• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
poticaji ti idu tek ako ih imaš 10 rasplodno valjanih grla--samo ženska grla--ako si uredno registriran itd...ako imaš par komada za sebe mani se ćorava posla i poticaja jer ćeš osijedit prije vremena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
lijepi pozdrav forumasi,imam pitanje za vas. Imam 4 ovce i ovna i nekolko malih janjaca i sad vidim da mi je proslogodisnja ovca pocela mrsaviti i nema apetita,pa sam malo "guglao" i nasao da bi to moglo biti zbog parazita,a nisam ih ove godine tretirao protiv parazita nazalost,pa me zanima,kaj mi vi mozete reci i pomoci. Tek sam se poceo time baviti,prve ovce koje sam imao,od 6 ovci,ostala samo jedna,psi mi poklali,pa sad to imam u staji i pustam ujutro i navecer na pasu ili im nakosim trave i time ih hranim
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ako nema nekog oštećenja unutrašnjosti usta i ako ima sve zube mogli bi bit paraziti....a jel brabonja il je mekano ?možda je nešto pojela pa je sad muči,malo pogledaj sa sodom bikarbonom(stariji postovi)možda joj stomak uskuha pa počne jest opet...a to za pse....imam i ja pse,tri komada,dva tornjaka i jednog staforda i stvarno ih volim,sve životinje općenito,ali kad čujem ovako da psi napadaju i kolju blago....uffffffffffffffff.....a opet nisu ni oni krivi nego gospodari koji ih puste da lutaju
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
ma imam i ja psa,moji isto,susjedi isto,ali to su sve kolko tolko normalni psi,al ovi koji su mi poklali ovce,rekal sam,kad bi nasal te pse i gazde,onda bi bilo svega,ali,jbga. budem potrazio prijasnje postove,mada mi je malo tesko,jer sam preko moba tu,a ima dosta za citati. mislio sam u utorak kod veterinara da mi da nekaj protiv parazita.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
procitao sam da bi moglo biti zbog krpelja,jer gubi apetit,a i mrsavi,a ide na pasu van,to bi kao bili simptomi krpelja a ima ih ove godine puno
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pa pocjepi fino zovni veterinara i lakse ces spavat,jer za par ovaca je bedasto kupovat cjepivo.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ja imam problem sa ovnom nemam potomaka od njega vec godinu i nes sitno
a ima skoro 2 godine i njusi ih stalno i trci za njima njusi ali neskace
dal netko zna sto bi sa njime da ga jos pustim ili panj?
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
spolnu zrelost je dostigao odavno a ako nema potomaka...acap!!!! i gotovo....predugo je čekat još godinu dvi da vidiš oće šta bit il ne
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
tako sam si i ja mislio ali mi sve bilo zao preljep je velik sirok
racunao sam da ce biti pravi rasplodni materijal a ono corak
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav svima, evo jedno pitanje ako je netko mozda imao iskustva
kupio sam mladog ovnica 6mjeseci star majka mu je cistokrvna romanovka a otac mu je mjesani romanovac/vitemberg.
Pa evo dal mozete dat "ocjenu" mome ulaganju dal sam dobro napravio ili...
Jer sam mislio povecat plodnost i dobit na velicini koliko toliko.
Pozdrav :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kako kaže GROF, mogao si prikeljati koju slikicu i napisati koje ovce imaš, bilo bi lakše odgovorit.:icon_keel:
 

Talijan

Novi član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
22
Zavisi sta zelis da dobijes ja licno sam za pramenku no o ukusima nema potrebe raspravljati ,,
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav, isprike sto nisam napisao koje ovce imam,
5romanovki, 2pramenke, 4 slovenke :)
kad ulovim vremena stavim slikicu nije problem ;)
Slazem se ukusi su razliciti sve ok
I jos jedno pitanje, kad ovan ili ovca sve jedno, ima bolus i markicu znaci zavedeno je sve
a koljete ga za vlastite potrebe treba prijaviti to sve kod veterinara i kakav je postupak sa tim bolusom?
Hvala :)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pravilo je da razduzis markicu i bolus svom veterinaru skupa sa ispunjenim putnim listom da bi broj uklonio sa stanja i u registru upisao broj putnog lista pod kojim je razduzena.
 

Talijan

Novi član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
22
u 2 mjesecu kupio od komsije ovcu i dvoje jagnjica , ovca pramenka ovan romanovski jedan 29 kg drugi 26 kg , moja ovca pramenka ovan vitemberg jedan janjac 52 kg drugi 47kg al nijedna ih kafana nece , od pramenke prodao janjce bez problema ,jucer se cigaje ovnica resio , dosta je bilo zafrkancije ,ostala samo vlasicka pramenka..
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
moj ovan dvi godine star,dobar,debel,22,5 kila mesa....duplo lakši nego ti "janjci".....(očišćen,naravno)
 

Talijan

Novi član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
22
otis li bi oni al slaba cjena 4,5 km , ove sedmice odose oni po 5 km . Sutra pocinje priprema za zimu A D E plus selen 5 ml po ovci pa za koji dan kupanje protiv suge , nakon 2-3 dana 2 tablete Nilzana i do decembra to je to .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
moj ovan dvi godine star,dobar,debel,22,5 kila mesa....duplo lakši nego ti "janjci".....(očišćen,naravno)

Ne možeš uspoređivat janjce sa kontinenta koji imaju obilje hrane, od same paše koja je kudikamo kvalitetnija od one što raste na otoku i kamenjaru. Ja sam u neka bolja vremena hranio sa kompletnom smjesom u koju sam dodavao sojinu sačmu, janjci su za 3 mjeseca bili 35 kg. Govorim o slovenkama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh