• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

paljenje traktora

ferdogidler

Novi član
Tu od
3 Pro 2009
Poruka
13
neki dan sam naletio na ovaj elektro motor kojim ljudi pale traktor.zanimljivo mi je to kako po zimi upale brzo s obzirom na godine.na videu i slikama sam našao samo zetora 25 koji ima vodeno hlađenje,mene zanima dali bi se s tim motorom mogli palit traktori sa vodenim i zračnim hlađenjem
evo neke slike ,video ću potražit





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa gdje si ovo našao, ovo ko da je burske ratove preživjelo:weedman:...majko mila vidi hardyevu spojku...
kolko vidim to je 3 fazni asinkroni motor sa kombiniranim spojem zvjezda/trokut, cca 3 kw i remenskom redukcijom...daj mi reci ovaj prednji dio, to ima samo ulogu podešavanja visine prema pojedinom traktoru, ili? ne vidim razloga zašto bi bila razlika vodeno-zračno, ako traktor ima vanjski izvod "kurble" nemaš beda...sam nemaju svi traktori jednak prihvat kurble tak da i to moraš uzet u obzir. po meni je bolje rješenje sa elekto-boostom npr od nekog starog aparata za zavarivanje.
i još nešto: jel ovo između motora i prijenosa neka vrst tarenice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
neki dan sam naletio na ovaj elektro motor kojim ljudi pale traktor.zanimljivo mi je to kako po zimi upale brzo s obzirom na godine.na videu i slikama sam našao samo zetora 25 koji ima vodeno hlađenje,mene zanima dali bi se s tim motorom mogli palit traktori sa vodenim i zračnim hlađenjem
evo neke slike ,video ću potražit
Nebi smjelo imati veze dali je zračnjak ili vodenjak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
a ako je nekome potrebno ovako nešto ja bih to napravio na kardan , svaki traktor (skoro) ima kardan i ista (slična) mu je brzina vrtnje , smijer isti :idea:
 

ferdogidler

Novi član
Tu od
3 Pro 2009
Poruka
13
takav sličan motor sam razmišljao namontirati na ferca,sa opcijom na nekakvu remenicu ili napravit rupu dole na haubi i napravit izvod kao što je za kurblu.

ova opcija s kardanom isto nije loša za to bi mi trebalo samo neki kratki kardan i el motor,ali onda to nemogu napravit za fergusona jer mu kardan nije povezan s motorom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
takav sličan motor sam razmišljao namontirati na ferca,sa opcijom na nekakvu remenicu ili napravit rupu dole na haubi i napravit izvod kao što je za kurblu.
ferac , valjda 533&539 ima čudo sranja ispred remenice tako da ugradnja nastavka za kurblanje jednostavno nije moguća .Ako je ugradiš sprema sam se isprićati ..a da bi za to imao razloga moram prvo napisati da sereš .
ova opcija s kardanom isto nije loša za to bi mi trebalo samo neki kratki kardan i el motor,ali onda to nemogu napravit za fergusona jer mu kardan nije povezan s motorom

Ako mu kardan nije povezan s motorom tko onda vrti kardan ?
Iako ta opcija nije opcija nego neopcija iz više razloga
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Tako je i mene moj ursus 335 zaj...... zimi, dok mi nije dosadilo, kupio sam mu nove karike, malo sredio glavu motora, ugradio dva nova grijača i sad pali bez problema i po največoj zimi. Mislim da se neisplati ovako mučiti kao ovi na snimkama, bolje je malo popraviti traktor i napraviti mu nekakvu garažu da nije baš izložen vremenskim neprilikama i paliće on po svakoj zimi.
 

