• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Č

Čibi

Guest
Pozdrav Svima n ovom postu, imam 20 ovaca rase Sjenička pramenka, 2 ovna, 6 šilježnica i 15 jagnjaca... Trenutno pravim novu štalu za kapacitet do 100 grla... Evo me na forumu , pa ću se povremeno uključiti....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav i tebi,jel može par slika štale ,dimenzije i to ,jel ima hranidbeni hodnik ili je u jednom,čišćenje strojno ili na žgance
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Jako lijepo stado .Nego od kada su te slike jer pašnjak nije gol a bile su velike vručine .
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Jako lijepo stado .Nego od kada su te slike jer pašnjak nije gol a bile su velike vručine .

Slikano je mobitelom prije dva mjeseca tj. za vrijeme najveće vrućine ,ali trava je ok zato što smo suprug i ja odlučili livade za košnju koje su uz posjed pretvoriti u pašnjak!;)
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
i sve vodiš selekciju..nije li to jako puno ???
ja sam početnik i imam ih 50 komada..sad ima i nešto mladih..Mislim širiti stado do 100 ovca pod selekcijom a dalje ne znam...
Vidim da ti je stado čistokrvno...uzgajaš li i ovnove ??
lijepi pozdrav..
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Pa je puno ali tako smo odlučili i sve ovce su u selekciji imam sada malih muških i ženskih ali sve mi je rezervirano tako da trenutno nemam a sad mi treba počet kotenje pa će biti!:rolleyess:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
vidim da imaš puno iskustva..pa ako može nekoliko pitanja
koliko ovćica imaš u stadu na jednog ovna...kako ih uspiješ odvajati kad su zajedno na pašnjaku...vidim na fotki ima puno ovaca
Drago mi je da su ti sve ovce rezervirane..to znači da se daju prodati...ja ih neću prodavati još godinu dana..želim proširiti stado...i željela bih uvesti dva ovna iz vana radi čiste rase..ali to sve želim a još nemam iskustva
Da li si ti uvozila kojeg ovna iz vana..kakva je papiroligija?

lijepi ti pozdrav..i drago mi je da si na forumu
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Drago je i meni da sam na ovom forumu a slučajno smo ga otkrili!
Moje ovce su sve zajedno a ovnovi su odvojeni a kad se pare podjelim ih u tri stada,a što se tiče uvoza nisam još ali uskoro budem ali nedavno smo bili na carini u VT da se raspitamo za izvoz i mogu reći da su ljubazni i nije nemoguće samo treba dosta papira koje ja imam jer sam registrirala firmu.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
moije se ne pare istovremeno pa je ovan stalno sa njima..neke zahtjevne ovčice..hehehe
Imaš registrirano poduzeće ili opg??
Ja ću početkom godine registrirati opg...inaće imam vl.poduzeće, ali ne želim miješati
pozdrav
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
moije se ne pare istovremeno pa je ovan stalno sa njima..neke zahtjevne ovčice..hehehe
Imaš registrirano poduzeće ili opg??
Ja ću početkom godine registrirati opg...inaće imam vl.poduzeće, ali ne želim miješati
pozdrav

Ja imam registriran obrt, a u manjim stadima je najboje da ovan stalno bude sa ovcama!
Pozz!!!
 
K

kvicoje

Guest
Zašto je bolje u manjim stadima da ovan bude uvek sa ovcama a u velikim nije? Pojasni?
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Zato kvicoje što u malim stadima kad god dobiješ janje dobro je došlo a ja pazim da 12. i 01. mjesec nemam janjenje da ne objašnjavam dalje na to sam mislila,što znači da po izračunu dva mjaseca imam odvojene ovnove od ovaca(kontrolirani pripust).
 
L

lovac00

Guest
Pozdrav forumašice i forumaši!!!
Baš lijepo sta imamo i ljepseg roda na forumu!!:partyman::gitarist:
Dal netko koristi DECTOMAX,zanima me kolko dajem po tjelesnoj masi,kolka mu je karenca i dal šteti gravidnim ovcama!!Davao sam to prije par godina ali se baš ne sjećam!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh