• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Re: paprika

jel sadi tko zacinsku papriku za mljet

Evo imamo mi 0,87 ha crvene začinske na otvorenom, za sada se drži dosta dobro jedino što ove temperature čine svoje.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Re: paprika

molim pomoc sta je ovo i s cime tretirati
DSCN4185_zps2b4034b8.jpg

To je od +600 stupnjeva :mad::

Možeš dodavati kalcij kroz fertigaciju ali koliko vidim kod mene 2gr po biljci tjedno i ništa ne pomaže ista je ko tvoja na slici ovdje. Rješenje je zasjena :icon_wink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Re: paprika

To je od +600 stupnjeva :mad::

Možeš dodavati kalcij kroz fertigaciju ali koliko vidim kod mene 2gr po biljci tjedno i ništa ne pomaže ista je ko tvoja na slici ovdje. Rješenje je zasjena :icon_wink:

da, pogotovo ako je to slonovo uho, nema dosta lišća...
uglavnom to su sunčeve opržotine, možda da ju mažeš kremom za sunčanje?:icon_wink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Re: paprika

Ma nie to darijus niti od tripsa niti ušiju,bio bi moljac,malo to drugačije izgleda,čudno, jer je takav oblik paprike.Druga je mogučnost neka bakterioza.ne znam kako izgleda perikarp sa unutarnje strane.ma to je vražji posao nešto tako odrediti,pogotovo ako nisi imao kod sebe nešto takvoga,makar ne znam kolko dugo uzgajao kulturu.na prvu mi je palo na pamet-neki miner,jer mi izgledalo da ispod kožice to liči na neke hodnike,ali ne vjerujem.za sada bih se držala prve dijagnoze,a u rezervi mi druga.

da je moljac, napal bi srce, najrađe brlja po sjemenkama, a ove su kolko vidim zdrave...
a di je gusjenica? il moljac ima crva...
ja to zovem moljac...:icon_wink:
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Re: paprika

nije ni moljac ni trips jer je redovito tretirana insekticidima ja mislim da je poremećaj u gnojidbi i da fali neki mikro element ali neznam koji jer je ispod kože smeđe i na koži inaće to je paradajz paprika i oblik joj je potpuno ispravan
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Re: paprika

slične opržotine na paradajzu radi botritis, da nije to i ovdje slučaj?
a možda samo utjecaj sunca...

jel imaš savjetodavnu službu u blizini, možda su oni pametniji...?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

No,dobro da si mi reko da je to paradajzarica,inače mi uopče ne bi palo na pamet.Mislila sam na oblik za razliku od babure.
To što je redovito tretirana nema veze ako tretman ne pokriva i moljca.Ako je moljac u pitanju.
@darijus,što se gusjenice tiče,o tome sam govorila-ne vidim šta se događa sa unuternje strane perikarpa.Iliti ga stijenke paprike.iliti mesa paprike.
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
Re: paprika

hvala ljudi mislila sam da je vec neka bolest posto slonovo uvo raim prvi put dodavala sam calcijum redovito a ova temperatura stvarno nije normalna probacu jos sa kremom za suncanje mozda pomogne :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Re: paprika

Za ožegotine pomaže antracol. Poz

ma da?
a kaj imaš za karencu?
ovo je paprika već spremna za klopanje...

evo baš gledao, nit je registriran više za papriku, nit ima karence ispod 14 dana...
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Re: paprika

Ma kakav antracol....treba joj hlad. Ja imam mrežu i prskalicu na plasteniku.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Re: paprika

Kolko ja znam pričamo o paprici koja je vani, a ne u plasteniku. Ovo je zadnja godina da je radim vani :icon_toilet:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: paprika

kolege formurasi ja bi nagodinu zasadio zacinsku papriku na otvorenom,al neznam nista o njoj pa ako tko zna(cijenu flanaca,neki prinos,cijenu frisko ubrane,otkup,nacin uzgoja,dali se to da prodat bez ugovora na malo vece...),bio bih mu jako zahvalan,nisam se nikad bavio sa povrcem al bi zelio probat s necim,a ovo mi nekako zvuci ok,svaki odgovor bi mi bio dobar
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Re: paprika

kolege formurasi ja bi nagodinu zasadio zacinsku papriku na otvorenom,al neznam nista o njoj pa ako tko zna(cijenu flanaca,neki prinos,cijenu frisko ubrane,otkup,nacin uzgoja,dali se to da prodat bez ugovora na malo vece...),bio bih mu jako zahvalan,nisam se nikad bavio sa povrcem al bi zelio probat s necim,a ovo mi nekako zvuci ok,svaki odgovor bi mi bio dobar

Poslao sam ti priv. poruku, samo javi ako je primljena jer se baš ne snalazim najbolje.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: paprika

pozdrav formurasi,dali zna netko kako se krece cijena strojnog postavljanja folije i crijeva kap po kap za papriku
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: paprika



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us Kakva je ovo bolest?

Nemam pojma i kod mene bilo toga vani,oboljele čupaj odmah da ne pređe na ostale, a ostalo odmah oberi i udri sa swich ili signum,opasna zajebancija čini veliku štetu.
Oboljele se teško i loše oporavljaju a plodovi od sadašnjeg cvata neupotrebljivi . :s:
 

Najnoviji postovi

Na vrh