ferdogidler

Novi član
Tu od
3 Pro 2009
Poruka
13
motor mu ne vrti kardan zbog toga što ispod poklopca hidraulike(koje nema)nema pumpe hidraulike nema ni osovine koja ide u nju,pa zbog toga ima opciju kardana SAMO preko točkova i neutralno

slažem se s tim da treba malo uredit trakor,i moj je cijelu zimu u garaži,ali recimo kada stoji mjesec-dva jedva zapali i to pomoću baklje,traktor je starije godište i ima vjerojatnu loše karike i kompresiju
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ako ga samo tu i tamo pališ predlažem da kupiš neki start sprej i ako ima kompresiju iole veču od zatvorene pive, on će kresnuti, naravno pod uvjetom da sistem za ubrizgavanje zadovoljava
koliko vidim sa clipova, to su sve istočno europske makine i kolko se ja sjećam zetor 25 je imao dekompresor. na taj način su se palili ruski tenkovi i plinske turbine. e sad nisam siguran koliki bi morao biti velik prekretni moment motora da pokrene motor pod kompresijom. ipak su to poprilični momenti. kavezni elektromotor pogotovo sa povečanim otporom rotora ima dobar prekretni moment odnosno ima veliki moment od 0 okretaja
..jesam ga za kompliciral..
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
ako ga samo tu i tamo pališ predlažem da kupiš neki start sprej i ako ima kompresiju iole veču od zatvorene pive, on će kresnuti, naravno pod uvjetom da sistem za ubrizgavanje zadovoljava
koliko vidim sa clipova, to su sve istočno europske makine i kolko se ja sjećam zetor 25 je imao dekompresor. na taj način su se palili ruski tenkovi i plinske turbine. e sad nisam siguran koliki bi morao biti velik prekretni moment motora da pokrene motor pod kompresijom. ipak su to poprilični momenti. kavezni elektromotor pogotovo sa povečanim otporom rotora ima dobar prekretni moment odnosno ima veliki moment od 0 okretaja
..jesam ga za kompliciral..
Kloni se ti start spreja, Kreši ga dalje na baklju. Zdravije je za motor da je u neznam kakvom stanju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ma sve je to zajebancija , onaj kome traktor treba zimi će i da ga pripremi za zimu
čemu bi ova skalamerija služila jer ako kreneš u kafanu da popiješ kuvano vino i umjesto jednog ti popiješ tri i kada dodješ na traktor ono trt, neće da upali
šta onda ? :(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma sve je to zajebancija , onaj kome traktor treba zimi će i da ga pripremi za zimu
čemu bi ova skalamerija služila jer ako kreneš u kafanu da popiješ kuvano vino i umjesto jednog ti popiješ tri i kada dodješ na traktor ono trt, neće da upali
šta onda ? :(
Ruski sistem -ne gasi dok ne namirišiš garažu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
ma sve je to zajebancija , onaj kome traktor treba zimi će i da ga pripremi za zimu
čemu bi ova skalamerija služila jer ako kreneš u kafanu da popiješ kuvano vino i umjesto jednog ti popiješ tri i kada dodješ na traktor ono trt, neće da upali
šta onda ? :(
Onda antifriz van i kuvano vino nutra (nekoliko puta) i ideš dalje do sljedeče kafane.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Onda antifriz van i kuvano vino nutra (nekoliko puta) i ideš dalje do sljedeče kafane.

e to je pravi rezonski odgovor
vidi se da si ti snalažljiv čovjek :partyman:



ili čovjek sa iskustvom :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
e to je pravi rezonski odgovor
vidi se da si ti snalažljiv čovjek :partyman:



ili čovjek sa iskustvom :rolfer:
Ko se zna snači ni na WC-u ne ostane gladan :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A jeste zabralji ovu temu.
Naime,imam ja jedno pitanje vezano uz ovu temu.
Traktor (steyr 980) je počeo teško palit. Što je uzrok i kako ga otkloniti?
Na traktoru je mijenjano ulje,samim time svi filteri i sito u čašici od goriva,dolita kiselina u akumulator... Traktor radi normalno,samo što teško upali,što se prije nije događalo...
Kako to riješiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jutarnje paljenje? Kad je hladan ili ....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bilo kad,vruč,topal,hladan,bilo kad...
To se odjednom dogodilo,jednom je jedva uplaio i sad tak stalno,upali on,ali jedva,onak jako teško.
 
Na vrh