• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Ja bi na romanovku pustio suffolka al me malo strah zbog janjenja da ne bi janjci bili prekrupni

Slobodno pusti saffloka neces imat problema sa janjcima ako nađem stari mobitel stavit cu jesan video i sliku od tih janjaca da vidi kakvi su i sta dobijes ili stavi broj pa ti pošaljem MMS
 
M

mikicamilojevic

Guest
drage kolege,

svima puni srece i zdravlja, biriceta u Novoj 2014
pozdrav i ziveli
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
sretni blagdani....ev da se pohvalim,danas izašao 24. janjčić,svi su dobro,lipo napreduju i osim manjih teškoća sa prihvatanjem i začepljenih cica nema većih problema.....osim jednog,a to je da se janjenje razvuklo na evo već misec dana a još je 20 grla za janjenje....e sad,kako ih "uštimat"da se janje u kraćem periodu il nekako u grupama,ali na prirodan način,bez hormona,"spužvica"injekcija....ovo je ubitačno zbog mužnje a i prodaje jer nikako skupit veću količinu.....u prelistavanju foruma prije nego sam se registrirao(a čini mi se da sam pročitao sve podforume pa tako i ovaj)nešto sam našao o tome al sad da ga ebeš nemogu....ako ko zna šta o tome bio bi zahvalan,a može i pivail koja litrica vina ako vas put nanese prema pagu
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Ne znam ni ja točno,imam isti problem 35 se ojanjilo a 10-tak nije i ne znam kad bude. Kolega je odvajao ovna da nije sa stadom ali onda se dogodilo da se neke ovce nisu ni ojanjile. Ja imam stalno ovna sa stadom pa kak bude,ali tako si ne mogu naštimat janjce 12-1.mj. dok je cijena dobra
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
dal je moguće da ovan nemože naskočit na sve ovce u kratkom periodu pa im se onda ponavlja vrime parenja ?i još jedna stvar,primijetio sam da kad jedan hoće neku zaskočit drugi ga ćuška,pa nastane naguravanje,e ako to potraje neko vrime ode voz.....možda odvojit desetak komada il više za svakog ovna pa nek mu je onda po volji i da mu drugi ne smeta....
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Moguće je da ne može naskočit na sve ako se istodobno tjera više komada,a ako su dva ovna onda se hoće potući.Ja imam jednog ovna (suffolk) na 50 kom.ovaca i odradi posao.Imaš u prijašnjim porukama o tom koliko bi trebalo ovaca po ovnu,svako ima drugu teoriju.Kod mene ima susjed 80kom.-1 ovna i sve odradi
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Svima sve najbolje u 2014. godini
Puno zdravlja,srece u biznisu i sto vise ljepi janjcica i novcica.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
nije problem ako se njih 5-6 ne ojanji,hoće do godine il ću ih izdvojit ako su već stare,problem je kad se janjenje razvuče ko glista a vrime mužnje se neda baš produžit kako se meni svidi....ma do godine lipo svakoj ovci jednog ovna pa nek guštaju....hehhehe....
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
nije problem ako se njih 5-6 ne ojanji,hoće do godine il ću ih izdvojit ako su već stare,problem je kad se janjenje razvuče ko glista a vrime mužnje se neda baš produžit kako se meni svidi....ma do godine lipo svakoj ovci jednog ovna pa nek guštaju....hehhehe....

Probaj sa spužvicama,odnosno hormonima mislim a za 25ovaca pakiranje ti kosta oko 1100kn. To šta uložiš vratit će ti se jer sa hormonima dobijas više janjaca i tempiraš kad tebi paše da se janje i u kojem periodu. Na farmi kojoj ja radim osim krava imamo 100 ovaca pola romanovi pola safflok sa hormonima janjenje je bilo gotovo za mjesec dana .I hormone možeš davat sam netreba ti vetrinar staviš sa pistoletom spuzvicu nakon dva tjedna i zvuces spuzvicu i cjepiš u meso i za 24 sata se tera ko luda.Šta se radi na Pagu sada u zimi? Bio sam prošle godine u Mandrama jako ljepo mjesto dolazim i ove godine.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
maznam za spužvice ,to ljudi koriste već dugo vremena ali ja ne želim,nije stvar u novcima nego u principu.....ako pri kupovini namirnica izbjegavam GMO i ostale eove pa neću valjda sam sebi stvarat to isto....svi vidimo šta se dogadja sa upotrebom hormona u stočarstvu pa ako je ikako moguće ja bi to izbjegao....a mandre....eh,sad je lipo al priko lita ajme....velika gužva
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
maznam za spužvice ,to ljudi koriste već dugo vremena ali ja ne želim,nije stvar u novcima nego u principu.....ako pri kupovini namirnica izbjegavam GMO i ostale eove pa neću valjda sam sebi stvarat to isto....svi vidimo šta se dogadja sa upotrebom hormona u stočarstvu pa ako je ikako moguće ja bi to izbjegao....a mandre....eh,sad je lipo al priko lita ajme....velika gužva

A jesi probo pustit romanovskog ovna među ovce on ispusta miris od kojega se ovce bolje teraju na 100 ovaca 3 safflokova ovna i jedan romanovac a sedamdeset posto romanovskih janjaca. I kad se jedna pocet terat terat ce se za redom sve.
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Pozdrav Darijo!Jel na farmi gdje radiš imate kakvu prodaju? Jesu li sufolk i romanovci čistokrvni ili miješani? Trebao bi ovna ,jel bolje uzeti janje ili starijeg ovna?
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Pozdrav Darijo!Jel na farmi gdje radiš imate kakvu prodaju? Jesu li sufolk i romanovci čistokrvni ili miješani? Trebao bi ovna ,jel bolje uzeti janje ili starijeg ovna?

Imaju dogovorenu prodaju unaprjed,ni ja nisam kupovo kod njih ja sam po svoje ovce iso u Koprivnicu .Ja sam sad uzo ovnica 4 mjeseca starog iza Bjelovara zavisi za kad ti treba? A kakvog ovna tražiš ?
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Ne znam mislio sam romanovca al si mi rekao da neću imat više janjaca pa ću opet sufolka,s njim sam zadovoljan.U 6 mj. sam kupio 4 janjeta sufolka,muško i 3 ženske,dvije ženske nisu loše,a ovo dvoje koma nikud ne rastu.
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Ne znam mislio sam romanovca al si mi rekao da neću imat više janjaca pa ću opet sufolka,s njim sam zadovoljan.U 6 mj. sam kupio 4 janjeta sufolka,muško i 3 ženske,dvije ženske nisu loše,a ovo dvoje koma nikud ne rastu.

Znam desi se, na njuskalu čovjek prodaje 120 ovaca romanovki 60 šilježnica skotnih pred janjenje i 60 starih također pred janjenje traži 1000kn po komadu i to je super cjena.Riskiraj kupi dvje, tri nećeš požalit, a novce ćeš vratit na prvom janjenju,ja sam imo 26 slovenki sve sam prodo i počeo sa romanovkama proslo proljece su se prvi put janjile kod mene kupio sam 6 ovci i pustio saffloka na njih od 6 ovci dobio sam15 janjaca i od njih jdno je uginulo. Sada u 12 mjesecu kupio sam jos 5komada po 1100 kn komad i sve su se naskakale kod mene,kupio sami čistog ovnica tak da u jesen vec ocekujem čiste romanovske janjce za rasplod.
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Mislim da ću riskirat i probat s kojom romanovkom pa da vidimo sta će biti. Kak napreduju janjci čiste romanovke ak je 2-3 po ovci.Hraniš ovce samo sa sijenom ili im daješ još nešto
 

Najnoviji postovi

Na vrh