• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Crna zob , sjetva 04.10

nW5deFC.jpg
[/IMG]
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li netko zna gdje se može nabaviti sjemenske crne zobi, trebao bi barem jedno 100 kg da posijem da imam dalje za sebe za sjeme?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Neko je tu pričal (ne znam sad točno ko) o sjetvi proljetne zobi u jesen, da navodno onda lema ne napada zob. Jel to ko probal i kak se pokazalo?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Glupost. Lema napada i ozimu pšenicu, a kud nebi i zob ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tako je ,ovo prolječe je bilo leme i na tritikalu,ta beštija počela sisati sve žitarice.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Pitam opet nakon dvije godine...
Da li netko zna gdje se može nabaviti sjemenske crne zobi, trebao bi barem jedno 100 kg da posijem da imam dalje za sebe za sjeme? Ili ako netko ima dobre tavanuše…???
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
A di se nalaziš da bi ti netko mogao pomoći
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Nije mi to baš i neki problem, samo ako znaš gdje ima za kupiti?
Može broj na PP da se čujemo
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Prije par godina smo kupovali sjemensku crnu zob. Mogu ti provjeriti po trgovinama u okolici Siska ako oćeš.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Dado hvala ti, molim te daj mi provjeri ako ima di.

Kod nas je nema već jedno tri godine, od kad je navodno zabranjena
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Nije navodno nego je zabranjena. Sad mi kažu trgovci. Budem još pokušao naći nešta ovako privatno pa javim
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Navodno za sadrži neke štetne tvari koje su kao zabranjene u EU.
Kod nas sve što je dobro je zabranjeno...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Imam ja crne zobi 100-150 kila. Neznam točno koliko. Bila je kupljena sjemenska pa iduće godine postojanja u proljeće. Tak to stoji već par godina. Sad sam ju planirao posijati pa pokositi u proljeće za krave. Za nicanje nemogu garantirati.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma koje štetne tvari,to se fura politika stranih sjemenara da se sije njihovo sjeme,ciganlija omotana crna zob 19 (2).jpg celofanom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh