• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sa 6 mjeseci velis divlja,pa sta ce biti kasnije.
Ja imam 4 ovna u stadu pa se neprimjecuju medjusobno na velikom broju ovaca.
Ako on do te mjere nabija da razbije glavu to nesto nestima gadno.
Jel si gledao ima li rogove ikakve ili ?
Imam slovenke jako dugo i takav slucaj jos nisam imao.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sa 6 mjeseci velis divlja,pa sta ce biti kasnije.
Ja imam 4 ovna u stadu pa se neprimjecuju medjusobno na velikom broju ovaca.
Ako on do te mjere nabija da razbije glavu to nesto nestima gadno.
Jel si gledao ima li rogove ikakve ili ?
Imam slovenke jako dugo i takav slucaj jos nisam imao.
 
Posljednje uređivanje:

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Znaci u pocetku je sve bilo normalno i sad u zadnjih tjedan dana poceo nabijat jucer do te mjere da ima rane,ali nije ovak agresivan prema drugim ovcama ni ljudima jedino udara u tu ogradu. I nema nikakvih rogova
 

Mudroser

Novi član
Tu od
18 Tra 2017
Poruka
23
Dragi kolege, raste li trava kod vas? Evo kod mene cijeli breg izgorio od suše... sva sreća pa mi ovce i koze nisu ograđene jer nema baš susjeda pa mogu po šumi i šikari pasti inače ne znam što bi ova jadna živad jela.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nemoj ni pitati,sjena trećina je bila,otave ako nastruzem ista bit će dobro a pašnjak 5 hektara kao da je žiletom netko obrijao.
Kosi se,nosi se,nešto sitno što ima na sijanim livadama i okolo po sljivicima i dvorištima,i nema druge nego zrno pojačati.
 

ante1w

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
3
Pozdrav
Imam par pitanja sto se tice uzgajanja odnosno drzanja ovaca.
Koliko je moguce imat ovaca na određenoj površini.
Sto mi je potrebno uopce za zasnivanje stada.
 

Mudroser

Novi član
Tu od
18 Tra 2017
Poruka
23
Pozdrav
Imam par pitanja sto se tice uzgajanja odnosno drzanja ovaca.
Koliko je moguce imat ovaca na određenoj površini.
Sto mi je potrebno uopce za zasnivanje stada.

Što manje ovaca na što većoj površini. Kod mene 4 ovce obriju 3 hektara bez problema a još i u šikaru idu kada hoće. Vidio sam i 30 ovaca na pola hektara, dakle sve je moguće ali ih onda treba sa sjenom i žitaricama pogurati. Mislim da ti je najbolje za početak uzeti manji broj pa ako vidiš da ti ne mogu popasti/očistiti livadu lako ih uzmeš još, kada ih uzmeš u startu previše pa se nemaju gdje pasti onda si u problemu. Sve zavisi što želiš s ovcama, je li želiš da ti čiste livadu ili želiš zaraditi lovu na njima?

Za zasnivanje stada trebaju ti naravno ovan i ovce i prostor gdje će pasti, poželjno da je ograđen jer će prvo kod susjeda ići u vrt. :icon_e_biggrin:

Još ti trebaju škare za papke i mašina za šišanje vune, nekakav zaklon od sunca/kiše/snijega, kanta za vodu i to je uglavnom to.
 

ante1w

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
3
E hvala
Pa u pocetku bi drzal radi mesa(janci) al kako bi povecaval stado prsal bi na mljeko
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
11. i 12. listopada je održano savjetovanje uzgajivača ovaca i koza u Vinkovcima. Je li bio tko od forumaša prisutan i bavi li se tko mužom ovaca i proizvodnjom sira?
 

Jelena123456

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
2
Na stranici apprrr postoji financijski izvještaj za isplatu poticaja u 2016. Tamo se navodi po stavkama koliko poticaja od kuda i za što smo dobili. Međutim izvadkom računa OPG -a iz banke određeni iznos uopce nije uplaćen. Iz fonda EAFRD nema ni jedne uplate, a apprrr u svom izvješću pise da su mi isplatili cca 12 000kn. Placanje za mlade poljoprivrednike 3.955 iz RH i iz EU 3600kn a ja na racunu taj iznos nemam ni kad zbrojim 2015 2016 i 2017 godinu. Zanima ne dali netko ima takvu situaciju i u cemu je problem.
 

ante1w

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
3
Bok
Po svemu sudeci tvoje novce je dobio neko drugi,jeduno ako u meduvremenu nisi rjesio problem.
Sto se tice novca iz eu fondova drzava mora dat izvjestaj koliko su kome uplatili,a to bi ti moglo pomoc da vidis gdje je tvoj novac
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
U Dobrom stanju zdrave su sto je najbitnije kod mene nije bilo suge niti metilja, kako se jagnje ja udaram injekcije protv toga. Nego jutros se ova ojagnjila i jedna stana vimena ne daje mlijeko a druga je normalno, ta strana je prosle godine bila zabrusila i upalila se dobila mastitis na tu dojku i nije davala mlijeko a evo i opet sada dal je moguce da je ta dojka skroz osakatila i da vise nije moguca reprodukcija mlijeka na nju ili ce da ozdravi posto je dolazio veterinar jutros rano i davao joj tri injekcije kako bi se otpusila mliječni kanal.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pripazi na to jer će opet izazvati upalu ako nije moguće izmusti.
Sve ovisi i kojoj mjeri je vime oštećeno u prijašnjoj laktaciji.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Osteceno je dobro izgleda ne moze doktor nista, zabreklo je i ne moze da daje mlijeko na tu stranu dok je druga strana dobra i janjke sisaju na tu stranu.
 

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Pozdrav
Ovca mi se ojanjlija dvoje i jedno prihvaca a drugo ne pa ga hranim na bocicu. Posto mi je ovo prvi ovakav slucaj jel bi trebao odvojit janje od svih i kolko cesto i koliicinski kolko velike obroke da dajem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh