• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovih smo dana

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Palo mi na pamet da otvorim ovu temu. Jednostavno da ponekad stavimo slike ili kratke isječke nečega što smo radili u polju ovih dana. Moglo bi biti edukativno jer svatko od nas ima svoje ideje i svoje tehnike, mogli bi si sugerirati kako da se stvari poprave ili što uopće ne raditi. Ionako razbacamo razne snimke po temama gdje im i nije mjesto možda.
Ako ste za ili protiv ovakve teme slobodno se izjasnite, ak nema zainteresiranih da zatražim da se tema briše.
Mi smo danas imali utrku sa kišom, malo u traktor malo na otvoreno...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wgydLou9mxo[/YT]
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Stavio sam šipku 16 mm unutra, ta se ne vija, jedino može sada odlomiti ili čitave varove ili lukove povijati.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Odlična tema

Kako označavate i bušite rupe za papriku na foliji?

Ja npr. imam pikač s 2 klina kojim bušim po 2 rupe horizontalno na foliju, a crtalo koje određuje razmak je ukošeno tako da rupe nisu u istoj ravnini nego cik cak
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Odlična tema

Kako označavate i bušite rupe za papriku na foliji?

Ja npr. imam pikač s 2 klina kojim bušim po 2 rupe horizontalno na foliju, a crtalo koje određuje razmak je ukošeno tako da rupe nisu u istoj ravnini nego cik cak

Ja imam sličan princip, samo što nisu klinovi već noževi koji režu foliju, tj naprave križ na foliji.
Budem slikao dok budemo bušili.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Stavio sam šipku 16 mm unutra, ta se ne vija, jedino može sada odlomiti ili čitave varove ili lukove povijati.

Kolika ti je površina koju planiraš pokriti.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253


Evo i moje mašinerije za obradu plastenika, ima još traktorska freza ona mi je u selu.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kolika ti je površina koju planiraš pokriti.

2000 m2 starog i isto toliko novog, ustvari novog ima za 50 m2 više jer su tuneli širi za 20 cm
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Odlična tema. Iako sam ja ekološki proizvođač povrća, jako puno učim od vas i velika ste mi inspiracija kad vas vidim kako radite. Probati ću i ja nešto napisati i staviti neku sliku ako me trava prije ne proguta...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
2000 m2 starog i isto toliko novog, ustvari novog ima za 50 m2 više jer su tuneli širi za 20 cm

cabage.

Vidim da i ti sam praviš mašine i plastenike, ja nešto danas razmišljam kako bi mogao sa traktorom da zasipam zemlju oko plastenika. Imaš li kaku ideju?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
cabage.

Vidim da i ti sam praviš mašine i plastenike, ja nešto danas razmišljam kako bi mogao sa traktorom da zasipam zemlju oko plastenika. Imaš li kaku ideju?

Kako misliš zasipati zemlju okolo plastenika.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ni meni ovo baš nije jasno. Zasipati zemlju oko plastenika??:confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovih dana (ovaj i prošli tjedan) smo radili...

Novi plastenik...2000 m2

slika1369.jpg

slika1370.jpg

slika1371.jpg

slika1372.jpg

slika1373.jpg

slika1376.jpg

fotografija0544.jpg

fotografija0546.jpg

fotografija0551.jpg

i šefovo strojno zavrtavanje stupova...
fotografija0553.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i dalje...

postavljanje mulch folije...
slika1379.jpg

slika1380.jpg

slika1385.jpg

slika1386.jpg

slika1387.jpg

slika1388.jpg

slika1390.jpg

jučer smo podigli i foliju na tunele, bude još koja slikica...
planira se i sadnja za idući tjedan...

uz to sve, zavrtani su i stupovi drugog plastenika 2000 m2, sfrezan je i zgredičan...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast dečki, pravi ste profesionalci. Da Vam ispričam kako sam ja prošao :) Dovezao kamion plastenik. Probali staviti cijev u cijev i kao za vraga ne ide. Katastrofa, a Agroservis nije poslao upustvo za montažu, a mi nikada nismo postavljali plastenik od kuda bi znali? :) Kaže meni stari odi ti do grada dok ja ovo "razradim" i pospajam pa kad se vratiš ćemo mi to staviti u zemlju. I tkao to bilo :) Izvukli vagris, dijagonale, sve štima, super :) Kad treba sada sastavljene lukove stavljati u zemlju sa dva kraja :) Sjetim se ja bušača i odem po njega izbušimo rupu ubacimo cijevi, slijedeći i tako postavimo mi plastenik. Poslije prve kiše kad je plastenik "sjeo" :) A joj, nije jako ali dobro da je to na ovom za rasadu :) Kod drugih postavljnja pametnije :) Poz

Ovo je primjer kako ne treba raditi plastenik :)
plastenik.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kontam a kojiko si platio plastenik i kojih je dimenzija.
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Šanana kojeg su promjera cjevi od tih plastenika koje ste postavljali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh