• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Samo usporedba flanaca u kontejnerima 170 i 104 rupe. Napomena da je ove iz 170 lakše saditi...


Ja i dalje ne verujem kako vi retko sadite.Mi sadimo 6-7 biljaka na duzni metar a u subotu smo sadili i 11 biljaka na metar trake.Ja imam 55 hiljada u kontejnerima sa 209 rupica i Extra je.Mada mi je bolja ova koju sam sejao iz ruke na zemlju.
Molim te uradi par duzina kako sam ti rekao cik cak 7 biljaka na duzni metar.
red od reda 50-55cm nabraces bar duplo nego kod tebe.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Gledaj, ne mogu tako saditi jer nemam mehanizaciju za to. Saditi ručno nemam vremena, a kasnije niti ručno čistiti, a kultivator nemam vremena svako malo šarafiti. Ovi redovi su na 55 cm i 4-5 biljaka na metar. Uz sadnju paprike trenutno beremo salatu, beremo brokulu, vežemo baburu, čistimo zaperke na rogi u plasteniku, trebamo montirati još 2000 m2 plastenika i slijedeći tjedan dolazi kupus u berbu, tako da razumiješ zašto se nemam vremena igrati. Neću niti pokušavati sigurno dok ne nabavim sadilicu za gušči sklop, bez obzira koliko ti tvrdiš da je bolje. I sam znam da je možda bolje, no trenutno je tako. Sadimo 7,5 hektara i da sadim na gušči sklop ko tvoj, opet bi sadili sigurno toliko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A evo mene od pre neki dan počela pomalo brati....

20150519_092331_zpsig0rfnxy.jpg



......i prodavati......
Ma htjela sam ja malo veću cijenu, ali i ovako to jedva prolazi - uzima se na komade, rijetko netko kilu.
Nije ona još onakva ko što ja volim da bude - dok meni u kilu ide šest - sedam komada onda to nije to, ali mislim, ajd, raste sada ona, jednu uberem, druga se žuri porasti, pa neka ide.
Uz ostalo, bude dobro ispalo.
Malo su me sa cijenom krastavaca nagazili, ja ih po petnaest, oni po dvanaest, pa me raspizdili, pa ih ja iz protesta na deset davala - ali sam ih danas utopila dvadesetak kila po dvanaest na sajmu, a budem ih i sutra na placu po dvanaest - volim ja uzeti kunu dok se može - dok počnu po vrtovima roditi budem opet onako kako se bude moglo. A dok se ne može nikako, onda mi barem lakše dok se sjetim da sam izvukla maksimum dok sam mogla izvući.

U plasteniku -

image hosting over 10mb


Nije rodna ko uobičajeno, prvi val berbe bude siromašniji, ali šta se može - dobro je i ispalo kako je to do prije tri - četiri tjedna izgledalo.

Ups.
Naopaka slika - nema muža da mi je okrene - zaokrenite vrat, ili legnite bočno uz ekran.


Ispravljena da si ne lomimo vrat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
...na sajmu danas.. :(angel)::biggrin:
...


..ubiće me johabica zbog slike :cool2:

Odlične smo!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E sad si gotova!
Prelomiću tvojih četerdeset kila preko koljena dok te vlovim.:icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Jučer pred kišu taman završili 5 hektara sadnje bez folije. Još samo jedan hektar na foliju je ostao i nešto flanaca za podsađivanje i gotovi. Moram nabaviti nešto ovakvo za ubuduće:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VPUspo9LFi8[/YT]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ah, da. sory, zaboravila sam uračunati cice i nokte.
A i kapu nosiš. :(angel)::icon_razz::icon_razz:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Daj mi reci, molim te, čini mi se da si ti rekao da znaš o čemu se radi na paprici - nešto mi gricka listove i ostavlja male rupice na njima, a ne mogu ništa naći. Ja sam sada već zaboravila ali znam da si ti ili netko to imenovao, i rečeno je da to doleti i odleti.....
Ako ne skužiš na što mislim, budem ja poslikala listove, pa se možda sjetiš.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Više zbilja ne znam, toliko tih pogodnosti napada papriku da ne mogu popamtiti sve.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
I paprika čeka sunce.
 

Prilozi

  • CAM00925.jpg
    CAM00925.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 148
  • CAM00928.jpg
    CAM00928.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 158
  • CAM00929.jpg
    CAM00929.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 147

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pozdrav ekipa ..ima l itko kakvu preporuku za prksanje paprike za bolji plod i plodnsot ..naime svake godine imam 10-ak paprika i nikad wse ne surecim ... bude nesto malo ploda a to sto bude su sve jako tanke ...da l ise to necim poprskati da?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ne može se pošpricati ničime,ali se može biti široke ruke pa dati koju kunu više za flance (hibride),pa će se i broj plodova udvostručiti i imati deblji perinkarp...
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
molim pomoć!
pitanje nije vezano za temu ,ali ne znam gdje da ga postavim...
Gdje jeftinije kupovati vodotopiva gnojiva i osmocote u bih?
Imam u planu ići Zg-Brod-Doboj-Tuzla pa me zanima jel mogu gdje u Bosni jeftinije proći sa kupovinom kristalona ili nekih dr. vodotopivih gnojiva te osmocota.
Hvala
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
netko je spominjao drugačiji sistem vezanja paprike osim standarda na špagu,mislim da je čak i Petulla nešto ispitivao u vezi toga,ima li tko kakvu sliku nekog drugog primjera?
 

Najnoviji postovi

Na vrh