• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

H

hrcko

Guest
Ma sve slovenci.Jedan je tip prodao po 17 kn,na silu je namolio mesare da uzmu,u nekoj teškoj je besparici.
ovdje kod mene idu i po 22,23 kn ali više se prodaju pojedinačno...
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ja sam novi u ovčarstvu imam problem : ovce mi gule koru s voćaka . Kupio sam ih da mi čiste voćnjak a one ubiše stabla.Zanima me dali ima neko sredstvo da ih odbija od voćki ili moram ograditi stabla da ne mogu raditi štetu?
 
H

hrcko

Guest
Ja sam novi u ovčarstvu imam problem : ovce mi gule koru s voćaka . Kupio sam ih da mi čiste voćnjak a one ubiše stabla.Zanima me dali ima neko sredstvo da ih odbija od voćki ili moram ograditi stabla da ne mogu raditi štetu?

pokušaj sa pokvarenim ribljim uljem namazati voćku,to ti se zove Kunilent ili tako nešto...poprskaš travu ili zemlju oko stabla i po voćki... to se sredstvo koristi i za odbijanje divljači. a koliko su debela stabla?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

blacky8

Guest
Sam da javim da mali koji ostao bez mame doro napreduje zasad, 3 dana ima već... Dns sam ga malo pustil da ide samnom po dvorištu, da trčkara i njuši malo travu i sve, jer ovak kaj je zatvoren bu sam dodatno zakržljal a nemrem ga još pustit k ovcama jer je premali.

Ovna smo sredili, drugi dan zaredom je zavezan kad je vani ali tolko da ima mjesta hodat i jest travu i ne sviđa mu se nimalo kaj je tak sputan. Sad se više ne zaletava, bježi od nas. Špaga korisnija od batina :mrgreen:
 
S

salel

Guest
Pitanje:imam komad zemlje od cca 7 jutara uz samo naselje.iskopao sam arteški bunar za vodu i doveo priključak struje.Na parceli je i oko pola jutra šume.Osim toga raspolažem sa još par hektara oranica.Ne znam zašto ali imam silnu želju početi se baviti ovčarstvom pa stoga molim iskusne ovčare da mi preporuče veličinu stada i pasminu kao i način uzgoja s obzirom na najbolje iskorištenje postojećih resursa.Svako mišljenje dobro je došlo.Hvala.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Jučer malo stado bilo vani ,janjci lijepo napreduju ,druga ovca također ojanjila dvojke.
 

Prilozi

  • DSC01892.JPG
    DSC01892.JPG
    40.2 KB · Pregleda: 174
B

blacky8

Guest
Baš su lijepi :) Nama se još jedna ojanjila, sad ih imamo ukupno 6 malih, s tim da je jedan bez mame. Pokušali smo stavit to janje pod ovu kaj se ojanjila noćas ali bez uspjeha... Vidjet ćemo šta će bit s njim. Šta napravit ako kojim slučajem dobi proljev?
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Baš su lijepi :) Nama se još jedna ojanjila, sad ih imamo ukupno 6 malih, s tim da je jedan bez mame. Pokušali smo stavit to janje pod ovu kaj se ojanjila noćas ali bez uspjeha... Vidjet ćemo šta će bit s njim. Šta napravit ako kojim slučajem dobi proljev?

Moj sadašnji ovan kad sam ga dovezao doma se prenajeo zelene trave i dobio proljev, zovem prijašnju vlasnicu i pitam je za savjet,veli ona čaj od mlade hrastove kore i u flašu od "pana" pola litre na dan i začas proljev nestao, samo imaj u vidu da je tvoje mlado janje...
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Evo da Vas i ja sa svojim upoznam ovcama.-))) Oni janjici koje imam njih sam vecinom dobio od kolega ovcara... Imam 3 istočno frizijske (koje planiram uzgoajati) i 6 janjaca od njih... Ostale su slovenke vecinom kupljene okolo po 300-400 kuna osim 3 koje sam platio 600 ...Sve su brede pa ocekujem njihova janjenja a kada se ojanje prodajem i njih i janjce i umjesto njih kupujem istocno frizijske. Mislio sma odmah ali nigdje naci frizijske ispod 1.200 kuna pa sam se odlucio na ovaj nacin...
DSC_0046-1.jpg
DSC_0048-1.jpg
DSC_0047-1.jpg
DSC_0049-1.jpg
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Evo ja sam predlani kupio jednu bređu istočnofrizijku i sad imam njezinu kčer koja bi morala biti bređa doduše s mojim ovnom sufolkom pa ako te zanima ja bi je zamjenio za istu takvu šiljezicu slovenku ili romanovku safolkicu...uglavnom mesnu pasminu.
Na postu prije ti je na slici ona u sredini.
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Moze ja sam za.... Imam 3 slovenke mlade stare godinu dana njih sam zadnje dobio tj kupio ostale su nesto starije. Od toga 2 su još bređe.
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Evo ja sam predlani kupio jednu bređu istočnofrizijku i sad imam njezinu kčer koja bi morala biti bređa doduše s mojim ovnom sufolkom pa ako te zanima ja bi je zamjenio za istu takvu šiljezicu slovenku ili romanovku safolkicu...uglavnom mesnu pasminu.
Na postu prije ti je na slici ona u sredini.

evo ti slike, nisam znao kako poslati unutar poruke.-))
DSC_0054-1.jpg

DSC_0055-1.jpg

DSC_0056-1.jpg

DSC_0057-1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh