• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Ja ću samo napisat moj zadnji komentar i više neću ništa o vašem načinu uzgoj pisat.

Jedno je uzgoj i život od uzgoja,drugo su ljubimci i entuzijazam.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Eeeee,sve je to lepo kad se ima više neg treba .Al nemam nič protiv ak nisu vkrajeni.Ovčica je mogla mirno sedeti i brojiti kamate ,al ona se oče zabavljat-delat i uz to vidi i neku korist(materijalnu) i to je vredu!No netreba se uvrediti na se komentare koj joj ne pašu...I Abrkili je dobrim djelom u pravu ,jer i ja sam dosta putoval po Evropi . I tam je malo modernih farmi u odnosu na broj uzgajivača itd.Al ima se -može se, i neka.Eto ak je ona zadovoljna zakaj ja nebi bil.Pitam se kaj bi se dogodilo da je ovak iskreno -isti ovaj tekst od Abrkilija napisal onaj kaj vređa, podbada...PUKNUTI.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Ja sam dao samo kritički osvrt,nikoga nisam htio uvrijediti. Ako se netko našao uvrijeđen zbog kritike,njegov problem.
 
S

Steinhausz

Guest
Iako sam tek danas registrirao, pratim ovaj forum kao gost dulje vremena.
Ljudska nadmudrivanja su prisutna svugdje, posebno kad ne slusamo jedni druge.
Abrkili je u pravu kada spominje ekonomsku opravdanost ovakvog objekta, posebno u uvjetima cijele regije ex yu, primarno zato jer je uzgoj malih preživača još uvijek stihijski i napreduje iskljucivo po entuzijazmu profi ili hobby uzgajivaca.
No ovcarstvo je ipak dohodovna grana od koje se moze dobro zivjeti, ako se pametno radi.
Obilazeci odredjene uzgoje ovaca u Njemackoj i Nizozemskoj najcesce sam nailazio na vrlo jednostavne objekte, koji su u pavilu montazni i prenosivi.
Nazlost u ovim nasim krajevima i nadalje ljudi grade ili betonske bunkere ili doslovno bajtice :p, malo je prakticnih ovcarnika.
Ovdje su mnogi dali fenomenalna rjesenja za izradu objekata, jasli, hranilista, boksova, izmuzista i sl....ovcarstvo kao i druge stocarske grane jednim vecim dijelom napreduju i zbog dobrih improvizacija, gotova rjesenja su doista dobra, no ipak je vazan i ekonomski faktor, te isplativost :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Dobro nam došao! :)

Molim te ako imaš koju fotografiju tih objekata vani da nam staviš na forum?
 
S

Steinhausz

Guest
Ima li neko kakav prijedlog kako odviknut janje sa dude da počne pit mlijeko iz zdjelice?

Bez zamjerke, ova želja ide u red bizarnijih koje sam ikada čuo, kolega abrkili je pojasnio moguće opasnosti .
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Svaka cast medolina,prelepi su. :)
Samo ih je mnogo na malom prostoru,gledaj prebaci ih u neki veci objekat. :)
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
predivni su medolina..i dečki i curice..
drago mi je da tako lijepo napreduju..lijepi pozdrav tebi i suprugu..i navratite
 

Najnoviji postovi

Na vrh