• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Overum (Agrolux, Massey-Ferguson)

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nakon duze potrage izbor je pao na Švedjana








Volio bi cuti komentare ili kakvo iskustvo s ovim plugovima.
Nek neko popravi slike...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303







Ako si mislio da ovako poravimo slike ?
Mislim da ti je dobar izbor.Plug deluje O.K.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
plugovi

pozdrav Kićo, ako si to kupio svaka čast imače šta MF vući ,budeš mogao promjeniti onu pjesmu Vatrogasaca kupio sam plug največi u selu:supz::gitarist:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
plug djeluje jako dobro. to je iz uvoza, ili? nisam ga vidio po oglasima..
visina, razmak izmedju brazdi, cijena? jel to stelajuci? i ako je kako se stela?
djeluje mi dosta masivno. vjerojatno nisi pogrijesio s izborom. daske mi djeluju kao na mom kvernelandu kojeg sam prije imao..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
plug djeluje jako dobro. to je iz uvoza, ili? nisam ga vidio po oglasima..
visina, razmak izmedju brazdi, cijena? jel to stelajuci? i ako je kako se stela?
djeluje mi dosta masivno. vjerojatno nisi pogrijesio s izborom. daske mi djeluju kao na mom kvernelandu kojeg sam prije imao..


Iz uvoza, Holland, razmak 100 visina 80cm, dost je masivan i to mi pase, za stelanje sirine prve brazde ima hidr. cilindar il stela se od 12-22" zahvat sad je na 18. Kupio od prijatelja, mislim da je jos na njuskalu
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uopce nisam pokopcao da ima 2 para crijeva :oops:
a i na njuskalu mi je promakao.
u svakom slucaju cestitke na prinovi i cekam slike u radu ;)

edit:

ipak moram priupitat. za prvu brazdu ima cilindar, ima ovaj mali topling za stelanje zahvata. a kako se poravnaju brazde da budu u pravcu sa traktorom, da nejdu koso?
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaka glava je pricvrscena za gredu sa dva sarafa, prvi je fiksni a na drugom je slic za hod zakretanja.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovo je plug iz iste tvornice






 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
I kod mene je izbor pao na Šveđana:supz:

Kupljen isto gdje i od Kiće:

3brazde,štelajuč,3para crtala,2008god,visina 80cm,razmak 100cm,greda 15×15cm:
19025073.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Marko svaka cast, cestitam. Jesi li probao raditi s njim? Ja jos nisam cekam da malo odmekne zemlja. Plug je dosta masivan i nisam ni pretpostavljao da je tolikih dimenzija dok ga nisam zakopico za traktor.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Izgledaju stvarno ekstra, a vjerujem da ce takvi biti i u radu sobzirom na marku. Ako nije tajna koliko su vas kostale ove stvarcice? I ima li toga jos? Posto bi i nama trebalo nesto ovako lijepo :D
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nevolim javno o cijenama, napisat cu ti na PP. Plugovi stvarno predobro izgledaju. Znam da ima jos jedan isti takav plug kupljen kod istog covjeka i ceka kupca za nesto malo vise soldeka
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Marko svaka cast, cestitam. Jesi li probao raditi s njim? Ja jos nisam cekam da malo odmekne zemlja. Plug je dosta masivan i nisam ni pretpostavljao da je tolikih dimenzija dok ga nisam zakopico za traktor.

Hvala,joj nebi bio zdrav da nisam zaorao:D

Sad suha zemlja,zbita,pustim ga dolje još nisam ni krenuo več je bio u zemlji,sad jel na 18 ili 20 cola nisam siguran,al traktor se doslovce igrao s njime,orao sam u 1brzini u kojoj max ide 10km/h,a ja sam orao na nekih 1700rpm,da traktor nije ni osjetio..

A kaj se tiče gabarita tu si u pravu,masivan je do bola:finga:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobar izbor. a 130 ks se mora igrati s tim. da je bilo kako drukcije nebi valjalo :D
samo marko, da nemas sliku gdje je uparen sa hurlijem? :blackeye
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Dečki čestitam vam na kupnji :)

Vidio sam uživo i kićinog i jučer ovog tvog Marko, bio sam ga gledat oko 1 popodne, što se mene tiče kupio bih ga sigurno, ali eto, tata i brat kažu da još pogledamo što će biti sad na sajmu pa da odlučimo, znam da nemam šta razmišljat kad takvih boljih plugova nema novih ispod 10-15000E, ali jbg, sad se mogu slikat :) A u vrbovcu za onoga nebum dao baš one novce koliko on sad hoće za njih.
neka vam je sretno i stavite koju sliku od oranja gore
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
dobar izbor. a 130 ks se mora igrati s tim. da je bilo kako drukcije nebi valjalo :D
samo marko, da nemas sliku gdje je uparen sa hurlijem? :blackeye

Dobar,dobar za sad se ne žalim8)

19028514.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobro pristaje Hurliju. Pravis mi zazubice morat cu i ja ovi dana na probni rad pa nabacit koju sliku. Najbitnije mi je da dobro zaorava biljne ostatke a ne da sve ostaje odgore...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dođi Kičo tu kod mene, imam jedan uski komad,2000čhv,500 metara dužine samo malo zanemariš nagib i malo strmine i to je to,to je strnište potanjurano pa da se vidi blizu je cesta budu moji susjedi imali tjedan dana šta pričati kad vide tvog Maseya i onoliki plug:mrgreen:pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh