• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pečenje rakije

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pozdrav zanimam me šta kažu za ovu godinu da je dozvoljeno pećenje rakije po gospodarstvu 50 litara
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: PEĆENJE RAKIJE

Nek mi pomognu peć i mjere koliko je nacurilo, u suprotnom pečem SAMO 50l ostalo dobio na poklon majke mi! :lol:
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: PEĆENJE RAKIJE

petar kaže:
Nek mi pomognu peć i mjere koliko je nacurilo, u suprotnom pečem SAMO 50l ostalo dobio na poklon majke mi! :lol:

Jučer bilo na dnevniku: od 1.1.10 treba prijaviti najkasnije 30dana od pećenja-količinu i platiti dađbinu 53kn/l državi

I ja pećem rakiju ,od ove godine razmislit ću?
Molim vas- komentirajte-što ćemo ikako ćemo?
 
D

draknic

Guest
Re: PEĆENJE RAKIJE

citam i nevjerujem.koje su to gluposti.
jos ce pocet drzava i zrak naplacivat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: PEĆENJE RAKIJE

Evropa zdaj!
Pa viš da je država pred bankrotom. Toliko "boraca" u penziji, penzića sa 60g starosti koji su po 15-tak g u penziji, da državni aparat i ne spominjem...jer mi mam skoči tlak!
 
V

Vjerni983

Guest
Kaj onda jel se pekla rakija? Ili ste svi u strahu od ove bande... :evil:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Da mi oprostite hebat cu im majku :finga:,a ne im platit za svoju sljivu i svoju muku dok sam je pobrao i ispekao.;)
 
B

Bobo

Guest
takodje dosao glas do mene da se ide na to od 1.1. da ce se prijavljivati, ALI ide i dopuna zakona, nece biti 50l po domacinstvu, nego 50l po clanu domacinstva, dakle, OZEZI sve po starom, samo se treba prijaviti kad se pece i to je TO...

Bit ce red prijaviti one tetke iz Njemacke i Kanade u OPG ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
lepo se izpeče 50lit rakije...
pa se popije 20lit...pa dopečeš opet do limita 50lit...pa piješ...pa pečeš... i nebude dosadno...:lol:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Kako kaže "joekiki" pečeš piješ:drinkers: pečeš piješ:drinkers: i nebu dosta, a prijaviti se....:rolleyess: nepada mi napamet prije bumo popili i podijelili rakiju nego dok dojdem na red da prijavim :rolfer::rolfer:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
kod mene šljiva nenormalno ,vesela mašina radi već dva dana:partyman:ima da se ubiju od rakije ovaj vikend
 
V

Vjerni983

Guest
Trebal bi jedan savjet! Imam starog vina malo je kiselo i sad kad budem peko od koma kad otočim mošt mislim to isto bacit u kotao. Jel bude to dobro ili budem zajebo stvar s tim?:scratch:scratch Molim za vaša iskustva i komentare
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Trebal bi jedan savjet! Imam starog vina malo je kiselo i sad kad budem peko od koma kad otočim mošt mislim to isto bacit u kotao. Jel bude to dobro ili budem zajebo stvar s tim?:scratch:scratch Molim za vaša iskustva i komentare

O da itekak buš jgb kad bumo popili.......:drinkers::drinkers::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Trebal bi jedan savjet! Imam starog vina malo je kiselo i sad kad budem peko od koma kad otočim mošt mislim to isto bacit u kotao. Jel bude to dobro ili budem zajebo stvar s tim?:scratch:scratch Molim za vaša iskustva i komentare

Pa ja to uvijek radim . Svaki put kada pretačem vino uvijek ostane malo na kraju što je mutno , i to izmješam sa komom i nema problema . :finga:
Samo ako imaš puno toga vina , raspodijeli ga na svaki kazan po malo , nemoj da bi stavio sve u jedan kazan.
Eto tako ja radim .
Naravno ako neko još nešto zna , nije loše čuti još nečiji savjet.

pozdrav i živio:partyman:
 
V

Vjerni983

Guest
ok kužim to kaj je mutno al moje je malo kiselo...pa me to muči da si ne zajebem ovaj kom...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
ok kužim to kaj je mutno al moje je malo kiselo...pa me to muči da si ne zajebem ovaj kom...

Pa vidi.. , nisam baš neki stručnjak , ali svake godine pečem rakiju od koma .
Pa vino ti je samo po sebi kiselo , ništa se ti nesekiraj sva ta kiselina će ti ostati u komu . Nemožeš tu ništa zajebati .
Naravno trebaš prepeći rakiju .. mislim da to znaš .
Tako ja radim i do sada nikakvih problema nije bilo . Rakija bude o.k.:partyman:
Naravno ako neko zna nešto više ili drugačije neka kaže :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa vidi.. , nisam baš neki stručnjak , ali svake godine pečem rakiju od koma .
Pa vino ti je samo po sebi kiselo , ništa se ti nesekiraj sva ta kiselina će ti ostati u komu . Nemožeš tu ništa zajebati .
Naravno trebaš prepeći rakiju .. mislim da to znaš .
Tako ja radim i do sada nikakvih problema nije bilo . Rakija bude o.k.:partyman:
Naravno ako neko zna nešto više ili drugačije neka kaže :scratch

Samo gas,,,,rakija če bit ok,,,,,mi kad imamo viška starog vina ili nedaj bože da se skiseli,,,unutra i gas,,,,a i tako na dno stavljamo vino a ne vodu........8)8)

A kasnije samo ostaje dobro društvo i :partyman::partyman::gitarist::gitarist:
 
Na vrh