• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kolege dali ima tko iz SL.Broda da mi moze reci ima li da se kupi masina za sisanje ovaca elektricna
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Po meni i prema internet istrazivanju najbolje su masinice Heiniger iz Švajcarske, jako kvalitetne i vrlo dobre, posto kod nas ih nema imas u srbiji tamo mozes kupiti vidi na ovom sajtu http://www.inpak.biz/ kostaju negdje oko 400 evra al to ti je masinica da ti moze biti do zivota za tvoje potrebe. Inače od kineskih koje kostaju po 200-300 km nema nista i to nemoj dzaba da kupujes pokvari se posle 50 ovaca sisanja. Svako dobro.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Sad mi reče jedan covjek dolazio da sisa ovce kod komsije i on koristi

KERBL constanta4 njemačka proizvodnja i kaze odlicno se pokazala i dobro sisa i dugo traje, ona je malo jefitnija za oko 300 evra se moze naci, a na sajtu njihovom gledam da ima i 2 godine garancije. Mozda je Heiniger brend pa je zato tako skupo ali ni švabe ne prave toliko lose.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sve to stoji ali di ces djelove naci kad ti trebali.
Za Hainiger mozes kupit delove koje pozelis pojedinačno,a za sve druge mozes samo proizvoditi toplu vodu da popravis.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pa onaj ko ti proda masinicu on mora imati i djelove i mora davati i garanciju na nju kao i djelove (trebalo bi).
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav ovako pojavile su mi se na jednoj ovci po trbuhu
Kao kraste sa malim crvenim točkicama ovca si češe pi trbuhu i zahvaćen joj je komplet trbuh i malo vime
To mi se sad vec javlja drugi put prvi put prošle g izljeceno s antibioticima i sada
Se opet pojavilo?
S čim to tretirati da se ne ponavlja vise
Veterinar je rekao da to nije suga jer joj se nigdje drugdje po tijelu ne pojavljuje
Nego samo na trbuhu
 

nenad.k

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
15
Pozdrav!! Evo da se i ja priključim ekipi i predstavim! Uzgajam čistokrvne Ile de France ovce, trenutno ih imam 30 tak komada,nešto čistokrvnih, nešto zanimljivih mikseva čistokrvnih rasa. Na ovaj potez sam se odlučio iz osobne znatiželje i želje za proučavanjem genetike, rase i poboljšavanje osobina pojedine rase. Elementarno, ovce mi služe za pašu na nasadu oraha. Ovan je IDF, potomak ovaca genetike uvežene iz Francuske, a ženke uvežene iz Austrije. Šilježice sam osobno išao i birao u Austriji. Ovce su vrhunske genetike, a od križanih rasa imam kombinacije 50-50% IDF - Virtemberg, 50-50 % IDF - Texel(takoder od čistokrvnih), te nešto križanih IDF + Šarole+Virtemberg, i imat ću čistokrvni IDF(francuska genetika) + Romanovska čistokrvna, uglavnom, najbolje mi se za sada pokazala kombinacija 50+50% IDF+ Virtemberg(najveći prirast, mesnatost) te naravno čistokrvne IDF.
Znam da se po pravilima genetike gubi heterozis efekat u F2 generaciji, no volio bih da prokomentiramo ove kombinacije, jer su rase križane iz čiste krvi, te po meni se mogu zadržati većina pozitivnih svojstava i u F2 genenraciji.
U prilogu slike Ile de France
1. i 2. slika ovan iz Austrije, otac mojih šilježica, 4. i 5. slika moj IDF ovan, 3. 6. i 7. slika moje šilježice.












anonymous image hosting
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Imate znanje kolega sa kojim se većina naših ovčara neželi zanimati jer je to preskup sport u današnje vreme.
Nije loše to što radite i sam sam uzgajivač čiste pasmine slovenke.
Radio sam i ja krizanja u kombinacijama f1 i za mene su rezultati bili odlični ali ne i za tržište.

Iz mog iskustva danas prevladava cjena kod uzgoja a kvalitet bi svi kupili ali prečesto im je skupo.
Znate koliko to košta vani,to je teško vratiti u današnje vreme ali ipak jednim djelom poslujemo sa gubitkom samo iz tog razloga.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Drago mi je kad netko pristupa ozbiljno i profesionalno onome sto radi. Treba svakako imati ljubavi i znanja. Previse je u svemu amaterizma i kokosarenja koje se protura pod neko veliko znanje i uspjeh.
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Lijepo ste to kolega Nenad posložili. Ja sam zagovornik križanja rasa jer mislim da idealna ne postoji. Barem za naše uvjete.
Iako se bavim ovčarstvom već više od 15 godina, stalno sam amater , jer to radim uz posao i nemam dovoljno resursa za profesionalnost. Zanima me pošto prodajete žensko janje IDF, VT ili njihovog križanca?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Poz kolege
Zanima me za 100ovaca koliko bi trebalo bala sijena srednjih (15 25kg)
Tokom zime uz kukuruz zob. koncetrat
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Sve zavisi kako planiraš hraniti. Cca dva kg sijena po ovci dnevno, dok nemaju janjad i nisu pred janjenje 300 grama zrna dnevno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh