• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
da li se itko od vas bavi ovčarstvomili ima bar par ovaca na imanju?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo mojih janjaca koji su odvojeni radi tova...
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo slika s paše..
Obrisan neispravan link.

pas u radu sa stadom...
Obrisan neispravan link.

janjci..
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Jooooj , pazi zadnju sliku , baš je dobra :D
Kao neki tužni zeko izgleda :lol:
 
Č

Čugi

Guest
Da ne otvaram novu temu, bavi li se ko kozarstvom od vas? Ja počinjem polako ali sigurno (10 grla), ovde se sad više isplati držati koze nego krave.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kod nas se koze drže,ali samo zbog mlijeka,jer rijetko se traži jarad,bar u mom kraju...kod nas se isplati držati ovce,jer ako imaš veču količinu janjadi,onda to sve kupe dalmatinci i voze na more..za jarad nisam čuo da to rade.
 
B

branko

Guest
u mojoj blizini znam za dvojicu koja se bave kozama, jedan ima sezdesetak koza i on kaze da ima dnevno prosjecno 4-5 litara po kozi sto mu dnevno donosi prihod od cca 1000 kn, za drugog znam da im nesto vise cca 100 komada. oba predaju mlijeko varazdinskoj vindiji a cijena im se krece od 4 do 5 kn po litri mlijeka. oba imaju francusku alpinu, sve u svemu ako imas u blizini siguran otkup, koze su dobar izbor za neko manje gospodarstvo posto nisu toliko zahtjevne po pitanju hrane kao krave. vindija uzima mlijeko ali moras imati odredjenu dnevnu proizvodnju mlijeka (mislim da je 50 litara ali nisam 100% siguran) i svoj vlastiti laktofriz.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

auu,pa ovdi ima i ovaca i koza..imaju neki pašnjak,ili piče po tim šikarama uz put?
 
R

Ratarko

Guest
Re: ovčarstvo

To je moja njiva , papaju korov koji je porastao na njoj jer je vrijedan gazda zaboravio obraditi na vrijeme . :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
Re: ovčarstvo

ROKI kaže:
Ratarko jesu to ovce od Maria iz Zadubravlja?

Da . Da vidiš što mu čoban ima dva supersonična psića , neki miješanci Hrvatskog ovčara , rekao bih Lički ovčari :blackeye ali su dobri , puni sebe , kao neki gospodari svega . Laju na mene , na moj traktor , na utovarivač , na karboklk laju i obilježavaju ga ... Jadne ovce kada to odraste :lol:
 
R

ROKI

Guest
Re: ovčarstvo

Znam ja čobana, Å aban se zove. Par godina je čuvao ovce za drugog tipa 200-300 m od moje zemlje. Živio je jadan u nekom FAP-u za prijevoz namještaja ili odjeće. Ma zlo živo!
 
R

Ratarko

Guest
Re: ovčarstvo

Glupo je da ti opisujem ali da mu vidiš reakciju kada je vidio Masseya i utovarivač danas pri utovaru karbokalka :shock: Ja ga ne poznajem , niti sam riječi sa njim progovorio ali nakon što sam vidio kako je čovjek sretan kada je vidio mehanizaciju u polju malo sam stao pa popričao sa njim . Jadan je to posao iako u neku ruku opet podnošljiv ... Samo ne možeš ti danas živjeti bez penezi a mislim da ih on jako rijetko vidi :cry:
 
R

ROKI

Guest
Re: ovčarstvo

Ma jadan je on i izigran na sve strane, prevaren, iskorišten... Puno puta sam pričao sa njim. On se prvi i jedini kupao u onom mom bazenu u kojem se ti nebi kupao. To su bili šokovi kad je skočio u vodu. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Re: ovčarstvo

ROKI kaže:
Ma jadan je on i izigran na sve strane, prevaren, iskorišten... Puno puta sam pričao sa njim. On se prvi i jedini kupao u onom mom bazenu u kojem se ti nebi kupao. To su bili šokovi kad je skočio u vodu. :lol: :lol: :lol: :lol:

Njemu je to kupanje OK jer se kupa na rupama u Zadubravlju za dobro jutro :D
Tamo sam se i ja kupao ali tvoj bazen mi je prestrašan , tamo ne bih skočio :shock:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

a jadan čovjek...e pa da,ako si primijetio ratarko,kako ovce slatko pasu ambroziju da je to čudo jedno. :shock: :shock: bio ispod moje kuće jedan strnjak sav zaraso u ambroziju preko metra visine,mi pustili ovce i one stalno lete na taj strnjak,čovječe,popasle ambroziju samo stabljika ostala stršati...kakav totalni herbicid,samo ovce pustim... :lol: :lol:
a slak što jedu,nevjerojatno...ovo mi nećete možda vjerovati,ali kraj jedne livade imamo pola jutra kukuruza i u njemu bilo košćana,ovce uđu u kukuruz i pasu taj košćan,a kukuruz ni da ponjuše. :D kultivatori pravi,hehe.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

šta gledaš? :lol:
Obrisan neispravan link.

ljetna ispaša...
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh