• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
eto vidis a u istoj toj veterinarskoj ambulanti u Velikoj Gorici prošle godine sam išao 3x kad su mi patke imale pjenu u očima i nikad mi nisu dali lijek da im to izlječim
svaki put su mi davali neke vitamine a čak sam i ja kao laik vidio da im treba lijek
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Tak i u mojoj daju uvijek neka bezveze. U Goricu sam bas iso ciljano po to i to sam reko da mi daju.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ja danas nazvao međutim ga nemaju.Tako da ništa.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Jel zna netko kakav ducan di se moze kupiti gumene prste za cerupanje peradi da je u Zagrebu ili Gorici. Jedan u gorici ima tam su po 8.5 kuna po komadu, meni treba maksimalno 20 a ne da mi se narucivati 50 komada. Na e bayu i aliexpresu su slicne cijene
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Imam ja viška, kupio sam u Srbiji od proizvođača iz Indjije..najbolji na tržištu..a ne kinesko smeće. Ako hočeš javi se PP.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Ne bi se videli na svezem jajetu da li je oplodjdno. Mozes sa oko 10 dana od pocetka inkubacijenda pogledas jaje pod lampom i ako se vidi unutra da je tamno onda je oplodjeno a ako je prozirno onda nema nista. Srecno :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
@dullknife Slika prstiju.
 

Prilozi

  • WP_20160510_002.jpg
    WP_20160510_002.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 55

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Odakle da znam kakvi su ti? Ja sam uzeo po preporuci ljudi s iskustvom najkvalitetnije i najskuplje koje proizvodi firma iz Indjije-- Vojvodina.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Dobar dan dobri ljudi..Imam nekih problema...Danas je 18.06 a u mojoj maloj farmi jos uvek nema kvocki...Ne znam zasto ali bas bih voleo da se neka raskvoce. Moze li mi neko reci sta bi de moglo dati kokosama da kvocaju,ali da nije kvasac jer nije uspelo.. Hvala unapred...
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Sviježi peršun 3 dana jedina namernica -seoska priča - tako da nije provjereno

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
O, pa ti si s moje strane... ja sam iz Broda rodom :)
Grozno je ovo, jesi probao s dostavom u Brod? Sjecam se kad sam zivjela na Hebrangu da je jedan decko iz Andrijevaca donosio mlijeko svako jutro. Puno nas je uzimalo od njega. Mozda bi mogao razradit neki plan.
Ove komentare potrebitih sam na zalost cula kad sam poklanjala jabuke jer mi bilo zao da propadaju.

nazalost sam tek sad procitao tvoj komentar / savjet, i hvala na tome!
meni je to vise Hobby, a ne neki izvor zarade pa mi stoga i nije neka "nužda", ali eto zao mi je da propadaju, a volim drzati razne zivotinje...
kod nas ljudi jos nisu svjesni kvalitete domaceg proizvoda!!
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Evo ako neko zeli kupiti kokosi hrvatice jednogodisnje mjesan jarebicasti i crveni soj, odlicno nose, 9+1 jednogodišnjih i 5 pilenki sa 2 pjetlica iste strosti za samo 700 kn.Zainteresirani javite se na pp!
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Moje zbilja rijetko...nabavio sam kalcij (vivacale granule) i u kombinaciji sa srotom, mljevenim tritikalom i jecmom, sojinom sacmom i koncentratom (mali dio) za nesilice mislim da imaju i vise nego pristojnu hranu i da im ne fali nista da jos jedu i jaja. Iako povremeno vidim da pojedu...
A sto se tice toga da su kokosi zatvorene...oko mene pola ljudi ima vani kokosi, a i nedavno sam prolazio varazdinskim i cakoveckim krajem i takoder svaka druga kuca ima vani perad...:mur:
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
kod nas je perad zatvorena i kontrole idu okolo po selima tako da nema zezanja sa njima,
nekidan sam primjetio da mi koke pojedu pokoje jaje a imaju dobru prehranu šrot,ječam,crna zob suncokret i staqvljam im kostovita za kalcij
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Pozdrav svima,imam jedno pitanje:Imam 10-ak koka,a nisam imao pijetla do sada.Sada kada sam nabavio pijetla,koliko treba proći dana da mogu koristiti jaja za inkubator? Hvala.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Za nesenje oplođenih jaja kokošima je potrebna temperatura od oko 20°C punih 24 sata od oplodnje. Za cijelo je jato, ako je veći broj kokoši, za dobru oplođenost jaja ponekad potrebno i desetak dana, dok se sve kokoši ne prilagode pijetlovima. Nakon udaljavanja pijetlova, kokoš ponekad nese oplođena jaja i do mjesec dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh