• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ljudi jucer sam pocjepio ovce sa selenom u but i dvije mi sepaju valjda sam pogodio u zivac dal je tko imao problema sa time?
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Dali neko od vas zna sta je problem kad dosta ovaca da samo po jedno jagnje.Ove godine mi se ojagnjilo 13 ovaca a samo dve su imale po dvoje,znaci od 13ovaca 15jaganjaca.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Moze biti do ovna,,,dali je on u srodsvu sa ovcama..
Kod mene je naj vise ojagnjila 3 kom,,,ali sam naj sretniji kad 1ojagnji bude krupno i napredno jagnje te ga brze odhrani
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ovan nije u srodstvu jer je on safolk a ovce virtemberg i imam jos zenskih safolka ali i virtemberg i safolk su vecinom imali po jedno jagnje.Istina je da brze napreduju,evo ja sad polako prodajem moje koji su se ojagnjili oko polovine prvog meseca i imaju preko 30kg.Ali ja racunam kad imam jedno jagnje godisnje po ovci da nemam neke velike zarade jel ona pojede toliko kolko kosta to jedno jagnje.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav svima,poslednja tri dana jaganjci mi pokasljuju i jutros kupim bocicu invermektina i dam im po 1ml pod kozu po jagnjetu,imaju negdje po 25 kila prosjek sta mislite dal ce im to sta pomoci i od cega pokosaljuju lp i molim vas brz odogovr ako neko zna?
Isto tako imam i klozan sad ne znam dal i njega da dajem ili je to isto kao i invermektin za metilj i sugu ? lp
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Isto tako jedna ovcica jagnje tacnije oko 4 mjeseca stara ima crvene ocne kapke na lijevom oku i oko joj to suzi i crveno je sta sa time od cega je da nije od promaje kakve ili je neka unutrasnja bolest ?
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Cisto oko samo crveni kapci i suzi mnogo na njega ne znam sta joj je ove druge sve normalne,ubi ih kasalj ne znam sta da radim da ne pocnu crkavati,juce im dao invermektin danas kaslju janjci i jedna ovca ove ostale 4 ovce dobro,dal ce stati kasalj ili ne znam sta da radim?
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Poštovanje svima,

Molim za savjet ako netko ima iskustva. Ovca je ojanjila dva janjeta (to joj je drugo janjenje, iz prvog je imala jedno) i sada odbacuje ovo koje se drugo ojanjilo, iako ga je olizala nakon janjenja. Jednostavno mu ne da prići k'sisi nego ga udara glavom.
Uz to, vime joj je nevjerojano veliko, i to je tako počelo biti još dva tjedna prije janjenja. Pokušao sam ju izmusti ali ne spusti puno. Izmuzem nešto na početku i nakon toga su sise prazne. Vime je na dodir dosta tvrdo. Da li je moguće da je došlo do kakve upale, mada pusti ovom prvom janjetu da sisa, pa i drugome kada ju držim.

Interesira me, - da li će prihvatiti i ovo drugo janje (u štaglju je zajedno sa još jednom ovcom koja se dan prije ojanjila).
- da li će vime doći na svoje samo od sebe ili bi nešto trebalo napraviti u smislu masaže, izmuzanja temeljitijeg ili sl.

Unaprijed hvala na ev. odgovoru!
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolega , prvi put cujem takav slucaj ,ja ti savjetujem cim prije zovi veterinara da ne dođe do kakve vece upale ! A za ovo drugo janje ne vjerujem da ce ga prihvatiti , barem kod mene nije ni jedna prihvatila ako ga je prije odbacila !

Evo slike jedne romanovske siljezice koja se treba janjit za mjesec dana , a ove ostale za 2 mjeseca !

20170409_113137.jpg

20170409_113139.jpg

20170409_113622.jpg
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Poštovanje svima,

Molim za savjet ako netko ima iskustva. Ovca je ojanjila dva janjeta (to joj je drugo janjenje, iz prvog je imala jedno) i sada odbacuje ovo koje se drugo ojanjilo, iako ga je olizala nakon janjenja. Jednostavno mu ne da prići k'sisi nego ga udara glavom.
Uz to, vime joj je nevjerojano veliko, i to je tako počelo biti još dva tjedna prije janjenja. Pokušao sam ju izmusti ali ne spusti puno. Izmuzem nešto na početku i nakon toga su sise prazne. Vime je na dodir dosta tvrdo. Da li je moguće da je došlo do kakve upale, mada pusti ovom prvom janjetu da sisa, pa i drugome kada ju držim.

Interesira me, - da li će prihvatiti i ovo drugo janje (u štaglju je zajedno sa još jednom ovcom koja se dan prije ojanjila).
- da li će vime doći na svoje samo od sebe ili bi nešto trebalo napraviti u smislu masaže, izmuzanja temeljitijeg ili sl.

Unaprijed hvala na ev. odgovoru!

Nema veze sto je vime veliko samo ti uci to janje sto sisa da sisa obje sise da ne bi jedna zabrusila i osakatila a ovo drugo kad mozes ti ovcu uhvati pa je drzi nek sisa to sto ga je odbila jel svaka kap mu je dobra majcinog mlijeka pa uzmi onda Sano Lamb mlijeko za jagnjad i pravi mu i hrani na flasicu sta ces nece ga nikad prihvatiti to znaj.Ja sam kod mene ovcu morao da svezem neko vrijeme jer oce da ga ubije koliko ga udara a ono malo pa sta njemu treba malo da ga udari i usmrti samo ti nju svezi na kratak konapac da ne moze da ga udara pa da moze da pridje ovo da sisa nista njoj nece biti. lp
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
To jagnje kada ojaca ce nauciti da pose sa zada i dok ono prihvaceno pose, posace i ono, malo ga jos prihraniti i pridrzati ovcu da pose da zna i da ojaca i shvati kako treba
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ovce i dalje pokasljuju jagnjad ne znam cime da ih tretiram davao sam im ivermektin i klozan i bilo je stalo jedno vrijeme sad opet pocelo zna li neko sta je upitanju ?
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolege , jeli iko od vas imao iskustva sa texel ovcom i koja su vasa misljenja o toj rasi ? Di bi se mogla nabavit janjad texela unutar RH ? Hvala
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Bok dečki,samo da pitam gledam malo ove janjce na oglasima ima ih dosta po 100 kuna,kao treći iz legla pa su višak.
E sad me zanima ak se tak mali nabave je puno posla snjima,?kaj jedu samo mlijeko na dudu ili?i kolko im treba da porastu?
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Bok dečki,samo da pitam gledam malo ove janjce na oglasima ima ih dosta po 100 kuna,kao treći iz legla pa su višak.
E sad me zanima ak se tak mali nabave je puno posla snjima,?kaj jedu samo mlijeko na dudu ili?i kolko im treba da porastu?

Preporucujem ti da ih ne kupujes , ja sam ove godine kupio 4 komada jer sam imo svojih koje sam morao pojiti na dudu ali ne isplati se to , jedan mi je uginuo i kupio sam 2 vrece zamjenice koja kosta 300 kn vreca i kolka briga s njima i stalno proljev , pa im daj antibiotik i zaostaje u rastu , tako da moj savjet je nemoj si to kupovat ! :)
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
To ti je sve veliko sranje , zato jer uvijek se prodaje manje i slabije janje koje ce najvjerojatnije uginut , cim ti njega prabacujes na zamjenicu on ima jako velike probleme sa rastom zato jer nije zamjenica ista ko ovce mlijeko i to se naravno vidi na daljnjem rastu !
 

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Pozz
Imam jedna problem,imao sam ovna starog i on se cijelo vrijeme zabijao u ogradu i iskrivio ju i tako,e sad kupio sam mladog ovna 6 mj i on je krenuo radit istu stvar,a brinem se zbog njega jer mu je cijela glava krvava i u ranama,jel netko imao slican slucaj?
 

Najnoviji postovi

Na vrh