• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pekač kruha

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav!

Eto jučer mi zunulo u glavu, oču si kupiti pekač kruha. Svako jutra ista priča, kupim kruh u dučanu i nerviram se. Nemreš ga rezati, sve se mrvi a pitaj boga kolko aditiva je unutra :icon_butt:

Sad gledam malo, ponuda pekača nije baš neka bajna, a cijene tek...
Ima tko pekač kruha? Koje savjete pri kupnji mi možete dati, na kaj moram paziti. Kakva je korica kruha, jel se to dobro ispeče iznutra. Imaju i neke tajmere da ubacim sastojke navečer a ujutro me kruh dočeka. Jel to ne smeta da sastojci plivaju u vodi preko noći?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ima ja pekac i nisam bas zadovoljan, okus je nekako cudan, valjda zato sto se kruh pece u malom prostoru, nema dovoljni ventilacije, sve ostalo je ok, ima timere, vise vrsta kruha moze raditi, ali kazem nekao ne malanb, sa svih strana kore, i bude malo vise zbijen, mozda treba vise kvasca
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imam ga i ja, da sam zadovoljan -nisam, da sam nezadovoljan -nisam, da ga koristim -ne.. Imam ga, dobili ga na poklon, isprobali 2 puta, stavili u kutiju i evo sad će uskoro godina dana da je u toj kutiji...
Zuji , drnda 2-3 sata i imaš kruh koji ije tak-tak...

Ak već oćeš peć kruh, imaš doma pećnicu pa peci u njoj ili investiraj u peku il tak nešt pa ćeš svakim pečenjem imat kruh ua 3 dana...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Imam ga i ja, da sam zadovoljan -nisam, da sam nezadovoljan -nisam, da ga koristim -ne.. Imam ga, dobili ga na poklon, isprobali 2 puta, stavili u kutiju i evo sad će uskoro godina dana da je u toj kutiji...
Zuji , drnda 2-3 sata i imaš kruh koji ije tak-tak...

Ak već oćeš peć kruh, imaš doma pećnicu pa peci u njoj ili investiraj u peku il tak nešt pa ćeš svakim pečenjem imat kruh ua 3 dana...

Nije bas da imam vremena da si ujutro specem kruh. Pitanje jel taj pekac donekle dobar kruh napravi. Svida mi se zamisao da navecer ubacim nutra kaj treba, a ujutro me vruci kruh doceka :biggrin:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
e imam ja takav stroj :) sta da kazem...nije to kruh ko onaj iz dučana, al ja takvog ni neču.
imam svoj mlin i znam kaj stavljam u njega i zatim i u pekač. U pekač stavljam: vodu, brašno, kvasac, sol, šečer i ulje (nekada i orahe i slične stvari):icon_winkle:
I onda znam da je to sve domače i bez ikakvih aditiva i ostalog sranja koja naprave kruh tako dobar i mekan ko iz pekare.
Kad se priviknes na takav kruh i na njegov ukus onda nema problema. i taj kruh ostaje duže svjež nego onaj iz pekare. Procedura je takova da staviš sastojke u pekač i on ti sam sve napravi. možeš postaviti tajmer da ti ispeče ujutro.
Ja imam samo jednu zamjerku a to je da kad se kruh ispeče ostaju one metlice što gnjave unutra u kruhu i treba jih van izdubst. ali drugačije nemože pa je i tako ok:biggrin:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nije bas da imam vremena da si ujutro specem kruh. Pitanje jel taj pekac donekle dobar kruh napravi. Svida mi se zamisao da navecer ubacim nutra kaj treba, a ujutro me vruci kruh doceka :biggrin:

Naprvavi donekle dobar kruh....

al moja generalna ocjena kruha je 4/10....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja probala kruh iz pekača kod prijateljice,i bio izvrstan.Ima samo jednu manu-kada se peče i ispeče,tako cijela kuća miriše da te mami,i taj se kruh njačešće pojede skoro cijeli odmah,topao.Barem prvih dana dok ga se ne zasitiš.A druga mana pekača je da ti-kako veli prijateljica-dojadi svaki dan to raditi,pa i njoj sada pekač stoji na polici,a kruh nosi iz dučana.Nije niti kruh iz pekača tako jeftin-ako računaš struju,pa brašno,pa kvasac,pa obavezu svaki dan,pa čišćenje svaki dan-to je prije za kućanice koje osim kućanskih,nemaju drugih obaveza,a za mene seljanku koja mora i u plastenicima i u polju i u dvorištu i u kući sve napraviti,ma da mi i po kunu dođe kruh,ne bih.Kupila pekač.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Moj prvi razlog za pekač je da jedem kruh bez aditiva i da je ukusan. A kod nas nažalost ne vozi pek ujutro nego moramo u Konzum po kruh. A njihov kruh je :icon_oak:

