• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
nezz,jedno je bilo ujutro mrtvo a drugo je bilo živo još koji sat,kad sam došo drugi put bilo je mrtvo i to
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
A ja bi pretpostavio da se radilo o produženom porođaju,janjci su vjerojatno oslabili,ostali neko vrijeme bez kisika i u pluća im ušla plodna voda.tu je neminovno da će uginut ako se nagutaju plodne vode(u pluća).
 
L

lovac00

Guest
Dali tko od vas hrani ovce sa sjenažom lucerne i ljulja,ja počeo ovaj tjedan,a ovce jedu ko lude!!:partyman:
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Pozz.

Kod jedne visokobređe ovce na rodnici je izašao komad mesa poput manje lopte i to visi bez obzira leži li ili hoda. Što učiniti s time? Da li da sam pokušam lagano vratiti to unutra, zvati veterinara ili ostaviti tako do janjenja? Mislim da do janjenja treba još proći 2-3 tjedna.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Zovi veterinara, nemoj sam.Imao sam takav slučaj, ojagnjila se ali nije za dalje ostavljanje.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pozz.

Kod jedne visokobređe ovce na rodnici je izašao komad mesa poput manje lopte i to visi bez obzira leži li ili hoda. Što učiniti s time? Da li da sam pokušam lagano vratiti to unutra, zvati veterinara ili ostaviti tako do janjenja? Mislim da do janjenja treba još proći 2-3 tjedna.

Tvoja ovca ima prolapsus vagine.Ako se i ojanji sretno,nije za ostavljanje,kao što je kolega već napisao.Pozovi veterinara pa će ti on reć točnije kad vidi kakvo je stanje,da li će ona moći izdržati do poroda.

p.s.Obavezno nam javi kako se situacija razvija.
 
L

lovac00

Guest
Dali tko ima kakav djelotvorni recept protiv proljeva kod janjadi??:idea:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dali tko ima kakav djelotvorni recept protiv proljeva kod janjadi??:idea:

Crni čaj,i to nalit u životinju.U obzir ne dolaze antibiotici na usta,samo potkožno,jer se može samo napravit još veći problem. Uskratit šrot ili zrno,hranidba samo kvalitetnim sijenom livade,nikakve djeteline ni silaže.
Tako hrani 10-ak dana i onda postupno dodavati zrno ili šrot.

Ja sam imao gadnih problema ove godine s proljevom kod janjaca i nakon raznih dijagnoza pokazalo se da je hranidba bila prejaka,a hranio sam sa sijenom lucerne i šrotom.A sijeno lucerne je bilo najkvalitetnije od kad spremamo lucernu.Pogriješio sam jer sam ih prenakrco proteinima,a nisu imali dovoljno voluminoze,što će reči da sam im trebao davati sijena livade + lucerna.

Ti si počeo hraniti sjenažom,jel?
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Samo da dopunim kolegu Abrkili: iz iskustva mi se pokazao najbolji čaj od hrastove kore, sa dodatkom par zrna soli.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Dali tko ima kakav djelotvorni recept protiv proljeva kod janjadi??:idea:

ja sam koristio ampivet prašak razmutiš u vodi i naliješ u zube prošlo za jedan dan koristio sam kod kozliča to se daje ovcama i svinjama i meni je pomoglo ...
 
L

lovac00

Guest
Crni čaj,i to nalit u životinju.U obzir ne dolaze antibiotici na usta,samo potkožno,jer se može samo napravit još veći problem. Uskratit šrot ili zrno,hranidba samo kvalitetnim sijenom livade,nikakve djeteline ni silaže.
Tako hrani 10-ak dana i onda postupno dodavati zrno ili šrot.

Ja sam imao gadnih problema ove godine s proljevom kod janjaca i nakon raznih dijagnoza pokazalo se da je hranidba bila prejaka,a hranio sam sa sijenom lucerne i šrotom.A sijeno lucerne je bilo najkvalitetnije od kad spremamo lucernu.Pogriješio sam jer sam ih prenakrco proteinima,a nisu imali dovoljno voluminoze,što će reči da sam im trebao davati sijena livade + lucerna.

Ti si počeo hraniti sjenažom,jel?

Da počeo sam hraniti sa silažom lucerke,ubiti ovcama naj prije dajem livadnog sjena i onda silaže i prvih 7-8 dana je bilo ok,dok nisam na to sve ovcama dao kukuruz u zrnu!Ove godine ima dosta dvojceka pa dosta crpe ovce pa sam mislio ali loše smislio!!Za sad sam ukinuo samo kukuruz pa cu vidjet ako ce se širit ukinut ću silažu!Ovce nemaju proljev samo tri janjeta!!Dao sam im trimetosul i tanin kestena,sutra ću kupit inorgan prašak on djeluje to znam ali danas ga nemoguće kupit!!:scratch
 
L

lovac00

Guest
ja sam koristio ampivet prašak razmutiš u vodi i naliješ u zube prošlo za jedan dan koristio sam kod kozliča to se daje ovcama i svinjama i meni je pomoglo ...

Razmutis u hladnoj ili prokuhanoj vodi(jel voda mora biti mlaka)!!??:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh