• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

S

salel

Guest
pozdrav svima.

Zna li netko nešto o awassi ovcama i da li ih ima u croatiji
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
sa poljoprivrednog i veterinarskog fakulteta...Vama sa iskustvom u ovčarstvu možda i ne bi bilio interesantno.ali meni je bilo poučno.
Iako su neke teme i predavači bili dosadni, ali sve u svemu nije loše. Ja nikog ne poznam..bilo mi je malo teže stupiti u kontakt, ali upoznala sam tipa kaj ima 600 ovaca..sve pod selekcijom i rade samo 3 čovjeka..hmmm..to ti je biznis..a ne ja..
neka..polako ali sigurno...U srijedumi dolaze iz HPA..pogledati ovčice..baš se veselim
Moram još dosta učiti pogotovo u temi zdrastvenog stanja ovčica, preventivnog liječenja kao i kod prepoznavanja simptoma bolesti...uf..samo da su mi zdrave..a dalje kak ide ide

pozdrav forumaši
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ovčice...jesi li razmišljala o karijeri umetničkog fotografa.Slike su prelepe.
I sve pohvale za stado!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moj drugi ovan CRNKO, je prava maza...za sada..mlaadi je ,ima 10 mjeseci

ovcice, samo se nemoj previse igrati i maziti sa crnkom. svi kazu da se na taj nacin dobije ovan koji hoce tuc..

pocelo je janjenje kod mene. malo se oduzilo ove godine posto su se lani pocele janjiti negdje u 11.mj ali bolje ikad nego nikad. mjenjali smo ovna pa mozda zbog toga.
za sada imam 3 para dvojceka i 3 puta po jedno. jednog od dvojceka moram dohranjivati posto ovca ima mlijeka samo u jednoj polovici vimena, jedan janjcic je bio ruzicast :D iznad koljena gotovo da nije imao dlake, koza se vidjela. sada nakon 3 dana izgleda donekle normalno :mrgreen:
i danas je kolega bio pomoc kod janjenja. dvojceki nisi isli van kako treba. uspjesno ih je izvadio. jedan hoda, drugi pokusava ustati ali jos nemoze.
uglavnom, veselo..
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ovcice, samo se nemoj previse igrati i maziti sa crnkom. svi kazu da se na taj nacin dobije ovan koji hoce tuc..

pocelo je janjenje kod mene. malo se oduzilo ove godine posto su se lani pocele janjiti negdje u 11.mj ali bolje ikad nego nikad. mjenjali smo ovna pa mozda zbog toga.
za sada imam 3 para dvojceka i 3 puta po jedno. jednog od dvojceka moram dohranjivati posto ovca ima mlijeka samo u jednoj polovici vimena, jedan janjcic je bio ruzicast :D iznad koljena gotovo da nije imao dlake, koza se vidjela. sada nakon 3 dana izgleda donekle normalno :mrgreen:
i danas je kolega bio pomoc kod janjenja. dvojceki nisi isli van kako treba. uspjesno ih je izvadio. jedan hoda, drugi pokusava ustati ali jos nemoze.
uglavnom, veselo..

Po meni je bolje ovako.Lakše je kontrolisati.Meni se lane 5 ojagnilo za jednu noć.Kada se to izmešalo.....trebalo mi je dva dana da ih razmrsim.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
ovcice, samo se nemoj previse igrati i maziti sa crnkom. svi kazu da se na taj nacin dobije ovan koji hoce tuc..

pocelo je janjenje kod mene. malo se oduzilo ove godine posto su se lani pocele janjiti negdje u 11.mj ali bolje ikad nego nikad. mjenjali smo ovna pa mozda zbog toga.
za sada imam 3 para dvojceka i 3 puta po jedno. jednog od dvojceka moram dohranjivati posto ovca ima mlijeka samo u jednoj polovici vimena, jedan janjcic je bio ruzicast :D iznad koljena gotovo da nije imao dlake, koza se vidjela. sada nakon 3 dana izgleda donekle normalno :mrgreen:
i danas je kolega bio pomoc kod janjenja. dvojceki nisi isli van kako treba. uspjesno ih je izvadio. jedan hoda, drugi pokusava ustati ali jos nemoze.
uglavnom, veselo..

a kaj nisi malo pofotkal malecke..da ih vidimo
ustal bu on...samo mu malo treba vremena...i sretno ti sa ovčicama
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Zna li tko od vas ovčara kako se uvozi ovan ??? kakav je protokol uvoza??
Mislim uvesti ovna sa paririma za matično stado..a ne znam..tražim po internetu, ali ništa konkretno ne mogu nači.
 
L

lovac00

Guest
Zna li tko od vas ovčara kako se uvozi ovan ??? kakav je protokol uvoza??
Mislim uvesti ovna sa paririma za matično stado..a ne znam..tražim po internetu, ali ništa konkretno ne mogu nači.
Zovi stočarski centar u ZG oni ti bi trebali sve znat!!Kod njih možeš doznat gdje u hrvatskoj ima kakvog čistokrvnog ovna za prodat,evo ja ove godine kupio preko njih??:gitarist:pOZDRAV
 

Najnoviji postovi

Na vrh