• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajd proširi misao i ubodi pouku na tragu @cbageove poruke - ak bude suše ne bude bakterioza, ak ne bude bakterioza, buda blata od paprika. Paprika ko blata. Neblatnih.
Hm.....sušnog blatnog....paprikastog......@cabage, ubiomebog, na tragu sam ti ali si me svu spetljal. :icon_rofl:
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Kada je kišna godina onda svatko ima a kada je suša ima onaj koji ima bunar za navodnjavanje.
2+2 je 4
Pozdrav!
nije 2+2=4

Moze se dokazat da je 5

Koja budala sadi papriku ako nema vode.

Ako nema vlage nema bolesti veci je onda prinos
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Kolega cabage je onu staru para ko blata preformulisao u bice paprike ko blata ako bude susna godina.
I u pravu je ako je godina Susna ima mnogo manje bolesti i lakše se reguliše zalivanje.
A ko nema bunar kanal ili reku pored njive ni ne može da radi papriku.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
evo ja sam ta budala, nešto preko hektara povrća zalijevam isključivo vodom iz pipe :icon_mrgreen:

ova tema je stvarno otišla u racku :icon_mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A tko ti rekao?

Paprike mi ne napreduju lijepo - idu više u visinu nego u širinu.
Nisam im ove godine stavila prihranu u substrat, pa nisu niti lijepe tamno zelene.
Sada smo na dva para pravih listova sa formiranim trećim. Zalijevam ih ručno, iz bačve sa ugrijanom vodom, , od sutra budem išla sa laganom prihranom, a kroz pet dana ću smanjiti noćnu temperaturu na šesnaest - sada smo na dvadeset. Znam, znam, to je razlog što letimo u zrak.......
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Donald Tramp rekao.simsoni su to rekli i BI tako :)
A pocetkom 3mjeseca sije se paprika za van
bar kod mene
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Sad će to biti ok. Moje paprike se neće nikad izdužit, njima je noćna 10. Što isto nije baš ok.
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
@Matovilka
I, kakva je Kurtovska kapija? Rodi li sta?
Ja sam to sadila za vlastite potrebe, tako da se ne smatram mjerodavnom govoriti o prinosima. Ali sam bila skorz zadovoljna. I prinosom i aromom. Od gnoja je dobila stajsko kao i sve u vrtu, od zaštite sam se igrala sa čajem od buhača jer je bilo stjenica. Posadit ću je i ove godine.


A dragi moji ljudi, eno Slonovo uvo je posijano, hvala svima koji su se ponudili za poslati sjeme. :(inlove): :drink:
 

bane989

Novi član
Tu od
20 Kol 2016
Poruka
5
Poštovanje svima prisutnima..imam jedno pitanje u vezi presadnica paprike..hibridna sjemena su..trenutno im je 32 dan od pikiranja,rast je vrlo dobar ali sam primjetio na nekim listovima pojavljivanje zute boje,kao pjege..da li to možda znači da imaju previše vode ili da im je prehladno?
Ditan i antrakol je korišten za zaštitu..noćna temp je 18..ako je netko imao sličan problem ili iskustvo pomogao bi sa komentarom..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Poštovanje svima prisutnima..imam jedno pitanje u vezi presadnica paprike..hibridna sjemena su..trenutno im je 32 dan od pikiranja,rast je vrlo dobar ali sam primjetio na nekim listovima pojavljivanje zute boje,kao pjege..da li to možda znači da imaju previše vode ili da im je prehladno?
Ditan i antrakol je korišten za zaštitu..noćna temp je 18..ako je netko imao sličan problem ili iskustvo pomogao bi sa komentarom..

poslikaj ti to nama da vidimo, mada je temperatura za papriku odlična, pazi samo da nije prevlažno

koji supstrat?

nije baš za hvaljenje da koristiš sredstva za zaštitu koja nisu registrirana u paprici
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Poštovanje svima prisutnima..imam jedno pitanje u vezi presadnica paprike..hibridna sjemena su..trenutno im je 32 dan od pikiranja,rast je vrlo dobar ali sam primjetio na nekim listovima pojavljivanje zute boje,kao pjege..da li to možda znači da imaju previše vode ili da im je prehladno?
Ditan i antrakol je korišten za zaštitu..noćna temp je 18..ako je netko imao sličan problem ili iskustvo pomogao bi sa komentarom..

Ako si ih prihranjivao mozda je bio jak rastvor ili ga nisi dobro sprao sa listova.
Ako je bilo naglih promjena temperature, moguce da su pod stresom.
Ako je puno vlage, a zagrijavas samo vazduh a ne i supstrat moguce je zutilo na listovima.
Ako ih za 32 dana nisi prohranio niti jedan jedini put, eto ti glavnog razloga. Trebalo bi i da su ti listovi blijedi tj. da nemaju modru zelenu boju...

nije baš za hvaljenje da koristiš sredstva za zaštitu koja nisu registrirana u paprici

Budimo realni, dozvoljeno je sve sto "sudija" ne vidi :icon_eyes:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
zavisi kako kod koga, kao prvo ne vidim uopće razloga za takva tretiranja kada se to moglo pokriti sa proplantom recimo koji se koristi praktički za svu rasadu

temp zraka ako je noćna 18 stupnjeva, to sigurno nije problem

prije da je previše vlage, ili supstrat s puno saliniteta tipa brill4 i ili šok od tretiranja(prevelika doza ili slično)
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Neka sredstva nisu badava zabranjena.Čitam kako to neki zalijevaju svima i svačima i imaju više zaštita u rasadu nego ja u pola sezone,ako i ne cijele sezone.Što je više kemije,više je problema.Neznam kako da objasnim nego na primjeru nekog totala-kada pošpricaš travu sa totalom,poslije izraste prvo korov,ne fina trava.Tako je i sa fungicidima,ubiju sve i prvo se pojave opet loše gljivice.Smanjite tu kemiju,rješavajte uzrok pojave bolesti.A i nije svaka promjena neka bolest.Ne dezinficiram plitvice,,kada posijem rasad pošpricam po površini sa nekim fungicidom 50% manjom dozom nego što je dozvoljeno,a špricam zato što pokrivam plitvicu sa streč folijom da drži vlagu da ne moram zalijevati supstrat.I to mi je trenutno sva zaštita.Kada budem radio novu zaštitu?Kada bude prvo pinciranje ako budu vlažni dani...
 

Prilozi

  • 2017-02-17 11.42.56.jpg
    2017-02-17 11.42.56.jpg
    85 KB · Pregleda: 57
  • 2017-02-17 11.43.29.jpg
    2017-02-17 11.43.29.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 55
  • 2017-02-17 11.43.16.jpg
    2017-02-17 11.43.16.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 56
Na vrh