš ni očekivat da tako mlad ovnić prči ovce...to je još mladi janjac a ne ovan....pusti ga nek naraste ,e a ako onda ne bude ispunjavao svetu dužnost...acap !! i na ražanj

Znaci ovan mora biti godinu stariji?
Imam 27 odpitanih janjaca sto znaci da bi morao kupiti starijeg ovna
 

marko1106

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
7
Pa uzeo sam janjce koje sam odhranio na dudu u svrhu da se pocnem baviti ovcarstvom. Do mrkanja moram rijesiti tj nabaviti ovna i sada je pitanje: moze li biti ovogodisnji kojeg imam ili je bolje da je ovan barem godinu stariji od mojih trenutno janjaca
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nemora Marko bit godinu stariji al je vazno da bude spreman,da tada bude bar godisnjak i da nije u blizem srodstvu sa siljezicama.
Vreme kada je spreman za rasplod ovisi i od pasmine.
 

marko1106

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
7
Ma da, tako sam si i mislio.... Srodstvo sam zaobisao, a da nebi riskirao najbolje ce biti posuditi malo starijeg. No ima do tada–tako da nema sekiracije. Hvala
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ovnovi za mrkanje su najbolji od 2 do 5 godina,tj kad dosegnu pravu zrelost....jer naravno nije nam bitno da samo namrče ovce.....ako su mladji nije dobro mada su i tako mladi plodni....ako su stariji isto tako.....takodje nebi trebao janjice premlade puštat u oplodnju jer nisu dovoljno zrele...ako se prerano mrču njihov životni vijek a tako i proizvodni,kraće traje,jednostavno se tijelo iscrpi....prema tome gledaj da janjice imaju barem 10 mjeseci a bolje je i više....a ovnovi barem 1,5 godinu
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Pozdrav!!

Janje mi je ostalo vani sa ovcama kad je bilo nevrijeme doletilo nije nas bilo doma da ih pospremim u ovčarnik i drugi dan malo janje dobilo proljev,nos curi i oci se lijepe moja pretpostavka da se prehladilo sa tabletom sam zaustavio proljev
ali nece da jede makar sam mu cistio vanjski dio nosa da moze disati prilikom sisanja inace staro je 5 tjedana i dotad je bilo sve super sad vec 2-3 dana nece jesti samo pije vodu dal tko zna sto bi mu moglo biti

lp
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
moguće da se prehladilo al ga moraš natjerat da sisa i radi njega a i radi ovce...polegni ovcu il je nekako drži tako da janjcu uvališ cicu u usta pa malo stiskaj po cici da mlkiko izlazi van....morao bi počet jest a ako ne onda ......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh