• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

peršin

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
upustio bih se u sadnju peršina pa bih molio za malo informacija o peršunu,
koje sorte , vrijeme sadnje , zaštita koliko je potrebno sjemena , ili koliko se može posaditi sa 1 kg sjemena
unaprijed hvala:confused::scratch
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
upustio bih se u sadnju peršina pa bih molio za malo informacija o peršunu,
koje sorte , vrijeme sadnje , zaštita koliko je potrebno sjemena , ili koliko se može posaditi sa 1 kg sjemena
unaprijed hvala:confused::scratch

Bejo Zaden ima dobre peršine,uzmi sa tanjim korijenom i kračim listom.Zaštita od pepelnice i pjegavosti lista,,norrme sjetve se više ne sječam,ali bolje da je sklop prerijedak nego pregust.Neznam odakle si,ako si blizu mađarske granize,bolje ti je sjeme uzeti tamo jer je jeftinije poprilično.Pazi na rok upotrebe,klijavoet mu je samo godinu-dvije,a onda jako opada,nakon tri niti ne niče.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
jel znate gdje ima sadilica za peršin,tj. sitno sjeme, ili kako ga je najbolje i najbrže posaditi(posijati)
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
jel znate gdje ima sadilica za peršin,tj. sitno sjeme, ili kako ga je najbolje i najbrže posaditi(posijati)

Pokušaj u oglasima,skupe su,ja sam svoju prodao za 2500 eura prije 3 mjeseca.Ponuda je bile i na ovom forumu.Sijati samo sijačicom,jer sve improvizacije su neefikasne.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ima i ona jednoredna na žgance, moja je od Mute gorenje, pa siješ dok ne iznemogneš...ral za 4 ure riješiš, zavisno od gustoće redova...
ta ti košta oko 2000 kuna mislim...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
jel ima ko da bi htio posuditi sadilicu,treba mi za posaditi oko 4 km dužnih jedana red
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma imam 1/2 kg arata
nego nisam ga davno sadio pa reko jel ima kakvih novih sorti
a i trebaće mi još 1/2 kg
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
ma imam 1/2 kg arata
nego nisam ga davno sadio pa reko jel ima kakvih novih sorti
a i trebaće mi još 1/2 kg

Dobra ti je sorta arat,još uvijek najbolja za sada nema bolje.
Zemlja za peršin ti mora biti jako-jako rahla,pa da dobiješ lijep dugačak korijen.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pa šta ste se stisli
dajte mi još koji prijedlog
sa čime da špricam prije sadnje protiv korova
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Afolon prije nicanja,kada je sjemenka već naklijala u normalnoj dozi,a nakon nicanja,kada su biljke sa dva-tri paava lista,a korov do dva,pola doze,ako je veći,dva puta po pola doza.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ili još trk u bosnu ako ima prohelana, on je bil bolji od afalona, nije radio opržotinu...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ili još trk u bosnu ako ima prohelana, on je bil bolji od afalona, nije radio opržotinu...
Ma nije prohelan nešto, kasnije svejedno udari dosta korova.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
fućkaš kasnije, to se riješava okopavanjem, bitno je da ti ne ubije peršin kod nicanja, što korov, što herbicid...afalon (linuron) je dosta škakljiv...lako se zaigraš i predoziraš...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kod prohelana je najveći problem što uopće ne djeluje na ambroziju,a dali propušta i koje druge korove,neznam više jer ga upravo zbog ambrozije već petnaestak godina ne koristimo,pošto je ona na našim poljima uz lobodu i ščir najinvazivniji korov.
 

Najnoviji postovi

Na vrh