• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Parkirani strojevi u policama

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Dobro naslov nije bas kreativan ali mene zanima na koji nacin se ostavljaju novije masine za vreme zimske pauze. Nije to neka tehnika ocistiti stroj i ostavoiti ga da prezimi. Mene vise zanima gorivo. Da li treba istociti gorivo iz rezervoara ili ga napuniti do vrha? Prodavac trimera mi je rekao da ta mesavina koja se koristi mora da se potrosi do mesec dana. E sad sta ako ostane u rezervoaru duze da li gubi svojstvo. Moju motornu testeru koju posedujem sedam godina uvek sam je ostavljao sa punim rezervoarom i na mesec dana sam je palio. I nije bilo nikakvih problema. Taman potrosim taj jedan rezervoar u praznom hodu.
I jos jedna stvar do skora je mogao da se kupi super ali ga sada vise nema. Super sam koristio u motornoj testeri a sada koristim bezolovni benzin. Da li taj bezolovni benzin moze da nanese stroju stetu?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
mi na štilovki istočimo mješavinu i upalimo je dok ne crkne i stavimo je na tavan do proljeća
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Valjda ne mvalja zbog membrana da se istace. Da se ne bi osusile. ***** li ga.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
moj trimer i motorka svake godine ostanu puni preko zime i nepale se 5-6 mjeseci i nije im ništa, što duže mješavina stoji, benzin ispari, i da ja mislim da je za rembranu suprotno, da je bolje kad nema goriva.
sad nisam siguran.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Meni je prodavac a ujedno i serviser za trimer rekao ako će stajati duže od mjesec dana, onda treba da potroši sve gorivo i da se sam ugasi. Na uputstvu za agregat piše da ako će stajati duže od 30 dana da se izlije gorivo iz rezervoara. Međutim ja to baš i ne praktikujem jer nikad neznam kad će mi zatrebati pa da izbjegnem muke oko paljenja a agregat troši čist bezolovni. Navodno gorivo gubi neka svojstva ako stoji duže od mjesec dana a i membrane gube elastičnost ako su u benzinu a ne rade.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Današnji benzini duljim stajanjem se razdvajaju....stvaraju se krute naslage a i vode ne nedostaje. 50% svih kvarova se odnosi na probleme paljenja u proljeće. I moje iskustvo mi tako govori...žao mi je što nemam slike od jedne stilovke, živi užas. Nije loše potrošiti sav benzin, no i na taj način ne možemo u potpunosti isprazniti rasplinjač. Sa druge strane za membrane je zdravije da ne budu na suhom. Moj je savjet kupiti aditiv u servisu i tretirati posljednji kanistar gorivom.....to se jednako odnosi i na 2 i 4 taktne motore.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Današnji benzini duljim stajanjem se razdvajaju....stvaraju se krute naslage a i vode ne nedostaje. 50% svih kvarova se odnosi na probleme paljenja u proljeće. I moje iskustvo mi tako govori...žao mi je što nemam slike od jedne stilovke, živi užas. Nije loše potrošiti sav benzin, no i na taj način ne možemo u potpunosti isprazniti rasplinjač. Sa druge strane za membrane je zdravije da ne budu na suhom. Moj je savjet kupiti aditiv u servisu i tretirati posljednji kanistar gorivom.....to se jednako odnosi i na 2 i 4 taktne motore.

Koji aditiv preporucujes i na koju kolicinu goriva? Za membrane sam siguran da ne smeju biti suve, medjutim i to je istina da u gorivu ima vode i da dolazi do problema sa paljenjem, narocito kao sto si rekao sa paljenjem na prolece.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Sa motorkom sam praktikovao da na prolece izbacim preostalo gorivo iz rezervoara i da naspem novo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi nikad nismo izlijevali ili ostavili trimer i motorku da rade u praznom hodu da isprazne rezervar preko zime,i do sad nismo imali problema. Motorku imamo staru štilovku 038 stara je nekih 12 god i radi bez greške,a trimer je nekih 7god i isto radi ko mina. Stalno radimo istu mješavinu sa super 95 i štilovo ulje 2deci na 10l goriva
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nisam niti ja sa svojom opremom imal problema sa membranama i prije korištenja aditiva, ali sam se isto, puno puta nagledal zaštopanih rasplinjača posebice nakon proljeća, odnosno duže stanke....hvala bogu imam ultrazvučnu kadicu pa uspijem manje više sve srediti, al jednom je došlo do toga da se je gazda okrenul jer je trebalo dati 400kn za novi rasplinjač....zeznuto je jer ima sitnih kanala, posebice za ler i prelazni režim koje se gotovo i ne daju očistiti...
Ima više vrsta, al najpristupačniji aditiv je onaj od Briggsa. ja ga koristim, kako sam već naveo, samo u zadnjem rezervoaru prije zime, makar ovi preporučuju stalno
0000617_400.jpeg

Mala napomena: vlasnici koji puno koriste svoje strojeve, nemaju problema sa razgradnjom benzina....logično, zar ne....
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
A ha znaci ovo je aditiv koji se daje u vec spremljenu mesavinu?! Kako sam ja razumeo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh