• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Zeljko81Bj

Član
Pridružen(a)
30 Svi 2013
Poruka
431
Izračunaj ugrubo dana na sjenu provedeno pa mnozi 2.5 kg i broj ovaca.
A i masa bale od 15 do 25 je širok pojam.
150 dana po 2,5 kg je 375 kg po grlu racunam ugrubo da je idealna godina ma da je u praksi to barem 10-20% vise.
37500kg je 2500bala od 15 kg
Svi spreme vise jer i ostatak godine i period privikavanja na prelazak ishrane treba dodati.

Posljednje uređivanje:

Zivina19

Novi član
Pridružen(a)
9 Velj 2019
Poruka
21
Ja sam pre 2 godine uzeo vitemberg ovna. I prosle godine dobijem njih troje skroz crni sa belom tackom na glavi. Kako su odrastali postajali su sve belji bas kao romanovski. Ostavio sam svo troje medju njima i ovan. I sad sva jagnjad pljunuta romanovska. Mora da mu je neko bio romanovske sorte.

Zivina19

Novi član
Pridružen(a)
9 Velj 2019
Poruka
21
Da. Imam ih vec cetvoro. Svi imaju po neku dobru karakteristiku nego mi cudno sto su svi kao romanovski. A ja romanovske ovce nikad nisam drzao.

strile

Član
Pridružen(a)
13 Stu 2011
Poruka
31
Očito su povukli gene od predaka. Valjalo bi ostaviti ženku, romanovski se ovnovi koriste za poboljšanjhe plodnosti, pa bi takve ženke trebale češće imati dvojke ili trojke.

Na vrh