• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ljudi kako stojite sa cijenama jaja.U velikim dućanima jaja po13 kn, a ja dajem za puno manju cijenu domača jaja.Izgleda da je neisplativo!!!

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U hormonima...čekaj sjeverni vjetar i jedna če počet,tak bi moja baka rekla.

Ja domača nebi dal ispod 1.5kn kom.
A ona iz centara i dučana ne vrijede 30lipa.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I kod mene od 39 jaja izvaljalo se 20jaja...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Super cijena za jaja!
Ja svoja, pardon jaja od svojih kokoša prodajem po 70 lipa, ali sad kad svima nesu je isto teško za prodati! Imam sve skupa sad 22 kokoši i svaki dan najmanje 15 jaja, a bilo je i tri dana zaredom po 22 komada! Sad sam počeo svinjama stavljati u hranu po 10-15 komada! Nemam kud s njima!
 

Kokodak

Novi član
Tu od
23 Velj 2016
Poruka
4
@kniquin Ja trenutno imam 20 grla, od tih 20, 10 je novih, dnevno nadem od 6 do 15 jaja ovisno o vremenu i ove starije vec sad slabije nose. Cijena mi je 1 jaje 1kn. Kokice su drzane u podnom, poluotvorenom uzgoju. Nalaze se u staji koja ima izlaz na dvoriste koje je ograđeno.

Trenutno mi je jako manjak sa jajima posto je u mojem kraju velika potraznja. Pa sam razmisljao o proširenju od 50 ili 100 dodatnih grla. Sad jos radim racunicu upravo zbog toga da mi se ne dogodi prezasicenost. Ali vec imam par opcija dogovora s bakama/tetama koje prave kolace/rezance ili odlazak na plac i prodaja.

Steta da jaja propadnu, ali ajde barem ih das svianjama.
Kada vidim takve komentare sve me strah povecati broj grla. Cijena ispod 1kn je stvarno losa, mislim da veliki proizvodaci imaju takvu dogovorenu otkupnu cijenu kod stalnih velikih kupaca, a to su ljudi koji proizvedu 10000 vise jaja od nas malih uzgajatelja.
 
Posljednje uređivanje:

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ljudi neznam kako vi ali ja prodajem jaja po 1.5 kn ispod toga nedam
jer koke su vani na travi cijele dane i jaja su zaista prava i kvalitetna
tko neće platiti kvalitetu neka ide Todoriću i kupuje ona nikakva.
Btw imam 17 koka i pijetla i svaki dan od 7-12-13 jaja i morat ču pojačati za 10 tak koka do jeseni
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Ja dajem za 1.5 kn stalnim kupcima, ostalima ide po 2. I sve prodam jer su domaća kod mene tražena roba.

Imam 14 crvenih nesilica i cijelu zimu prosjek mi je oko 10 -12 jaja dnevno. Jedna se nedavno i raskvocala, za tjedan dana očekujem piliće :)
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Kninquin di si ti to da je tako losa cijena?
Pa to je Bogu za plakat.
Ja bih ih radije poklonila nekom potrebitom nego prodavala po toj cijeni. Strasno
 

pjetao

Novi član
Tu od
15 Svi 2015
Poruka
21
Ma nema tu kruha
ja trenutno imam 35 koka, svaki dan po 15-25 jaja, i nemam kud s njima
dam ih u kuhinju jedne firme kunu po komadu,
sve redom domace koke izlezene ispod kvocke, nema nijedna hibridna nesilica
ma neisplativo skroz, nitko ne cjeni domaći uzgoj
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Ja ne prodajem, odnesu djeca i zadovoljna sam. Susjeda ima 30ak koka, prodaje po 1,5 kn i ima stalne i redovne musterije. Nekad cak ne uspije skupit dovoljno pa posudi od mene.
Ne znam sto je to s ljudima, jesu glupi pa ne znaju sto je jaje u trgovini ili se boje da ce se "seljak" obogatit ako kupe od njega...
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
4d1ef153ac47ed659e0caa16b71baa92.jpg


Jaja mase od 75 do 90 grama uz kvalitetnu hranu.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kninquin di si ti to da je tako losa cijena?
Pa to je Bogu za plakat.
Ja bih ih radije poklonila nekom potrebitom nego prodavala po toj cijeni. Strasno

D.Andrijevci kod Sl. Broda!, ima i kod mene ljudi koji uspiju prodati po 1 kunu komad, ali ne znam! Po zimi ih prodajem po 0,80 kuna i idu ko blesavi, nikad dosta, a sad je totalno stalo!, ako prodam 50 komada tjedno je "super"! Kao što sam već rekao, sad svako ima jaja od svojih kokoša pa i ne kupuju!
P.S. I moje su sve domaće, sa ispasom i bez ikakvih koncentrata!
Ne želim VIŠE poklanjati jer su ljudi (potrebiti) nezahvalni pa se često čuju komentari tipa :"da je mog'o prodati, ne bi ih ni poklonio!"
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
O, pa ti si s moje strane... ja sam iz Broda rodom :)
Grozno je ovo, jesi probao s dostavom u Brod? Sjecam se kad sam zivjela na Hebrangu da je jedan decko iz Andrijevaca donosio mlijeko svako jutro. Puno nas je uzimalo od njega. Mozda bi mogao razradit neki plan.
Ove komentare potrebitih sam na zalost cula kad sam poklanjala jabuke jer mi bilo zao da propadaju.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Kod kihanja ja sam probao od enroxila do piperazina i onda sam dobio tilozin tartarat i zasad svaki put pomaze kod kihanja,pjene u ocima i slicnog.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Gdje si kupio jer sramota za veterinu da nema učinkovitog lijeka za mikoplazme.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
U veterinarskoj stanici u Velikoj gorici. Uzeo samo za cijelo pakiranje 70g,200 i nesto kuna dode.
 

Najnoviji postovi

Na vrh