• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
ispod je stara cigla...na proljeće ću očistiti sve, obaviti dezinfekcinu..Jednom tjedno malo počistim...u tačke i odvezem...pa opet stavim malo slame
pozdrav seljačić
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ispod je stara cigla...na proljeće ću očistiti sve, obaviti dezinfekcinu..Jednom tjedno malo počistim...u tačke i odvezem...pa opet stavim malo slame
pozdrav seljačić

pitam jer ja sterem cijelu zimu pa tek na proljeće izvozim sve van kad ovce ionako prebivaju u ljetnom "kampu".znači nikad im nije mokro pod nogama samo što stelja bude sve viša i viša.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovčica.............

Vidim da se u štali povečava broj,,,samo naprijed,,svaka čast..:p:p,neka budu svi veseli i zdravi,,,.
Na koliko si sad došla,,,su se sve ojanjile,,ili,,ima još koje nisu:?:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
jedan dio se ojanjio kod prijašnje vlasnice, kod mene ima 28 malenih, a još se mora ojanjiti nekoliko ovaca. Slijedeće janjenje očekujem krajem veljače-početak, pa do svibnja mjeseca.
pozdrav bagerista!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači ljepo stado je došlo,,,,,,svaka čast,,,,svi živahni.:p
A niš čekamo slike,,pa se vidi svaki put sve poslikano,uredno,,veselo,,,svaka čast,,,i pohvale,,za sve koji delaju u štali.............:supz::supz:

A i posebno te moram pohvalit za slike,,,koje su stvarno ne predivne,,,nego više od toga,,,,,malo je i onih profesionalnih fotografa koji če imat takvu sliku vijeruj mi..........svaka čast..:prayer::prayer:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281


Uploaded with ImageShack.us

Hvala za komentar bagerista..volim fotkati..moj hobi..

A evo i mog mladog ovne romanovskog..zove se Crnko..., počeo je rano sa oplođivanjem..valjda je to dobro obavil..bila sam bez iskustvaa i kupila premladog ovna...ali nije mi žao..razvio se u ljupotana(posebno ga hranim) i prava je maza
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Jako je lijep, ali me čudi crna boja, to još nisam vidio kod odraslog ovna romanovske pasmine.Da li je čistokrvni?
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Nažalost, planiram danas ovcu poslati u vječna lovišta.
Jučer su konci popucali, maternica ponovno vani, ja opet iznova sašio da bi danas ujutro našao ponovno istu situaciju. A osim toga vidim da se neprestano napinje i da ima bolove. Žao mi je, pogotovu što sam napipao živo janje u njoj.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Jako je lijep, ali me čudi crna boja, to još nisam vidio kod odraslog ovna romanovske pasmine.Da li je čistokrvni?
je..čistokrvni ..
baš sam ga kupila kaj je skroz crni..malo ih ima
pozdrav
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Upravo tako, ne znam da li mi je teže gledati kako pati ili kada je moram uspavati.:(
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
razgovor sa sinom:


Davore vidim da tornjaci čuvaju ovce. Kod mene imanje na osami usred šume i livade nitko ne živi tamo. Imamo Tornjaka, Šarplaninku, Bordera i Hrvatskog ovčara. Imali smo još jednog tornjaka koji je bio otrov za druge pse i ljude,ali je nažalost ovo prolječe zaklao 3 janjca pa smo ga morali maknut,a stari ga nije htio ostavljat vezanog za štalu jer vezan ništa ne znaći.

Koliko imaš tornjaka?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
imam ta dva,mužjak Rex,ženka Lisa i štene koje je na prodaju
-ovce se nalaze 5km od kuće ,imaju ograđenog za sad 3ha ,a sa 3 strane graniči sa šumom,neki dan sam našao zadavljenu lisicu na pašnjaku
-što je najbitnije ne diraju ni ovce ni janjce,ovce su stare koliko i rex tako da su naučili jedni na druge
 

sasavele

Novi član
Tu od
3 Srp 2011
Poruka
9
pozdrav drustvo,od mojih 9 ovaca 11 janjadi,sve u 8 dana se ojanjilo.4 ovce su imale dvojke al je dvoje uginulo tj nasao ih mrtve u posteljici.jedna ovsa koja se prvi put janjila nije dala janjetu da sisa pa sam je drzao prvi dan,drugi dan sve normalno..i da sto me zacudilo i iznenadilo par ovaca na dan kad se janjilo nije htjelo izaci iz stale ili bi same usle sa pasnjaka da se ojanje unutra.inace janjci odlicno napreduju,ovce dobijaju otavu ujutro pa na pasu i pri povratku sa pase kukuruz,zob i kostovit.janjci imaju poseban dio gdje mogu uci sa otavom i onim koncetratom za janjce
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok....
mislim da na kostovitu piše da ga nije dobro davati ovcama sve dok pasu
-u prosjeku dobro su se okotile,ja gledam bar da od svoji 57 imam 50 janjaca i prezadovoljan sam,kad se to ostvari (za sada uvijek koje i više,al neću ih hvalit:) )
-kažeš da jedu otavu - znači one uživaju i hrani pa se čak možda malo i prežderavaju,al budu bar imali više mlijeka,kod mene jedu sijeno,kukuruz ,zob,ječam i malo kostovita jer paše nema šsušna je godina,pa još ljetos popasle,a janjcima čuvam otavu i lucernu,naravno i šrot od žitarica
 

sasavele

Novi član
Tu od
3 Srp 2011
Poruka
9
otava je dok imaju janjce.inace sijeno brdsko i dts,i to preko zime,ljeti iskljucivo pasa i ponekad malo srota kukuruz i zob.inace pasu na 2 hektara i imaju 4 pregona pa ih rotiram.sol imaju stalno.jedini problem sa njima sto preko ljeta podivljaju kad su vani stalno,pa se boje nenormalno.preko zime se malo smire kad ulazim davati sijeno pa se cak muvaju oko nogu i pridju skroz blizu.:)

lj etos sam imao problem sa sepavoscu,kad je frajer sisao ovce ja rekao da ih odmah cjepi i pregleda papke.ja nisam bio tu a on izgleda nije dezinficirao alat jer nakon cca 2o dana od toga pocele sepati.pa je onda bilo hvatanje,ciscenje,špricanje,odvajanje.....i sad je sve ok,al popizdio sam.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
imam nekoliko pitanja u vezi ovčarstva
1.može li mi netko reči koje su ovce najbolje za mužnju tj.imaju največu količinu mlijeka
2.tko otkupljuje ovčje mlijeko na području požege i kolika je cijena
3.može neki link gdje je nacrt za staju skupa s izmuzištem(detaljno i da je na hr jeziku )
hvala unaprijed svima
 

Najnoviji postovi

Na vrh