• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Odvoji ovcu u startu u poseban boks i par dana je drzi,onda ako neupali onda pocinjes sa hranjenjem.
Sto se toga tice,ako vec i hranis na flasicu sto cesce a koliko to ces sam skuzit koliko popije.
U startu svaka 2-3 sata pa posle povecaj kolicinu i razmak hranjenja.
Iskreno ja takve stvari neradim,radje ga prodam tako malo.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ne mogu da vjerujem da jedna romanovska ovca sto sam kupio prosle godine nije sjagnjena, ja cekam da se ojagnji ona uopste ne pusta vime niti ista ne znam sta cu poludio sam, a ovan je bio non stop uz njih sta se to moglo dogoditi i sta da radim sada dal da je zakoljem ili ce primiti ovna ponovo?
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Prvo jagnjenje bi joj trebalo biti sad u januaru al nije nema vimena uopste, ima malo stomaka al to je od hrane ne znam sta cu sa njome
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ostavi,nije prva koja je promasila prvo tjeranje.
Desava se i kod mene da se ojanje sa 12-14 mjeseci,a isto tako se desava da se prvi put ojanji sa 18-20.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pa sta cu ovan je uz njih stalno sta im bog da valjda ce se pariti. ovan je bio krupan i veliki i da nije ostala sjagnjena ne ide mi u glavu nikako, manje ovce kilaznom ostanu sjagnjene od nje a ona se zainatila.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Zasto mi se opet ovan hoce da tuče glavom, prosli se tukao i jedva sam uspio da se izborim sa njime evo sad i ovaj hoce da udari glavom i imam problema sa njime zasto to ?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Koliko imas ovaca?
Ja imam 4 u stadu od 180 komada i nemam takvi problema.
O kojoj je pasmini rjec?
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Imam desetak romanovskih ovaca i jednog ovna kojeg mjenjam na svakih 6 mjeseci to jest ne dozvoljavam da skače na svoje potomstvo i tad ga mijenjam, izgleda sto sam ga česko po vratu pa sad oce da me udari kad udjem medju ovce al i dalje ne smije bas da udari plasim ga i onda pobjegne od mene.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sam si sebi dao odgovor.
Ja sa njima imam kontakt 2 puta godisnje i vise se nepoznajemo.
Sisanje papci cepljenje u proljece,jesen papci cjepljenje i gotovo.
Kakvo mazenje i igranje.
Kroz stado prodjem kad god i nezanima me gdje je i dal' ce Ici zamnom,sami ih to naucite.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pa ja sam stalno sa njima pomazim ovce tako po glavi pomilujem, mislio sam da nece biti problema osim ako ga mazim po glavi al eto.
Ja sam ih sada vakcinisao posle jagnjenja, ocu li opet morati na proljece ili ce biti dovoljno ovo ?
 
Posljednje uređivanje:

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ne znam dal ima u slobodnoj ja nabavljam u susjednom selu od jednog veterinara i kosta nesto malo oko 20 eura sve .
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Imam janje staro oko 1mj i hranim ga na flasicu ,
Jucer je pocelo slabije jesti i pomalo kasljuca.Sto bi moglo biti i sta mu dati
 

Najnoviji postovi

Na vrh