Sad je bil Silvercrestov pekač u lidlu, na youtube sam videl kak se s njim to dela. Izgleda čist ok, i pranje nije problem jer je teflonova kantica, samo sa vodom i malo čarlijem ispereš. Moral bi počekati dok nebude opet neka akcija pa da se proba
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Imao sam ga i koristio sam ga često. Pošto se kod mene peče domaći kruh znam razliku, a isto tako znam i razliku između kupovnog kruha i iz pekača. Po mom sudu i ukusu kruh iz pekača je barem tri koplja bolji od kupovnog, nije kao onaj pravi domaći ali i ne zaostaje puno. Moraš par puta peć sa njime dok se malo ne ispraksiraš jer oni recepti koje dobiješ sa njime nisu baš najbolji tako da moraš malo i po nekom svom osijećaju dodat.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Moj prvi razlog za pekač je da jedem kruh bez aditiva i da je ukusan. A kod nas nažalost ne vozi pek ujutro nego moramo u Konzum po kruh. A njihov kruh je :icon_oak:

Sad je bil Silvercrestov pekač u lidlu, na youtube sam videl kak se s njim to dela. Izgleda čist ok, i pranje nije problem jer je teflonova kantica, samo sa vodom i malo čarlijem ispereš. Moral bi počekati dok nebude opet neka akcija pa da se proba

preporučujem da si kupiš jednu od ovih masina http://www2.neoshop.lv/media/catalog/product/f/i/file_149_35.jpg sada ovo je skuplja masina, ima manjih od 500 kn na dalje, ali te iste i ne valjaju treba malo vise izdvojiti mozda 800 1000kn, bitno je da je podvozje di se posuda uhvati od inoxa i posuda naravno te motor minimum minimuma 1000w tu sve ubacis sta ide u kruh ukljucis na 5min i ostavis da se kiše unutra u toj posudi poslije samo pretačeš dva puta i stavis u pleh u kojem pečeš kruh...

sada ako se kruh dobro radi moze trajati do 7 dana, ovako ga ispeces navecer prije spavanja i ujutro je odličan i jos par dana poslije...

ja si tako radim, ja iman od kenwooda komplet neki s masinom od 1500w kostalo preko 10 000kn ali koristim non stop, nekad i po par sati na dan...

nisam probao nikad s pekačem ali nekako mi se ne sviđaju, prebrzo ispece kruh premalo se tijesto dize i slicno -moje misljenje


i ne zaboravite da i u brasnu kojeg kupite ima aditiva, u kvasvu itd ali daleko manje nego u kruhu to svakako ... da se to isto kupiti i napraviti bez aditiva naravno
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
pekač je super, taman se speče jedan kruh, i odma moraš stavit sastojke za drugi, jer ovaj prvi izdura dok se drugi ne speče...:biggrin:
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Pekac imamo u kuci 4 godine. U startu smo kupili kvalitetniji pekac. Kupiti jeftin pekac znaci baciti par stotina kuna. Od kupovine pekaca nismo vise kupovali kruh u trgovini jer je kruh ispecen u pekacu ukusniji. Mana je sto se u pocetku jede malo vise kruha, ali kasnije kada smo se navikli na taj kruh jedemo ga u manjim kolicinama. U trgovinama se mogu kupiti razne gotove smjese brasna, kvasca i svega ostalog sto ide pa se mogu peci razne vrste kruha (od integralnog brasna, razenog, sa sjemenkama i sl.). Crni kruh ispadne izuzetno dobar, problem kod gotovih smjesa je to sto se u njima nalaze aditivi. Idealno bi bilo kao sto je ovdje netko napisao mogli mljeti vlastitu psenicu pa si sami praviti smjest bez aditiva. Ako budem u mogucnosti pokusacu nabaviti nekakav mlin manjeg kapaciteta.
Pekac kruha u svakom slucaju vrijedi imati, ali ne u kutiji.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pekac imamo u kuci 4 godine. U startu smo kupili kvalitetniji pekac. Kupiti jeftin pekac znaci baciti par stotina kuna. Od kupovine pekaca nismo vise kupovali kruh u trgovini jer je kruh ispecen u pekacu ukusniji. Mana je sto se u pocetku jede malo vise kruha, ali kasnije kada smo se navikli na taj kruh jedemo ga u manjim kolicinama. U trgovinama se mogu kupiti razne gotove smjese brasna, kvasca i svega ostalog sto ide pa se mogu peci razne vrste kruha (od integralnog brasna, razenog, sa sjemenkama i sl.). Crni kruh ispadne izuzetno dobar, problem kod gotovih smjesa je to sto se u njima nalaze aditivi. Idealno bi bilo kao sto je ovdje netko napisao mogli mljeti vlastitu psenicu pa si sami praviti smjest bez aditiva. Ako budem u mogucnosti pokusacu nabaviti nekakav mlin manjeg kapaciteta.
Pekac kruha u svakom slucaju vrijedi imati, ali ne u kutiji.

Hvala na odgovoru. E sad samo treba znati koji da se uzme.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav,

evo bil je pekač kruha na akciji u LIDL-u. I kupio sam ga za 400 kuna.
Mogu reći da nije loš. Odma sam kupil i ove gotove smijese (1kg) po 9 kuna. I jedan kruh potroši pola kile smjese, tak da te kruh košta 5 kuna plus struja.

Kvaliteta kruha je ok. Nije sad ono nešto posebno kao da kupiš friški kruh iz peka. Ali je dobar i fini. Hrustav je izvana malo i dugo je friški. Eto, nije sada investicija koja bi mi bila žao. Skoro svaki dan jedemo ujutro friški kruh :biggrin: dobar je :icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh