• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovih smo dana

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa njihov standardni, ima cijenik na stranici i na forumu pod oglasima. Korak 1,9 m i kupiš lukova koliko hoćeš, širina 4,65. Jedino sam vrata dao napraviti kod ljudi koji to kuže bolje od mene, to su vrata kao bočno otvaranje kod vaših plastenika. Dvoja vrata 100 eura, otvaraju se cijelom širinom i do cca 1,1 m visine čini mi se. Poz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana kojeg su promjera cjevi od tih plastenika koje ste postavljali.

Neznam sad napamet dimenzije, al čim dođe cabage na forum budeš sve doznao...:D
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a kako se postavljaju ti plastenici,cijev se samo ubuši u zemlju ili,i koliko duboko? nešto mi to sve klimavo.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
a kako se postavljaju ti plastenici,cijev se samo ubuši u zemlju ili,i koliko duboko? nešto mi to sve klimavo.

Čini ti se da je to klimavo ovi plastenici 13 godina su pretrpili sve oluje. Cijev je 30x20x2 motana na kant ione se sa jednom stopicom nogom pritisnu u zemlju 35-40 cm. i okolo se zaspe zemljom. To su ekspres plastenici od 100 do 150m2. U njima sam juče nabro onaj krastavac a u velikim ima samo poneki da se nabere.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Čini ti se da je to klimavo ovi plastenici 13 godina su pretrpili sve oluje. Cijev je 30x20x2 motana na kant ione se sa jednom stopicom nogom pritisnu u zemlju 35-40 cm. i okolo se zaspe zemljom. To su ekspres plastenici od 100 do 150m2. U njima sam juče nabro onaj krastavac a u velikim ima samo poneki da se nabere.

sory Miladine,ali nisam mislio na tvoje plastenike nego od Šanana.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
sory Miladine,ali nisam mislio na tvoje plastenike nego od Šanana.

Nisam ni ja dobro skonto ali eto usputno si vidio kako ja postavljam plastenike.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
a kako se postavljaju ti plastenici,cijev se samo ubuši u zemlju ili,i koliko duboko? nešto mi to sve klimavo.

O klimavo je i te kako. No ovakvih plastenika ima na hektare u virovitičkom kraju i svi su zadovoljni time koliko se zaradi iz njih, jedino što se malo loše spava to se mora pretrpjeti. U svakom slučaju ak sreća posluži u jednoj godini vratiš ulaganje u plastenike, proizvodnju i zaradiš za materijal za druge.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
O klimavo je i te kako. No ovakvih plastenika ima na hektare u virovitičkom kraju i svi su zadovoljni time koliko se zaradi iz njih, jedino što se malo loše spava to se mora pretrpjeti. U svakom slučaju ak sreća posluži u jednoj godini vratiš ulaganje u plastenike, proizvodnju i zaradiš za materijal za druge.

a zašto ne betonirati stope,nebi to puno koštalo? ili je problem u nečem drugom?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Odlična tema

Kako označavate i bušite rupe za papriku na foliji?

Ja npr. imam pikač s 2 klina kojim bušim po 2 rupe horizontalno na foliju, a crtalo koje određuje razmak je ukošeno tako da rupe nisu u istoj ravnini nego cik cak

Evo mi bušimo rupe sa ovom alatkom, stojećki bušiš, na prije označenim mjestima, jedan red na foliji a drugi red bušiš u cik-cak. Dok su raširene ručke zabodeš u zemlju te spajajući ručke napravi se lijepa ogrugla rupa u koju stavljaš sadnicu i malo je učvrstiš zemljom. Zemlja mora biti optimalno vlažna(suha zemlja bi se urušavala u rupu) i jedan bušač ide toliko brzo da može zadovoljiti dva-tri sadača koji sade iza njega. Ide brzo i jednostavno.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a zašto ne betonirati stope,nebi to puno koštalo? ili je problem u nečem drugom?

Gle kad se sve fiksira, učvrsti i našpana, ništa nije klimavo, sve se drži jedno za drugo, a stupovi su skoro pola metra uvrtani u tvrdu zemlju ispod oraničnog sloja, tak da nejdu van samo tako, a dovoljno su jakog materijala da se neće saviti od vjetra, može jedino najlon strgati, i eventualno luk savinuti...
Nema se tu što betonirati jer kad tad moraš plastenik izvaditi iz zemlje van...

Vidjet ćemo ove godine, ovaj novi od 2000 m2 je čvrsto napravljen, ak preživi neoštečen sve oluje, kiše i vjetrove imamo gotov recept za napraviti još takvih istih :D
A to vam budemo rekli na zimu :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Gle kad se sve fiksira, učvrsti i našpana, ništa nije klimavo, sve se drži jedno za drugo, a stupovi su skoro pola metra uvrtani u tvrdu zemlju ispod oraničnog sloja, tak da nejdu van samo tako, a dovoljno su jakog materijala da se neće saviti od vjetra, može jedino najlon strgati, i eventualno luk savinuti...
Nema se tu što betonirati jer kad tad moraš plastenik izvaditi iz zemlje van...

Vidjet ćemo ove godine, ovaj novi od 2000 m2 je čvrsto napravljen, ak preživi neoštečen sve oluje, kiše i vjetrove imamo gotov recept za napraviti još takvih istih :D
A to vam budemo rekli na zimu :)

55 cm su uvrtani u zemlju
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Baš čitam pola metra ispod oraničnog sloja :) No Cabage je odmah ispravio to ;)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
To vjerovatno nije gotova konstrukcija, treba prije pokrivanja postaviti gurle između lukova(gdje će i kako kiša oticati i kako će se krovni najlon loviti između lukova), fiksni bočni najloni, kontre za bočne otvore, kompletiranje čela itd. Ima tu još posla. Inače su cijevi manjeg profila tako da nisu teške, samim tim ovaj objekt i nije toliko skup.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ti tuneli su na kraju dosta isplativi kako mi se čini,samo što nemožeš sve posaditi unutra ali za papriku,salatu itd je super jel? a netreba ti ni bočno otvaranje,i sigurno od vjetra.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ti tuneli su na kraju dosta isplativi kako mi se čini,samo što nemožeš sve posaditi unutra ali za papriku,salatu itd je super jel? a netreba ti ni bočno otvaranje,i sigurno od vjetra.


Da malo para a puno muzike zato sam se i odlučio a sadim u njih krastavce a i rajčici kada poslikan stavit ću fotke da nema bočno a za sada trpi vjetrove.

Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh