• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
na Pagu je bilo nešto uginuća,al se nemože baš povezat sa cjepivom jer uginuća ima svake godine a ove godine nije bilo ništa više nego inače...ima li to veze jedno sa drugim,neznam....možda su uginuća ,ako i stvarno postoje,rezultat načina cijepljenja(nestručnost veterinara ili pribor ???)....il se jednostavno stvari "poklope" pa se povezuje sa cjepivom
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
To su samo price kao sto kazes,nema uginuca a ni drugi opasnosti evo ovce bleje i janje se polako i sve pod kontrolom.
A cuj sto je za uginut tu pomoći nema.
Stres kod ovaca smeta jako,zato polako kad se radi s njima pogotovo kad je netko koga nepoznaju u blizini.
 

mariosuhor

Novi član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
8
Pozdrav
Imam problem pa molim ako neko moze pomoci.
Nemogu nigdje naci, niti polovno niti novo, el. skare za sisanje ovaca.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jel netko ima tu kopiju masine Hainiger?
Ja imam dvije orinalne,al ajd bas me zanima dali ta kopija vredi te novce koje traze na Njuskalu?
Neznam sta se desava sa servisom evo problem je za djelove i orinala kako se ljudi snalaze sto imaju drugačije za koje djelova nema,neznam.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav svima,
ovnic mi je dobio krastavost po ustima i lagano mali "pristici" po nosu
dal je netko imao iskustva s tom bolesti i kak ste je rjesili puno hvala.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Pozdrav svima vama ovčarima !
Imam jedno pitanje. Kako se vi rješavate vune koja ostane nakon šišanja ovaca dali je palite ili bacate nekamo(da ne navodimo točno gdje..). Molio bih ako itko zna da mi pomogne, zahvaljujem.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zadnje 2-3 godine majstor koji sisa ovce odvozi i vunu. Prije toga smo ju palili. Sporo gori i moras prvo nesto zapaliti na što ces ju baciti, ali moze se..
Inace kazu da se jako dugo ne raspadne kada ju samo tako bacis negdje..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I smrdi ko kuga dok se pali! Ekonomija na Hr. način, ide mi na povračanje dok vidim koliko se to vune baci u nepovrat umijesto da imamo otkup, preradu i prodaju vrhunske robe, ali jeftinije je uvesti kinesku plastiku i oblačiti Bog zna kakvu kemiju na sebe i našu decu! Sorri na off, samo sam malo bacio kamen sa srca! :)
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ja je palim svake godine nemam kuda s njom i ne smrdi tako jako
ja na tulcima od kukuruza stavim paliti gori ko blesavo
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
A da je probate prodat i usput nesto zaradit.
Taj koji šiša i odnosi vunu nenosi je bezveze.
Nemogu sliku da dignem na forum al eto utipkajte u Gogle : Monole d.o.o.
Covjek sam dodje po nju.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Meni danas odvezao lik vunu....zamislite,dosao u evropu iz novog zelanda,ide okolo,uspostavlja kontakte i skuplja vunu....placa kunu kilo....dao sam mu mukte samo da me rijesi muke....pitao ga sta radi sa vunom,kaze da je izvozi za englesku gdje je preradjuju u nekakvu podnu izolaciju za kuce....mora bit da im se dobro isplati kad je tu po otoku skuplja
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam jedan problem.:icon_scratch:
Imam jedno jagnje staro 3 mjeseca ne može da ustane na noge, jede normalno.
Šta bi mogao biti uzrok?
 

Najnoviji postovi

Na vrh